Milijonai sostinės įvaizdžiui

Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių tarnyba (VRT) nusprendė pasilengvinti darbą ir dalį jo perleisti privačiai bendrovei už daugiau nei milijono litų metinį atlygį, rašo „Vilniaus diena".

Vakar savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijai Silvestra Miškinienė, vadovaujanti VRT, pristatė projektą, kurio esmė - metams nusamdyti privačią bendrovę, kuri rūpintųsi informacijos apie savivaldybės veiklą sklaida. Bendrovės specialistai taip pat sudarinėtų bendradarbiavimo sutartis su žiniasklaidos priemonėmis. Už šį darbą viešųjų ryšių bendrovei žadama per metus sumokėti apie 1,5 mln. litų. Ši suma būtų skirta ne tik viešųjų ryšių specialistų atlyginimams, bet ir žiniasklaidos priemonėms.

Pagal pirminį projektą viešųjų ryšių bendrovė būtų samdoma metams, paliekant galimybę sutartį pratęsti ilgesniam laikui. Tiesa, suma dar bus tikslinama.
Anot S.Miškinienės, tokius valdytojus jau turi Vyriausybė ir jai pavaldžios ministerijos, Valstybinis turizmo departamentas. Paslaugos tiekėjas greičiausiai paaiškės po pusmečio. Mat šiuo metu dar tik rengiamos viešojo konkurso sąlygos.

Skyrius nepajėgia dirbti

S.Miškinienė pabrėžė, kad jos vadovaujamoje VRT dirbantys 4 specialistai ir šią sritį kuruojantis mero patarėjas Audrius Gelžinis nespėja rengti pranešimų spaudai ir kartu rūpintis, kad būtų pratęstos sutartys su žiniasklaida. Esą valdytojas galėtų perimti dalį jų naštos, o VRT darbuotojai galėtų susikoncentruoti ties pranešimų apie savivaldybės veiklą kūrimu.

VRT vadovei nepasirodė keista, kad šeši specialistai nesugeba susidoroti su darbu, kurį prieš tai penkerius metus nudirbdavo trys žmonės. Tuomet Vilniui vadovavo liberalcentristas Artūras Zuokas. „A.Zuokas yra žurnalistas ir gal tada pats užsiėmė savo veiklos viešinimu, galbūt pats ir rašė", - svarstė S.Miškinienė.

Konkursą žlugdys teisme

Paprašytas pakomentuoti, kaip jam pavyko penkerius metus išsiversti be privačios bendrovės paslaugų, A.Zuokas atrėžė pats nei rašęs, nei savo darbų viešinęs. Tam buvęs VRT skyrius, kuris rengė pranešimus apie savivaldybės veiklą, o sutartis su žiniasklaida sudarinėjo savivaldybės Teisės departamentas. Sutartys rėmėsi ne pinigais, o mainais. Pavyzdžiui, laikraštis už leidimą nemokamai reklamuotis ant troleibuso skirdavo savivaldybei plotą savo puslapiuose.

Dabartinės valdžios užmojį pirkti viešųjų ryšių paslaugas A.Zuokas pavadino nepagrįstu išlaidavimu. Ir jį liberalcentristai ketina apskųsti teismui.

„Paslauga, kainuojanti milijoną ir daugiau, turėjo būti numatyta šių metų biudžete, antraip paslauga bus perkama neteisėtai. Mes tokios eilutės biudžete nepamename. Jeigu mūsų frakcija išsiaiškins, kad lėšos nėra numatytos, kreipsimės į teismą, kad toks konkursas būtų sustabdytas", - ryžtu degė A.Zuokas.

Kliūva mero patarėjas

Naujuoju konkursu nepatenkinti ir Vilniaus savivaldybės konservatoriai. Tėvynės sąjungos frakcijos narys Vidas Urbonavičius pasidalijo įtarimais, kad konkursas gali būti rengiamas specialiai tam tikrai viešųjų ryšių bendrovei, kurią proteguoja vienas mero Juozo Imbraso patarėjų.

V.Urbonavičius „geradario" pavardės nenurodė, tačiau leido suprasti kalbąs apie mero patarėją A.Gelžinį, kuruojantį savivaldybės ryšius su žiniasklaida.

Išgirdęs kaltinimus A.Gelžinis stojo piestu. Jis patikino remiąs valdytojo paslaugų pirkimo idėją, tačiau pabrėžė nieko bendro neturįs nė su viena konkrečia viešųjų ryšių įmone. Mero patarėjas nepatingėjo „Vilniaus dienai" parūpinti net savo interesų deklaracijos. Dokumente nurodoma, kad A.Gelžinis turi 4 bendrovių akcijų.
Jis yra vienintelis viešųjų ryšių bendrovės „Propago" akcininkas. Bendrovė kuria turinį laikraščiams, žurnalams, radijo ir televizijos laidoms, informaciniams tinklalapiams internete.

„Agentūra gal pusmetį nevykdo veiklos. Aš jokių interesų šitame konkurse neturiu. Turiu tik vieną tikslą - kad savivaldybės lėšos, skirtos informacijos sklaidai, būtų efektyviau panaudojamos", - tikino A.Gelžinis. Nuo 2001 m. A.Gelžinis vadovavo ryšių su visuomene bendrovei „Neomedijas", kuri 2003 m. įsteigė antrinę įmonę „Propago".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių