Lietuvą stebina Rusijos veiksmai

Lietuva stebisi, kodėl Tbilisiui įvykdžius vieną pagrindinių Maskvos iškeltų sąlygų - išvesti Gruzijos pajėgas iš Pietų Osetijos, Rusija nenutraukia karinių veiksmų.

Tai BNS korespondentui Tbilisyje sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.

Pasak P.Vaitiekūno, Rusijos ambasadorius Gruzijoje Viačeslavas Kovalenka jam įvardijo Gruzijai keliamas sąlygas, kurias įvykdžius Rusija nutrauks ugnį. Maskva reikalauja, kad Tbilisis išvestų savo karinius dalinius iš konflikto zonos ir nedelsdamas pasirašytų sutartį dėl jėgos nenaudojimo.

Gruzijos užsienio reikalų ministrė Eka Tkešelašvili sekmadienį Lietuvos kolegai pranešė, kad Gruzijos kariai visiškai išvesti iš Pietų Osetijos, t.y. Gruzijos pajėgos atsitraukė į pozicijas, kuriose jos buvo iki rugpjūčio 6 dienos, kai prasidėjo karo veiksmai, tačiau Rusija iki šiol nenutraukė karo ugnies.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, P.Vaitiekūnui kartu su E.Tkešelašvili šeštadienį pavyko apsilankyti Gorio regione. Po apsilankymo šiame regione ministras sakė, kad buvo šokiruotas sugriovimų bei civilinių aukų mastais. P.Vaitiekūnas su regiono gubernatoriumi sutarė, kad Lietuva sugriautam Gorio regionui atgabens pirmosios medicininės pagalbos priemonių, kurių pirmoji siunta gali atvykti artimiausiu metu.

P.Vaitiekūnas sekmadienį Tbilisyje ketina susitikti su atvykstančiais Suomijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrais. Po vizito Gruzijoje Suomijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai vyks į Maskvą, kur ketina Rusijos vadovybei pristatyti bendrą Europos Sąjungos poziciją.

Lietuvos ministras taip pat ketina susitikti su į Gruziją atvykstančia ES, ESBO, JAV jungtine tarpininkų grupe, o artimiausiomis dienomis jis vyks į formalią ES Bendrųjų ir užsienio reikalų tarybą Briuselyje, specialiai sušauktą Lietuvos prašymu Rusijos agresijos Gruzijoje klausimams aptarti.

Ministro teigimu, su ES šalių kolegomis kitą savaitę bus aptariama, kokios atsakomybės turi imtis pati ES, užtikrinant saugumą ir stabilumą savo kaimynystėje.

Susitikime planuojama aptarti priemones, kurias galima būtų taikyti panašių situacijų atvejais, kad nebūtų manoma, jog su valstybėmis, gyvenančiomis pagal euroatlantinės bendruomenės principus, galima daryti ką nori.

Gruzijoje nuo šeštadienio yra paskelbta karinė padėtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama.  


NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių