L.Karaliaus bandymai pasiteisinti - painūs (papildyta 13 val.)

Apkaltos taikiklyje atsidūręs Seimo opozicinės Krikščionių frakcijos narys Linas Karalius nemano pažeidęs Konstituciją, kai šių metų pradžioje atostogaudamas praleido ne vieną Seimo posėdį.

Nemano pažeidęs Konstituciją

Trečiadienį Konstitucinis Teismas (KT) pradėjo nagrinėti Seimo paklausimą, ar L.Karalius ir jo frakcijos kolega Aleksandras Sacharukas verti apkaltos už savo padarytus pažeidimus.

Gavęs žodį L.Karalius pripažino šių metų pradžioje išvykęs atostogų į Pietryčių Azijos šalis žinodamas, kad iki sausio pabaigos yra pratęsta Seimo rudens sesija.

Nors L.Karalius sakė pasielgęs neatsakingai ir norintis atsiprašyti savo rinkėjų, jis vis dėlto nemano šiurkščiai pažeidęs Konstituciją, sulaužęs duotą priesaiką ir dėl to vertas Seimo nario mandato atėmimo.  

Pripažino pasielgęs neatsakingai

"Iš tiesų, aš nedalyvavau sausio mėnesio pratęstos sesijos posėdžiuose, nes informaciją apie pratęstą sesiją gavome gruodžio pabaigoje, kai jau buvo suorganizuota kelionė. Bandžiau pakeisti kelionės datą, bet man tai nepavyko", - pasakojo L.Karalius.

Jis šių metų sausio 13-21 dienomis nedalyvavo pratęstos sesijos plenariniuose ir komitetų posėdžiuose, nes buvo išvykęs į asmeninę poilsinę kelionę po Pietryčių Azijos valstybes.

inau, kad pasielgiau neatsakingai, ir dėl to labai gailiuosi. Noriu atsiprašyti savo rinkėjų, kad dėl mano veiksmų kilo visas šitas triukšmas", - sakė L.Karalius.

Skirtingai aiškino neatvykimo priežastis

Seimo narys tvirtino iki sesijos posėdžių grįžti negalėjęs, nes neva negavo bilieto. Tačiau KT atstovai sakė turintys kelionių agentūrų patvirtinimus, jog L.Karalius turėjęs bilietą grįžti sausio 13 dieną užsakomuoju reisu "Bankokas-Vilnius".

Parlamentaras tikino, kad bilietas "buvo menamas": "Man buvo paaiškinta, kad perkant bilietą į kelionių agentūros užsakomąjį reisą, automatiškai paskaičiuoja kelionę dviem savaitėms. Kadangi kelionė truko ilgiau, automatinė rezervacija buvo anuliuota".

Bet KT teisėjas Romualdas Kęstutis Urbaitis sakė turintis dviejų kelionių agentūrų atstovų pateiktus atsakymus, jog L.Karalius tiesiog neatvyko į minėtą skrydį.

Teisėjas perskaitė ir žurnale "Žmonės" publikuotą rašinį, kuriame L.Karalius cituojamas, jog į skrydį nespėjo, jų paimti neatvyko autobusas.

Klausiamas, kaip paaiškinti prieštaringus parodymus - vienu atveju, tvirtinimą, jog negavo bilieto, kitu - jog į minimą reisą neatvyko, nes jų tiesiog nepaėmė tą padaryti turėjęs autobusas, L.Karalius išsigynė interviu teksto. "Aš taip tikrai nesakiau", - apie šią žurnalo "Žmonės" publikacijos dalį sakė L.Karalius. Teisėjui priminus, kad pats patvirtino tekstą derinęs su redakcija, L.Karalius sakė, jog minėtas netikslumas jam nepasirodęs svarbus.

Aiškino nesusikalbėjimu

Paklaustas, kodėl jo patarėja Seimo Sveikatos reikalų komitetui elektroniniu paštu atsiuntė paaiškinimus, kad jis posėdžiuose nedalyvauja, nes lankosi Klaipėdoje ir slaugo operuotą tėvą, nors tuo metu L.Karalius buvo užsienyje, jis tai aiškino nesusikalbėjimu. Pasak parlamentaro, tokių nurodymų savo padėjėjai jis nedavęs, o ji esą savo iniciatyva "padarė prielaidas".

L.Karaliaus advokatas Saulius Žentelis tvirtino, kad "kaltinimai pateikti netinkamai, jie nėra grindžiami konkrečiomis faktinėmis aplinkybėmis". Anot advokato, planuojant kelionę "nebuvo žinoma, kad bus pratęsta Seimo sesija". Be to, esą "dėtos pastangos sugrįžti anksčiau, bet nebuvo galimybės".

Teisininkas pasiūlė Teismui išteisinti Seimo narį arba išvis nutraukti bylos nagrinėjimą.

Kreipėsi visas Seimas

Seimas gegužę kreipėsi į KT prašydamas atsakyti, ar Seimo narių Aleksandro Sacharuko ir L.Karaliaus veiksmai, tarp kurių - ir balsavimo vienasmeniškumo principo pažeidimas, neprieštarauja Konstitucijai.

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo, užuot dirbęs pratęstoje Seimo rudens sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 11 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele, dangstė savo nusižengimą.

Nors Seimas į KT dėl apkaltų A.Sacharukui ir L.Karaliui kreipėsi atskirais prašymais, teismo sprendimu, jie sujungti į vieną bylą.

Jei KT pripažįsta, jog asmuo savo konkrečiais nurodytais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuoja dėl parlamentaro mandato panaikinimo. Tokiam sprendimui priimti reikia 85 parlamentarų balsų.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių