Lietuvoje toliau atšaukiami skrydžiai (papildyta 9.50 val.)

Lietuvoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Šiaurės Europos šalių, pirmadienį oro eismas dėl vulkaninių pelenų, kurie galėtų pakenkti orlaiviams, toliau išlieka sutrikdytas.

Lietuvos oro erdvę prižiūrinti ir skrydžius koordinuojanti įmonė "Oro navigacija" jos neriboja.

Tai BNS patvirtino "Oro navigacijos" generalinis direktorius Algimantas Raščius.

"Iš valdymo pusės jokių ribojimų neskelbsime", - teigė jis.

Anot A.Raščiaus, sinoptikai remiasi žemėlapiais, jog Lietuvos oro erdvė vėl padengta Islandijos ugnikalnio dulkių. Tačiau "Oro navigacijos" vadovas abejoja, ar jos kelia praktinę grėsmę.

"Perspėjimus orlaivių ekipažams teiksime, tačiau dėl skrydžio jie galės apsispręsti patys", - sakė jis.

Tačiau Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų interneto svetainėse skelbiama, kad didžioji dalis pirmadienio skrydžių yra atšaukta.Tuo tarpu aviacijos sinoptikai teigia, kad vulkaniniai pelenai ir toliau dengia visą Lietuvos teritoriją.

"Pagal paskutinius gautus Londono prognozinius žemėlapius 9 valandai visa Lietuvos oro erdvė yra padengta vulkaninių pelenų debesies. Kiek turime duomenų, Lietuvos oro erdvė tokia išliks iki 21 valandos. Šis debesis juda iš vakarų į rytus ir apima iki 10 kilometrų aukštį. Iki 21 valandos jokių prošvaisčių nesimato", - pirmadienio rytą Lietuvos radijui tvirtino Aviacinės meteorologijos centro sinoptikė Eugenija Kuliešaitė.

Pirmadienio rytą iš Vilniaus oro uosto pakilo tik lėktuvas į Maskvą. Lėktuvai iš Europos Sąjungos šalių nesileis bei į jas nevyks. Kauno ir Palangos oro uostuose planuojami skrydžiai į Rygą.

 

Lietuvoje veikiančios skrydžių bendrovės ir kelionių organizatoriai prognozuoja, kad dėl iš Islandijos atneštų ugnikalnio dulkių atšauktų skrydžių nuostoliai sieks šimtus tūkstančių eurų.

 

Siekdami įvertinti situaciją, vaizdo konferenciją pirmadienį rengia ir Europos Sąjungos šalių transporto ministrai. Pasak ES transporto komisaro, būtina ieškoti sprendimų, o ne tik laukti, kol debesys išsisklaidys.

 

Jis teigė tikįs, kad jau pirmadienį maždaug pusė Europos oro erdvės gali būti saugi skrydžiams.

Vilniaus oro uoste kol kas nėra atšauktas "airBaltic" skrydžių į Romą (11.05 val), Rygą (11.35 val., 15.35 val., 22.10 val.), Berlyną (12.10 val.), Londoną (17.05 val.), Kopenhagą (18.15 val.), Taliną (18.20 val.) ir Dubliną (22.45 val.).

Taip pat neatšauktas "UTair" skrydis į Maskvą (14.50 val.), "Austrian Airlines" skrydis į Vieną (15.30 val.), "Brussels Airlines" skrydis į Briuselį (15.45 val.), "Aerosvit Airlines" skrydis į Kijevą (15.45 val.) "Star1 Airlines" skrydis į Londoną (16.15 val.) bei vakarinis "Lufthansa" skrydis į Frankfurtą (19.55 val.).

Kauno ir Palangos oro uostų duomenimis, pirmadienį planuojamas tik vakariniai "airBaltic" skrydžiai į Rygą - abu šie skrydžiai turėtų įvykti 18.30 valandą.

Vilniau oro uoste atšaukti rytiniai skrydžiai į Rygą ir Taliną, skrydžiai į Prahą, Varšuvą, Kopenhagą, Amsterdamą, Milaną, Helsinkį, Stokholmą, Hurgadą, Frankfurtą (14.20 val.), Dubliną (21.55 val.).

Palangos oro uoste atšauktas rytinis skrydis į Rygą bei visi trys planuoti skrydžiai į Kopenhagą, Kauno oro uoste - rytinis skrydis į Rygą bei planuoti skrydžiai į Londoną, Brėmeną, Dubliną bei Frankfurtą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių