Mergaitės perdavimo L. Stankūnaitei vaizdo įrašo paprašė visas Seimas

Seimas ketvirtadienį priėmė protokolinį nutarimą kreiptis į generalinį prokurorą su prašymu pateikti laikinajai komisijai, sprendžiančiai dėl parlamentarės Neringos Venckienės imuniteto panaikinimo, mažametės perdavimo vaizdo įrašą.

Praėjusią savaitę prokuratūra atsisakė komisijai pateikti šią medžiagą.

Už protokolinio nutarimo priėmimą ketvirtadienį balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo keturi, 20 susilaikė.

Laikinoji komisija trečiadienį savo ruožtu nusprendė pati dar kartą paprašyti prokurorų minėto įrašo. Todėl prieš balsuojant dėl protokolinio nutarimo šios komisijos vadovas socialdemokratas Vytautas Saulis siūlė nebesidubliuoti.

„Jeigu prokuratūra nemato reikalo patenkinti komisijos prašymo, ji nesuinteresuota, kad būtų panaikinta ta neliečiamybė“, - teigė „Drąsos kelio“ partijos frakcijos narė Aurelija Stancikienė.

Prokurorai Seimui yra pateikę per 200 puslapių ikiteisminio tyrimo medžiagos, joje yra ir aprašymai, padaryti pagal vaizdo medžiagą. Tačiau patį įrašą praėjusią savaitę atsisakyta pateikti, motyvuojant, kad jame - nukentėjęs mažametis asmuo, ir tokia medžiaga neviešinama.

Trečiadienį komisijoje liudijusi N.Venckienė neigė jai metamus įtarimus, generalinį prokurorą Darių Valį kaltino šmeižtu. Jos teigimu, vaizdo medžiaga įrodytų jos teisumą.

Ketvirtadienį Seimas taip pat savaitei pratęsė dėl „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės N.Venckienės neliečiamybės sprendžiančios laikinosios Seimo komisijos darbą.

Sausį kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N.Venckienei pateikti įtarimus.

Pasak D.Valio, įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Konstitucija ir Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Jei rezoliucijos projekte siūloma leisti Seimo narį traukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Kėdainių rajono apylinkės teismas 2011 metų gruodžio 16-ąją nusprendė Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą, kurią globojo jos tėvo Drąsiaus Kedžio sesuo N.Venckienė, perduoti motinai. 2012 metų balandį Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti šį sprendimą.

Teismo sprendimas įvykdytas 2012 metų gegužės 17-ąją. Tuomet panaudojus dideles policijos pajėgas mergaitė paimta iš tetos namų Garliavoje ir perduota motinai. Jos abi tebesaugomos valstybės, judviejų gyvenamoji vieta slepiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

VALIOOO

VALIOOO portretas
SAUNUOLIAI ,PAGARBA SIEMS ZMONEMS ,KA DABAR PROKURAI PASAKYS?????????????

Puiku

Puiku portretas
Pagarba seimui

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
Dar per anksti kalbeti apie visa Seima, nes tik trecdalis dalyvavo balsavime.Taciau ir tai mazas zingsnelis. Tai reiskia, kad sis Seimas siuo klausimu tikrai maziau dvasiskai ISKRYPELISKAS kaip buves.
VISI KOMENTARAI 149
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių