Lietuvos kinologai triumfavo tarptautiniame turnyre

Lietuvos pasieniečiai kinologai triumfavo tarptautiniame turnyre Latvijoje.

Lietuvos pasieniečiams nebuvo lygių Latvijoje savaitgalį vykusiame trečiajame tarptautiniame tarnybinių šunų biatlono turnyre.

Šeštadienį ir sekmadienį jame dalyvavo daugiau kaip 30 dalyvių su savo keturkojais augintiniais iš keturių šalių - Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Varžytasi asmeninėje vyrų ir moterų bei komandinėse įskaitose. Turnyre kinologai ir jų šunys rungtyniavo 8,5 kilometrų distacijoje. Kinologai su augintiniais bėgo, šaudė iš tarnybinio ginklo bei kartu atliko įtariamojo sulaikymą.

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) komandos kinologai ir jų tarnybiniai belgų aviganiai tapo čempionais visose įskaitose.

Komandinėje rungtyje neaplenkiama buvo VSAT komanda, kurią sudarė Vilniaus rinktinės pareigūnai Sigita Bacevičiūtė su augintiniu Meira bei Alfredas Stackevičius su šunimi Merkada ir du Varėnos rinktinės kinologai - Tomas Kairys su keturkoju Hercu bei Mindaugas Stulgys su keturkoju Džeriu. Antrąją ir trečia vietą iškovojo Latvijos pasieniečių komandos.

Moterų asmeninėje įskaitoje pirmoji buvo Lietuvos pasienietė minėta S.Bacevičiūtė su Meira. Antra liko Estijos pasienio tarnybos kinologė, trečia - Latvijos atstovė.

Asmeninėje vyrų įskaitoje niekas neprilygo Varėnos pasieniečiui M.Stulgiui su Džeriu. Antrą ir trečią vietas iškovojo Latvijos sienos apsaugos tarnybos kinologai.

Lietuvos pasieniečių kinologai su tarnybiniais šunimis yra nuolatiniai įvairių meistriškumo turnyrų nugalėtojai bei prizininkai.

Šiuo metu šalies valstybės sieną saugoti padeda 170 tarnybinių šunų, iš kurių apie 60 proc. sudaro vokiečių aviganiai, apie 30 proc. - belgų aviganiai ir apie 10 proc. - labradorų retriveriai.

VSAT veikloje tarnybinių šunų panaudojimas yra labai efektyvus, kai reikia išaiškinti sienos pažeidėjus, nelegalius imigrantus, kontrabandininkus, taip pat, kai reikia ieškoti narkotinių medžiagų ir sprogmenų.

Pasieniečiai su savo tarnybiniais šunimis šalies pasienio rajonuose sėkmingai darbuojasi gelbėdami į nelaimę pakliuvusius bei dingusius žmones.