Maltos ordinas kviečia aukoti skurstantiems seneliams

Maltos ordinas Lietuvoje šį rudenį, kaip ir kiekvienais metais, kviečia prisiminti senus, vienišus žmones.

Jie labiausiai skursta mūsų visuomenėje. Žemiau skurdo ribos gyvena apie 100 tūkst. senolių. Oficialiais statistikos departamento duomenimis praėjusiais metais šalyje buvo 627 tūkstančiai vyresnių nei 60 metų žmonių.  Net 31 proc. skursta tarp 50 ir 64 metų. Vyresnių nei 65 metų tarpe žemiau skurdo ribos gyvena 15 proc. žmonių.

Maltiečiai nuo 1998 m. stengiasi palengvinti vargingiausiųjų senatvę - maitina namuose, globoja, slaugo. Didžiąją dalį lėšų, už kurias maitinami senoliai, suaukoja Lietuvos žmonės labdaros rinkimo akcijų metu.

„Lietuvos žmonės yra jautrūs, užjaučiantys ir solidarūs. Tuo įsitikinome per pastaraisiais metais rengiamas „Kalėdinės sriubos” akcijas. Praėjusiais metais vien tik SMS žinutėmis sriubai aukojo daugiau nei  200 tūkst. žmonių. Šiemet labdaros akciją vadiname „Maltiečių sriuba”, norėdami pabrėžti jos esmę. Maltiečiai ne tik per šventes, bet kiekvieną dieną karštu maistu, simboliškai vadinamu sriuba, daugelyje miestų maitina daugiau nei 300 vienišų senelių. Jiems tai vienintelis maistas, o juos globojantys savanoriai - vieninteliai žmonės, su kuriais jie bendrauja ir gali prašyti pagalbos. Akcijos metu, vaišindami dubenėliu sriubos, mes iš tiesų kviečiame aukoti. ”, - sakė Maltos ordino Lietuvoje ambasadorius grafas Douglas von Saurma-Jeltsch.

Didžiuosiuose miestuose ir vietovėse, kur veikia Maltiečių skyriai, prieš Šv. Kalėdas bus rengiami susitikimai prie sriubos. Vienas ryškiausių akcijos akcentų – gruodžio 8 d. 19 val. per LNK transliuojama tiesioginė labdaros laida - „Mums reikia tavęs”. Geros valios žmonės bus kviečiami aukoti skambindami ar siųsdami SMS žinutes trumpaisiais numeriais: - 1416, auka - 2 litai, 1417 - 5 litai, 1418 - 10 litų. Beje, šiais numeriais aukoti galima jau dabar. Jie veiks iki metų pabaigos.

„Svarbiausias Maltos ordino indėlis į Lietuvos visuomenės gyvenimą yra tai, kad jis atnešė per šimtmečius senojoje Europoje patikrintą kilnią labdaros tradiciją, įprotį laisvanoriškai dalintis su tais, kuriems reikia pagalbos. Puoselėti šią tradiciją yra vienas pagrindinių mūsų tikslų”, - sakė  Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje Prezidentas Kazimieras Ščeponavičius.

„Rengdami labdaros akciją sutinkame labai daug geros valios žmonių. Padėti vienišiems seneliams nori ir pavieniai asmenys ir verslo kompanijos, nesvarbu - didelės jos ar mažos. Telekomunikacijų bendrovės sutiko atsisakyti savo uždarbio už trumpųjų numerių paslaugą, daug prisideda LNK televizija, laikraščiai, radijas, lauko reklamos pardavėjai, reklamos agentūros. Pagrindiniai akcijos rėmėjai - informacija telefonu 118 ir prekybos tinklas „Senukai”, - sakė Maltos ordino Lietuvoje finansų paieškos direktorė Renata Gaidienė.

19 metų Maltiečio vardą su pagarba ir viltimi Lietuvoje taria labai daug vargo ir skurdo prispaustų žmonių. Skyriai veikia 24 miestuose ir miesteliuose. Maltos ordino pagalbos tarnybos veikla paremta savanoryste. 21 samdomas darbuotojas rengia projektus ir organizuoja savanorių veiklą. Senų žmonių maitinimo projektas „Maistas ant ratų” - vienas pirmųjų. Jam yra renkamos lėšos  „Maltiečių sriubos” akcijos metu.


Šiame straipsnyje: maltos ordinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių