Marijampolės policijos vadovui bus surengta atestacija

Septynių Kalvarijos pareigūnų vieši pareiškimai apie Marijampolėje ir aukštuose policijos ir prokuratūros sluoksniuose esamą korupciją, jau duoda rezultatų.

Policijos departamentas pranešė, kad Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Kęstučiui Kalinauskui nuspręsta surengti neelinę atestaciją.

Taip nutarė Policijos departamento ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbuotojai, kovo 30 - balandžio 2 dienomis šiame komisariate atlikę patikrinimą.

K.Kalinauskui taip pat pavesta peržiūrėti ir apibrėžti vadovų atsakomybės sritis, stiprinti struktūrinių padalinių veiklos bei pavedimų ir nurodymų vykdymo kontrolę.

Patikrinimą Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate atlikę pareigūnai vertino vadovų vykdomą teritorinių apskrities policijos komisariatų veiklos kontrolę, procesinio ir operatyvinio tyrimo organizavimą bei vykdymą, valdymo organizavimą ir padalinių veiklos planavimą.

Taip pat žiūrėta, kaip vyksta pareigūnų atestavimas ir profesionalumo vertinimas, leidimų dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išdavimas, atrankų organizavimas, stažų patvirtinimas, karjeros valstybės tarnautojų kasmetinis vertinimas, darbuotojų skyrimo, perkėlimo, atleidimo bei kvalifikacijos tobulinimo sritys.

Patikrinimo metu buvo vertinami ir buvusio šio komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos bei Kalvarijos pareigūnų veiksmai, tačiau daugiau apie šio patikrinimo išvadas neskelbiama. Policijos departamentas laukia Generalinės prokuratūros sprendimo, ar septynių Kalvarijos pareigūnų skundas bus priimtas nagrinėti.

Savo nuomonę apie šį dar neregėtą skandalą pareiškia ir daugiau policijos įstaigų profesinių sąjungų. Nors kaltinimai, kuriuos Kalvarijos kriminalistai metė K.Kalinauskui, E.Bukotai, Kauno apygardos vyriausiajam prokurorui Kęstučiui Betingiui ir Policijos generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, dar nėra įrodyti, profesinės sąjungos žavisi pareigūnų sugebėjimais toliau tinkamai dirbti.

„Daugelis komisariatų darbuotojų yra kvalifikuoti teisės specialistai, todėl tokios sąvokos kaip šmeižtas ir nepagrįsti kaltinimai jiems yra gerai žinomos, kaip žinoma ir ikiteisminio tyrimo vykdymo tvarka, jeigu yra pagrindas tokiam tyrimui pradėti“, - po susitikimų su Marijampolės apskrities komisariatų darbuotojais sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro profesinės sąjungos pirmininkas Olegas Rimanas.

„Reikia tik pasidžiaugti, kad komisariatų darbuotojai nepasidavė spaudimui, konstruktyviai sprendžia problemas, nerengia vadinamųjų Linčo teismų, kai galimai pažeidimą padaręs asmuo iš anksto pasmerkiamas ir nuteisiams kolegų ir visos bendruomenės, - kalbėjo Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Pareigūnų interesus ginančių profesinių sąjungų vadovai lankėsi Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Kazlų Rūdos ir Kalvarijų komisariatuose.

Dabartinėje situacijoje, pasak Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Vlado Sandos, jaučiamas Marijampolės apskrities policijos komisariatų darbuotojų susirūpinimas dėl neigiamos visuomenės nuomonės, kritusio policijos prestižo, sumažėjusio pasitikėjimo teisėtvarkos sistema plačiaja prasme ir pareigūnais konkrečiai.

„Kaltinimai, bauginimas, viešas darbinių santykių aiškinimasis tiek darbuotojams, tiek komisariatų vadovams daromas psichologinis spaudimas - tokia dabar darbo aplinka kai kuriuose šios apskrities policijos komisariatuose. Šią destruktyvią grandinę būtina nutraukti ir kylančias problemas spręsti konstruktyviai", - išvykdama į Europos Policijos Konfederacijos (EuroCOP) rengiamą susitikimą dėl pareigūnų patiriamo fizinio ir psichologinio smurto, kalbėjo L.Soščekienė.

Apie tai ji ruošiasi kalbėti ir šiame susitikime, nes anot, sąjungos pirmininkės, išpuolis prieš policijos pareigūną - tai išpuolis prieš visuomenę.  


Šiame straipsnyje: Kalvarijos policija

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių