Mere, o kas po Jūsų?

Vilniaus meras Juozas Imbrasas pasipustė padus į Seimą. Dėl to valdžios dėlionės sostinėje taps dar sudėtingesnės - neaišku, kuris partijos kolega bandys pakeisti J.Imbrasą, vis dar migloti ir opozicijos planai.

Bus bent ministras

„Tvarkos ir teisingumo" partijos sudarytuose kandidatų į Seimą sąrašuose Vilniaus meras J.Imbrasas įrašytas antras. Jeigu per rinkimus bent 5 proc. rinkėjų rems šią partiją, J.Imbrasas garantuotai taps Seimo nariu.

Kodėl meras panoro apleisti Vilniaus dangoraižį ir trauktis į parlamentą, „Vilniaus dienai" sužinoti nepavyko - J.Imbrasas vakar nekėlė telefono ragelio.

Partijos lyderis Rolandas Paksas tikino: leisti J.Imbrasą į Seimą ar ne, spręs „Tvarka ir teisingumas". Tai esą nulems argumentai, kurioje institucijoje šis galėsiąs daugiausia nuveikti rinkėjų labui: Seime ar Vilniaus savivaldybėje.

R.Paksas atskleidė, kad patekusiam į Seimą J.Imbrasui bus patikėtos aukštos pareigos: ministro, Seimo komiteto vadovo.

Dabartiniam merui pasitraukus iš sostinės savivaldybės, „Tvarka ir teisingumas" sieks, jog šis aukštas postas liktų partijos rankose.

„Aš asmeniškai nesiekiu mero posto. Aš turiu tik vieną tikslą, aš jo siekiu ir pasieksiu - tai yra prezidento postas. Manęs mero postas visiškai nedomina. Galėčiau (įvardyti, kas iš partijos tiktų būti Vilniaus meru - red. past.), bet neturėčiau. O kodėl turėčiau viešinti tuos žmones, kuriuos jūs imtumėte narstyti po kaulelį?" - klausė R.Paksas.

Bėga nuo interpeliacijos

Vilniaus savivaldybės opozicinės frakcijos nė neabejoja, jog pokyčių mero poste bus. Anot Liberalų ir centro sąjungos pirmininko Artūro Zuoko, merą į Seimą gena interpeliacijos baimė.

„Jeigu J.Imbrasas įtrauktas į sąrašą antras, tai rodo jo norą prisidirbusiam Vilniaus mieste bėgti į kitą vietą. Tai labai natūralus jų žingsnis. Jų partijos lyderis (R.Paksas - red. past.) visada prisidirbęs pabėgdavo, palikdamas visas problemas spręsti kitiems", - ironizavo A.Zuokas.

R.Pakso ir A.Štaro dvikova?

Opozicija vis dėlto neabejoja, kad pasitraukusio J.Imbraso vietą Vilniuje sieks užimti „Tvarkos ir teisingumo" pirmininkas R.Paksas. Tokią mintį oponentams perša tai, kad prieš pusantrų metų R.Paksas atvirai reiškė ambicijas tapti Vilniaus meru.

Nė vienas politikas savivaldybėje neabejoja, kad R.Paksas šių ambicijų ir šiandien neužmiršo. Konservatorių frakcijos seniūnas Raimundas Alekna pamena, kad dar prieš pusantrų metų „Tvarkos ir teisingumo" nariai kalbėjo, esą J.Imbrasas Vilniaus meras bus tik laikinai, iki Seimo rinkimų.

Tačiau R.Pakso ar kito jo partijos kolegos galimybės užimti Vilniaus vadovo kėdę gana mažos. Šiuo metu opozicinės frakcijos veda derybas dėl interpeliacijos J.Imbrasui ir tvirtina, kad turi tam užsitikrinę reikiamą daugumą: iš 51 politiko mažiausiai 26 tarybos nariai žada interpeliaciją palaikyti.

Nuvertus merą planuojama ir būsimoji naujoji valdžia. Jos galva turėtų tapti Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Arūnas Štaras. Rodos, už šią kandidatūrą balsuotų 10 konservatorių, 9 liberalcentristai, 4 Liberalų sąjūdžio nariai ir mažiausiai 3 Nepriklausomos frakcijos nariai.

R.Pakso ar kito „Tvarkos ir teisingumo" nario kandidatūrą į merus galėtų palaikyti 11 partijos kolegų, 6 Lenkų rinkimų akcijos atstovai, 2 ar 4 socialdemokratai ir nuo jų atsiskyręs Fronto lyderis - skandalingasis Algirdas Paleckis. Iš viso susidaro mažiau nei pusė tarybos - 22 nariai, o jų paramos neužtenka.

Kortas maišo rinkimai

Paprašytas įvertinti savo ir konkurento R.Pakso galimybes tapti Vilniaus meru, A.Štaras atviravo, kad žvelgiant iš dabartinių pozicijų, jis garantuotai laimėtų. Tačiau kaip bus po spalį vyksiančių rinkimų, Liberalų sąjūdžio seniūnas nenorėjo "burti iš kavos tirščių".

„Jeigu „Tvarka ir teisingumas" pateks į Seimą ir formuos valdančiąją koaliciją su kitomis partijomis, gali pasikeisti padėtis ir Vilniaus savivaldybėje. Kitos partijos, susitarusios dėl valdžios Seime, gali įpareigoti savo narius remti „Tvarkos ir teisingumo" partiją sostinės savivaldybėje. Taip R.Paksas gali užsitikrinti daugumos paramą ir tapti Vilniaus meru", - svarstė A.Štaras.

Rodos, opozicinės frakcijos nelauks spalio ir interpeliaciją J.Imbrasui pareikš artimiausiame Vilniaus tarybos posėdyje, rugsėjo 17-ąją. Sutrukdyti tam gali Nepriklausoma frakcija, kuri kol kas iki galo neapsisprendusi, ar dalyvauti naujoje valdžioje, arba pats dabartinis sostinės meras. Jis, baimindamasis interpeliacijos, gali nešaukti tarybos posėdžio iki pat Seimo rinkimų. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių