Lietuviai neužmiršo gruzinų paramos

Blokados metais siuntinių iš Gruzijos sulaukdavę vilniečiai neužmiršo gruzinų paramos. „Metas grąžinti skolas", - sako su pilnais krepšiais į labdaros rinkimo punktus traukiantys miestiečiai.

Į Rytų Europos studijų centrą, kur penktadienį pradėta rinkti labdara nuo karo veiksmų nukentėjusiems gruzinams, vis dar plūsta ryšuliais nešini vilniečiai. Per ilgąjį Žolinės savaitgalį žmonės atvežė tiek daiktų, kad maišai su jais siekia aukštas studijų centro lubas.

Krepšiuose dažniausiai - drabužiai ir avalynė. Tačiau įsiklausę į pareigūnų prašymus vakar žmonės į centrą keliavo prisikrovę ne tik drabužių, bet ir patalynės, antklodžių, rankšluosčių. „Atnešiau nuo visos šeimos. Dėžėse išskalbti lovų užtiesalai, moteriški ir vaikiški drabužiai", - pasakojo vilnietis pensininkas Benediktas Skruibis.

Paklaustas, kodėl nutarė atsiliepti į gruzinų pagalbos šauksmą, vyriškis net pyktelėjo - juk parama turėtų būti savaime suprantama.

„Mes irgi ne taip seniai panašiai gyvenome. Dabartinei padėčiai apibūdinti pritaikau pasakėčią, kai vilkas nuėjo avių saugoti. Taip vadinamieji rusų taikdariai saugo osetinus", - lygino B.Skruibis.

Dėkingumo nelaukia

„Kaip nepadėsi, kai žmonėms bėda", - galvą linkčiojo ryšulį rankšluosčių ir patalynės atnešusi Aldona Guobienė. Mainais už labdarą moteris pasiėmė kelis lipdukus su Gruzijos ir Lietuvos vėliavomis.

Išskirtinio dėkingumo už atneštus daiktus žmonės nesitiki. Savanoriams atiduoda ryšulius ir tyliai išeina savais keliais.

„Teisybę sakant, lietuvių pilietiškumas nustebino. Žmonės skambina, teiraujasi, ko mums dar trūksta, ateina po kelis kartus", - pasakojo centro direktorė Kristina Vaičiūnaitė.

Šiomis dienomis į centrą užsuka tiek jaunos šeimos, nutarusios padovanoti išaugtų vaikų drabužėlių, tiek spintas iškrėtę senyvi žmonės.

„Labiausiai užjaučia tie, kurie patyrė Lietuvos blokadą. Nuo tų laikų žmonės turi Gruzijoje draugų, rėmusių juos sunkią valandą. Dabar lietuviai atiduoda moralinę skolą. Kai kurie žmonės ateina išsikalbėti, apsiverkia", - įspūdžiais dalijosi K.Vaičiūnaitė.

Vilniečių labdara trečiadienį bus išvežta į Zoknius, iš ten keliaus į Gruziją. Vėliau paaiškės, ar gruzinams dar reikia siuntų.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo karo veiksmų Pietų Osetijoje pradžios Gruzijoje be namų liko apie 100 tūkst. žmonių. Nukentėjusiems trūksta elementarių išgyventi būtinų dalykų. Kadangi dauguma pabėgėlių - moterys, vaikai ir kūdikiai, Lietuva organizuoja paramą daugiausia šioms gyventojų grupėms.

Ruošia saldumynų siuntą

Liūdesys, baimė ir neapykanta Rusijai - tokius jausmus, pasak labdarą atnešusio Jurgio Stašaičio, šiuo metu išgyvena gruzinai. Buvęs Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto docentas Tbilisyje bičiulių turi nuo tų laikų, kai šalys rengdavo Studentų mokslinės draugijos konferencijas.

„Tbilisio universiteto profesorius Revazas Žordanija atvykdavo pas mus skaityti mokslinių pranešimų biologijos klausimais. Po kelių dienų jo draugas atskris į Lietuvą, todėl jam perduosiu saldumynų ir maisto produktų siuntą", - ryžto remti Gruzijoje gyvenančius draugus nestokojo J.Stašaitis.

Paramos koordinatoriai

Parama Gruzijai priimama Rytų Europos studijų centre D.Poškos gatvės 59 numeriu pažymėtame pastate Vilniuje nuo 9 iki 20 val. Drabužiai turi būti švarūs, nesudėvėti arba nauji. Vyriški, moteriški ir vaikiški turi būti sudėti atskirai.

Neoficialiais duomenimis, humanitarinė pagalba jau pasiekė apie 10 tūkst. Gruzijos gyventojų, tačiau jos vis dar laukia apie 78 tūkst. nuo karo nukentėjusių asmenų šalies vakarinėje dalyje.

Gruzijos savanoriškų organizacijų teigimu, labiausiai stinga maisto, specialaus kūdikių maistelio, higienos priemonių. Todėl nuo vakar dienos dvi savaites bus renkamas maistas ir kūdikių maistelis - visa tai bus nugabenta į Gruziją kariniu lėktuvu. Lietuvos gyventojai ir šalies įmonės kviečiami prisidėti prie akcijos.

Maisto produktai priimami Savanorių centre Vilniuje adresu: S.Moniuškos g. 27 (Žvėryno seniūnija, II aukštas) nuo 9 iki 21 val. Prie akcijos norintys prisidėti gyventojai gali susisiekti su Savanorių centro darbuotojais telefonu +370 655 55 322.

Stovykla Gruzijos vaikams

Karinis konfliktas Gruzijoje rimsta, tačiau tūkstančiams be namų likusių gyventojų košmaras tęsiasi. Lietuvai organizuojant humanitarinę pagalbą nuo karo veiksmų nukentėjusiems žmonėms, prie pagalbos akcijų jungiasi ir labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys".

Už surinktus pinigus rugsėjo mėnesį žadama organizuoti stovyklą 100 Gruzijos vaikų.
„Kol Gruzijoje gyvenimas grįš į įprastas vėžes, pradės veikti mokyklos, norėtume pasikviesti vaikus į Lietuvą. Atsižvelgdami į surinktas lėšas, galėsime priimti iki 100 vaikų", - sakė fondo direktorė Marija Dubickienė.

Fondas ieško kontaktų Gruzijoje, užmezga ryšius su kitomis labdaros organizacijomis. Aktyviai dirba savanoriai, renkantys lėšas iš nuolatinių fondo rėmėjų. Planuojama visiškai padengti 100 vaikų apgyvendinimo, maitinimo išlaidas, aprūpinti juos drabužiais, pasirūpinti laisvalaikiu.

Norintys prisidėti prie šios iniciatyvos Lietuvos gyventojai kviečiami pervesti lėšas į labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys" sąskaitą:
a.s. LT807300010100735638,
AB bankas „Hansabankas".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių