Lietuvos politikai reiškia užuojautą Lenkijai (papildyta)

Lietuvos politikai Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio žūtį vadina didele netektimi ir reiškia užuojautą kaimyninei valstybei, praradusiai savo vadovą.

"Lietuva prarado gerą draugą"

Trumpu pranešimu spaudai prezidentūra informavo, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį pareiškė gilią užuojautą visai lenkų tautai dėl tądien ryte įvykusios tragiškos lėktuvo katastrofos Smolenske, nusinešusios Lenkijos vadovo L.Kaczynskio, taip pat daugiau kaip šimto žmonių gyvybes.

Vos prieš kelias dienas L.Kaczynskis lankėsi su trumpu darbo vizitu Vilniuje, susitiko su D.Grybauskaite. Be kita ko buvo pasidžiaugta užsimezgusiais gerais asmeniniais tarpusavio santykiais tarp abiejų valstybių prezidentų.

Šeštadienį kalbėdama žurnalistams D.Grybauskaitė sunkiai slėpė susijaudinimą. "Esu asmeniškai sukrėsta šių tragiškų žinių. Dar šią savaitę teko Vilniuje susitikti su Lenkijos prezidentu, kalbėtis su juo svarbiais dvišalių santykių klausimais", - sakė ji.

"Lietuva prarado gerą draugą. Prezidento L.Kaczynskio laikmetis buvo vienas intensyviausių dvišalių santykių reikaluose. Tikiuosi, kad dvišaliai santykiai ir toliau vystysis tęsiant gražiausius, geriausius prezidento L.Kaczynskio darbus", - sakė Lietuvos vadovė.

D.Grybauskaitė greičiausiai vyks į L.Kaczynskio laidotuves Varšuvoje, nors kol kas nėra pranešta, kada jos galėtų įvykti.

Lietuvoje numatoma skelbti gedulą

Premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad žuvus prezidentui L.Kaczynskiui Lietuva prarado didelį ir nuoširdų draugą. „Tai didžiulė tragedija ir Lenkijai, ir Lietuvai. Lietuva prarado labai didelį ir nuoširdų draugą. Prezidento L.Kaczynskio veikla ir vaidmuo stiprinant regiono strateginę partnerystę ir rūpinantis svarbiausiais regiono reikalais yra sunkiai įvertinama“, - sakė A.Kubilius.

Jis pareiškė gilią užuojautą Lenkijos premjerui Donaldui Tuskui dėl Lenkijos prezidento tragiškos žūties Rusijoje.

A. Kubilius pažymėjo, kad tai milžiniška netektis Lenkijai, Lietuvai ir visai tarptautinei bendruomenei. „Lenkijos prezidentą L.Kaczynskį visuomet prisiminsime kaip vieną ryškiausių Lenkijos politikų, ištikimą ir nuoširdų Lietuvos draugą, itin daug prisidėjusį plėtojant strateginę Lietuvos ir Lenkijos partnerystę. Šią valandą giliai liūdime kartu su lenkų tauta“, - sakoma Lietuvos ministro pirmininko užuojautoje.

Jis perdavė nuoširdžią užuojautą visų aukų artimiesiems ir visiems Lenkijos žmonėms.

A.Kubilius patvirtino, kad Lietuvoje numatoma skelbti gedulą dėl kaimyninės valstybės, strateginės Lietuvos partnerės vadovo žūties. Dėl to sekmadienį apsispręs Vyriausybė.

Vadino ir asmeniniu praradimu

Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus tvirtino, kad Lenkijos vadovo žūtis yra „didelė netektis dvišaliams santykiams“. Be to, V.Adamkus sakė praradęs asmeninį draugą. „Lenkijos prezidentu būnant L.Kaczynskiui dvišaliai santykiai buvo plėtojami labai intensyviai. Tai ir didelė asmeninė netektis man pačiam, nes jis buvo mano draugas“, - žurnalistams sakė V.Adamkus.

Anot jo, L.Kaczynskis jautė didelių simpatijų lietuviams ir palaikė Lietuvos bei Lenkijos stiprią strateginę partnerystę. Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas prisiminė, kad jiedu yra praleidę ne vieną valandą svarstydami, kaip pašalinti nesutarimus tarp valstybių. „Tiek jis, tiek prezidentas Aleksandras Kwasniewskis neabejotinai buvo už stiprią ir strateginę partnerystę su Lietuva“, - sakė V.Adamkus.

Linkėjo tvirtybės

Seimo pirmininkė Irena Degutienė savo ir Lietuvos parlamento vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą visiems Lenkijos žmonėms ir lenkų kilmės Lietuvos piliečiams dėl L.Kaczynskio, jo sutuoktinės ir kitų iškilių Lenkijos piliečių žūties.

„Visus Lietuvos žmones ir mane asmeniškai giliai sukrėtė žinia apie tragišką aviakatastrofą, kurioje žuvo Lenkijos prezidentas, jo žmona Marija ir daug kitų iškilių kaimyninės šalies piliečių. L.Kaczynskis buvo žmogus, kuris savo darbais ir pavyzdžiu tiesė ir stiprino tiltus tarp broliškų lietuvių ir lenkų tautų. Tai buvo politikas iš didžiosios raidės. Dėl Jo ir kitų iškilių Lenkijos piliečių žūties liūdime kartu su visa lenkų tauta”, - sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė sakė mintimis esant kartu su visų žuvusiųjų artimaisiais ir linkinti jiems visiems tvirtybės ir Dievo paguodos šią sunkią skaudžios netekties valandą.

Kariuomenėje nuleistos vėliavos

Lietuvos Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius išreiškia gilią užuojautą Lenkijos gynybos ministrui Bogdanui Klichui ir visai lenkų tautai dėl tragiškos Lenkijos valstybės vadovo ir jį lydėjusios delegacijos žūties.

Pagerbiant žuvusiųjų atminimą, krašto apsaugos ministrės ir Kariuomenės vado nurodymu, Lietuvos kariuomenės daliniuose ir prie Krašto apsaugos ministerijos nuleidžiamos valstybinės vėliavos.

"Nenusakomai skaudi tragedija ištiko Lenkijos karines pajėgas, - sakė krašto apsaugos ministrė. - Labai fatališka yra tai, kad lėktuvo katastrofa įvyko skrendant pagerbti lenkų karių, nužudytų II pasaulinio karo metu Katynėje, atminimą. Lenkija tarsi antrą kartą netenka savo vadų ir aukštųjų karininkų."

Lenkija ir Lietuva yra strateginės partnerės stiprinant savo šalių saugumą ir dalyvaujant NATO karinių pajėgumų vystyme.

Santykius vadino gerais

Seimo Užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas Justinas Karosas irgi tvirtino, kad L.Kaczynskiui vadovaujant Lenkijai dvišaliai santykiai buvo geri, todėl jo žūtis „neabejotinai yra didžiulis praradimas“.

„L.Kaczynskis skyrė labai daug dėmesio santykiams su Lietuva, palaikė intensyvius dialogus su Lietuvos vadovais, stengėsi kartu spręsti įvairias tarp mūsų šalių iškylančias problemas“, - portalui sakė komiteto vicepirmininkas.

Jis atkreipė dėmesį, kad lėktuvo katastrofoje žuvo ir daugiau Lenkijos vadovybės atstovų. „Siaubinga, beprasmiška tragedija. Liūdime kartu su mūsų strategine partnere ir drauge“, - sakė J.Karosas.


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių