LLRA lyderis: privalomas tikybos mokymas Konstitucijai neprieštarauja

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis tvirtina, jog partijos siūlymas mokyklose įvesti privalomą tikybos mokymą Konstitucijai neprieštarauja.

„Konstitucija apie tai nieko nesako. Čia mokymasis, o ne prievarta, kad eitumėt į bažnyčią ar išpažinties“, - sekmadienį spaudos konferencijoje Seime į klausimą, kodėl teikia Konstitucijai prieštaraujančias pataisas, atsakė V.Tomaševskis.

Seimo posėdžių sekretoriate visi LLRA frakcijos nariai įregistravo Švietimo įstatymo pataisą, kad „ tikybos dalykas yra privalomas pradinio ir pagrindinio ugdymo programas vykdančiose mokyklose“.

Lietuvos Konstitucija teigia, kad „minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma“, o „valstybinės ir savivaldybių mokymo ir auklėjimo įstaigos yra pasaulietinės“. „Niekas negali kito asmens versti nei būti verčiamas pasirinkti ar išpažinti kurią nors religiją arba tikėjimą“, - skelbia 26 Konstitucijos straipsnis.

LLRA siūlymą dėl privalomo tikybos mokymo kritiškai įvertino ir Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija. Jos pirmininkas, Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius reaguodamas į pataisas išplatino pranešimą, jog Lietuvos katalikų bažnyčia nepritaria, kad šalies mokyklose būtų įvestas privalomas tikybos mokymas.

„Toks politikų žingsnis sukelia visiškai nereikalingą įtampą ir pasipiktinimo bangą visuomenėje, neva Bažnyčia siekia prievartinės akcijos. Norėdami išsklaidyti šias abejones, reiškiame nepritarimą ir neigiamą nuomonę tokiems siūlymams. Šie politikų raginimai nėra ir nebuvo derinami su Katalikų Bažnyčios vadovybe“, - pranešime teigia S.Tamkevičius.

Pasak S.Tamkevičiaus, šiuo metu galiojanti tvarka, kai moksleiviai gali rinktis tikybos arba etikos pamokas, „pilnai įgyvendina galimybę visiems norintiems pasirinkti savo konfesijos tikybos arba etikos pamokas, tuo pačiu nepažeisdama niekieno laisvės apsispręsti dėl savo dorinio ir religinio ugdymo“.

LLRA lyderis V.Tomaševskis tuo tarpu sako, jog prieš privalomą tikybos mokymą pasisako ne visi dvasininkai, yra ir pritariančių.

„Visų pirma, pasisakė ne vyskupai, o vyskupas, ir yra įvairių nuomonių tarp dvasininkų. Yra, kad gal nereikia visų mokyti religijos, gal kai kuriems ji netinka, jie nenori, bet yra ir kitas argumentas, kad ne visi nori mokytis ir matematikos, ir kitų dalykų, bet turi mokyti, o šitas dalykas yra pagrindinis, religijos, tikėjimo pagrindai yra pagrindas viso mūsų gyvenimo“, - sakė LLRA pirmininkas.Komentarai 11 Rašyti komentarą

Trumpai

Trumpai portretas
Prievarta prieštarauja ne tik konstitucijai, demokratijai, bet ir Jėzaus Kristaus mokymui. Istorijoje per tokius kaip tomaševskis Jėzaus Kristaus vardu buvo padaryta daugiau blogų darbų, nei gerų. Jam pačiam reikėtų pasimokinti pranašo Jėzaus požiūrio į prievartą. Sumautas lenko perkreiptos katalikybės išpažintojas.

RKE

RKE portretas
Jeigu durnas ,tai ilgam.

indėnu išmintis

indėnu išmintis portretas
Jeigu mirė, tai ilgam. Jeigu kvailas, tai visam laikui.

dr. Jonas Ramanauskas

  dr. Jonas Ramanauskas portretas
Zmogus sulygino matematika su tikyba lyg nezinotu, kad Valstybe ir Baznycia yra atskirtos. O isivaizduokime, Valstybe ir matematika yra atskirtos! :) Su tokia mastysena.... i Seima pazeidus Seimo rinkimu istatyma.... nukeliavo. Ir kur ta Rinkimu komisija buvo? Gal koks kgbistas vadovauja, kad pries istatyma pasielge pagal savo kgb instrukcija.... ?
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių