Maskvos pozicija nekinta – okupacijos žalos atlyginimas neįmanomas

Rusijos užsienio reikalų ministras „palieka savo kolegos iš Lietuvos sąžinei“ jo pareiškimus apie būtinybę atlyginti už sovietų okupacijos padarytą žalą.

Trečiadienį spaudos konferencijoje Vilniuje Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas buvo paklaustas apie išvakarėse įvykusį jo susitikimą su Lietuvos užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu bei pastarojo pareiškimus, jog Lietuva niekada neatsisakys savo reikalavimo Maskvai kompensuoti žalą, padarytą per sovietų okupaciją.

„Mes gerai išauklėti, nes esame Vilniuje, svečiuose, todėl man sunku komentuoti tokius pareiškimus. Mes su mano kolega A.Ažubaliu susitikome. Bet man sunku komentuoti jo viešus pasisakymus, kurie paprastai neatitinka to, dėl ko mes kalbėjome ir susitarėme“, - sakė S.Lavrovas.

„Girdėjau kažkokius jo pareiškimus, kad jis neva susitikimo metu pareikalavo mano atsiprašymo už okupaciją, kažkokius dar dalykus aštrius palietė. Mes susitikime aptarėme daug ką klausimų. Istorinės problemos tarp mūsų, be abejo, yra, bet mes turime dvišalę istorikų komisiją. Mes  pasidžiaugėme, kad ši komisija parengė labai įdomų dokumentų rinkinį, susijusį su Antruoju pasauliniu karu. Šis rinkinys bus paskelbtas, tarėmės, kaip parašyti jam įžangos žodį. Bet jeigu diskusiją šiuo klausimu jis taip aštriai komentuoja, tai aš palieku tai jo sąžinei“, - tvirtino rusų ministras.

S.Lavrovas pakartojo nekintančią Rusijos neigiamą požiūrį į Lietuvoje prieš daugelį metų priimtą Kompensacijos už okupacijos žalą įstatymą. „Nežinau, ar šis įstatymas, ar kas nors kitas yra mūsų santykių stabdys. Manau, kad tai Lietuvos problema. Kai gyvenama vien fobijomis ir stereotipais, tuomet nelieka vietos konstruktyviam darbui“, - sakė Rusijos užsienio reikalų ministras.

Kalbėdamas apie pasitikėjimo stoką tarp abiejų valstybių, S.Lavrovas teigė:

„Nepasakyčiau, kad to pasitikėjimo visiškai nėra. Tačiau esu tikras, kad galėtų būti dirbama ir bendradarbiaujama efektyviau. Kai vienas iš mūsų po dvišalio susitikimo išeina į spaudos konferenciją ir pareiškia, kad „štai, aš savo kolegai parodžiau, kur vėžiai žiemoja“, tai prie konstruktyvumo ir pasitikėjimo tarp abiejų valstybių neprisideda“.


Šiame straipsnyje: Sovietų nusikaltimaiokupacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Gražu skaityti, kai Lietuvos užsienio reikalų ministras A. Ažubalis skelbia viešai ir drasiai pareiškimus, jog Lietuva niekada neatsisakys savo reikalavimo Maskvai kompensuoti žalą, padarytą per sovietų okupaciją. Bet kodėl nutylima istorija apie Lenkijos žalą, padarytą per 20 metų Vilnijos krašto okupaciją? Kada bus pareikalauta iš Lenkijos žalos atlyginimo? Galima įžvelgti lenkų puolimą įvairiais būdais ant Lietuvos, nes lenkai puolimą daro vien dėl to, kad Lietuva nereikštų jiems pretenzijų. Palyginkim, kaip būtų pasielgę žydai, jei jų teritoriją būtų okupavę lenkai ir lenkai būtų įvykdę genocidą? Manau , kad žydai viską būtų iki smulkmenų suskaičiavę ir pateikę pretenzijas. O dabar ar Lietuva yra suskaičiavusi, kiek lenkai nužudė lietuvių per 20 metų Vilnijos krašto okupaciją. Aš bent tokio oficialaus leidinio nesu matęs. Priešingai,Lenkijos UR ministras R.Sikorskis pasirūpino brošiūra apie tariamą lenkų žudynes, kurias įvykdė lietuviai? Lenkų okupacija turi būti įvardinta tarptautiniu lygiu, tuo labiau, kai Lenkija iki šiol nepripažino 20 metų okupacijos ir toliau šantažuoja Lietuvą.

vidma

vidma portretas
o as noriu kompensacijos uz paskutinius 20 metu ,,Laisvos ,, lietuvos . Uz tai kat man ir daugunai mano drugu, pazystamu teko evakuotis is lietuvos . kodel mes negalejom gyvent cia kaip anais senais laikais prie sovetu ...

Aldona

Aldona portretas
Visų pirma, baltų tautas sieja indoeuropietiška kilmė, ir jie niekada nekels rankos vieni prieš kitus. Jie neskriaudė vieni kitų, o pasislėpė fronto užnugaryje. Visi miesto žmonės buvo evakuoti į saugesnes vietas. Viskuo dalinosi, paskutiniu duonos kąsniu. Gyventa, matyta. Gyvenimas kūrėsi iš darbo rankų, niekas nieko nedavė. Visi tarybiniai žmonės buvo draugiški. Tarybinės šalys vadinosi Darbo šalimis, nes dirbo tiek, kiek galėjo. Tai buvo žmonės-didvyriai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių