Lietuvos premjerą žeidžia neteisingi Lenkijos kaltinimai

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį pareiškė, kad atskiri Lenkijos politikai sąmoningai kaitina atmosferą dvišaliuose santykiuose, žerdami nepagrįstus kaltinimus Lietuvai.

"Mane šiek tiek stebina atskirų Lenkijos politikų šiuo metu, atrodytų, sąmoningai kaitinama atmosfera ir žeriami kaltinimai visiškai nepagrįsti Lietuvos pusei. Galiu spėti, kad tai yra Lenkijos vidaus politikos atspindžiai", - interviu Žinių radijui sakė premjeras.

"Kartais žeidžia, kai girdime visiškai neteisingus kaltinimus", - pridūrė A.Kubilius.

Tai Lietuvos ministras pirmininkas sakė kitą dieną po to, kai Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) apkaltino Lietuvą nesprendžiant aktualių Lenkijai klausimų dėl tautinių mažumų padėties ir Lenkijos investicijų Lietuvoje.

Anot Lietuvos premjero, "lenkų Lietuvoje situacija per paskutinius keletą metų ne tik neblogėjo, bet gerėja".

"Lenkai Lietuvoje turi vienas iš geriausių sąlygų, jeigu lyginti jų švietimo, kultūros sąlygas su kitomis šalimis, kuriose gyvena lenkų bendruomenės už Lietuvos ribų - ir pagal mokyklų skaičių, ir universitetai", - sakė ministras pirmininkas.

Valdančiųjų konservatorių lyderis taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva "taip aštriai nekelia" Lenkijos lietuvių problemų: "Lenkai Lietuvoje pagal švietimo sąlygas turi geresnes, lenkų kalbai palankesnes aplinkybes negu lietuviai Lenkijoje. Bet mes tų dalykų taip aštriai nekeliame".

A.Kubilius pabrėžė, kad Lietuva šią savaitę patvirtino "labai ambicingą planą" dėl žemės grąžinimo spartinimo Vilniaus rajone.

Vyriausybės vadovas taip pat paminėjo, kad Vilniaus rajonas, kurio valdžioje įsitvirtinusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija, ekonomine ir socialine prasme atsilieka nuo kitų rajonų, kurie yra prie didžiųjų miestų - Kauno ir Klaipėdos.

"Prie didžiųjų miestų potencialas yra tikrai didelis ir jį reikia tinkamai išnaudoti. Tam reikia atsiverti, tam reikia nebijoti - tai dažnai pastebima Vilniaus rajone ir Vilnijoje", - sakė A.Kubilius.

Premjeras taip pat atmetė Lenkijos priekaištus, esą Lietuva nesudaro tinkamų sąlygų į naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose investavusiam koncernui "PKN Orlen".

"Kaltinimai arba priekaištai, kad mes kažkaip nesirūpiname lenkų investiciją į "Mažeikių naftą" (dabar - Orlen Lietuva), irgi nėra pagrįsti. Sąlygos "Mažeikių naftos" veiklai nėra nė kiek pablogėję", - kalbėjo A.Kubilius.

Anot jo, Lietuva siūlo krovinių kiekiui į Latviją ar Estiją taikyti mažesnius geležinkelių tarifus.

"Mažeikių naftos" problemos yra ne kokios nors logistikos problemos, o bendrai susiklosčiusi situacija visos Europos naftos perdirbimo įmonėse, kur pelnų maržos yra ženkliai sumažėjusios ir dėl to veikla nėra tokia pelninga arba kartais net ir nuostolinga", - sakė A.Kubilius.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) trečiadienį pareiškė, kad neišspręsti Lenkijos ir Lietuvos klausimai kenkia dvišaliams santykiams.

Varšuva reiškia didėjantį nepasitenkinimą, jos supratimu, Vilniaus nenoru spręsti senas su lenkų mažuma Lietuvoje ir lenkams priklausančia naftos perdirbimo gamykla susijusias problemas.

"Aš manau, faktiškai, mūsų santykiai su Lietuva jau daugelį metų buvo tokie, tačiau tik dabar jie yra tinkamai apibūdinti", - interviu Lenkijos radijui sakė R.Sikorskis, atsakydamas į klausimą, kodėl vyriausybė prašneko apie blogėjančius dvišalius ryšius.

"Mes jau daug metų turime tam tikrų neišspręstų problemų katalogą ir norėtumėme matyti savo santykius geresnės formos", - sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių