Lietuva galėtų teikti Ukrainai ekspertinę pagalbą Europos integracijos klausimais

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sako, kad Lietuva galėtų teikti Ukrainai ekspertinę pagalbą Europos integracijos klausimais.

Su dviejų dienų vizitu Kijeve viešinti Seimo vadovė pirmadienį susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku

Volodomiru Litvinu. Pirmadienį planuotas susitikimas su prezidentu Viktoru Janukovičiumi dėl pasikeitusios Ukrainos vadovo darbotvarkės atidėtas antrai vizito dienai, pranešė Seimo pirmininkės sekretoriatas.

Lietuvos ir Ukrainos parlamentų vadovų susitikime kalbėta apie ekonominį dviejų šalių bendradarbiavimą ir aplinkos Lietuvos verslui Ukrainoje gerinimo galimybes, Ukrainos europinės integracijos klausimus, galimas energetinių ryšių stiprinimo perspektyvas.

Taip pat aptarta šį rudenį Vilniuje vyksianti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos trišalės asamblėjos sesija ir joje planuojamos temos.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Ukraina yra strateginė Lietuvos partnerė ir mūsų šalis tikisi tęsti abipusiai naudingą konstruktyvų bendradarbiavimą.

"Turime siekti, kad strateginės partnerystės sąvoka nebūtų tik skambus šūkis, kad ją įprasmintų konkretūs darbai. Lietuva, kiek tik leidžia mūsų galimybės, galėtų teikti Ukrainai ekspertinę paramą Europos integracijos kelyje. Iš jūsų tikimės kuo palankesnių sprendimų ir gerų rezultatų tarpusavio prekybos, investicijų, bendrų transporto ir energetikos

projektų srityse", - sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė informavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovą, kad Lietuvos parlamento Europos reikalų komitetas yra pasirengęs kitąmet stažuotei priimti Ukrainos parlamento darbuotojus, dirbančius Europos reikalų srityje ir perduoti jiems šio Komiteto biure sukauptą ekspertinę patirtį.

V.Litvinas pažadėjo Seimo pirmininkei atvykti į spalio 7 ir 8 dienomis rengiamą trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentinę asamblėją.

Lietuvos ir Ukrainos parlamentų pirmininkai sutarė, kad daugiausia dėmesio šioje trišalėje asamblėjoje turėtų būti skiriama Vidurio ir Rytų Europos energetiniam saugumui: energetinėms jungtims, atominių elektrinių statybos projektams regione, energetikos ūkio restruktūrizavimui.

Susitikime pabrėžta, kad būtų tikslinga prieš prasidedant trišalei parlamentinei asamblėjai tuos pačius klausimus aptarti ir Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos nevyriausybinių organizacijų ekspertų ir analitikų forume.

"Toks susitikimas galėtų sustiprinti mūsų šalių nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų ryšius, kurie galėtų būti išplėsti iki glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių akademinės, mokslinės ir intelektualų bendruomenių. Turėtume stiprinti ir ryšius tarp mūsų universitetų, kultūrinius mainus ir žmogiškuosius ryšius", - sakė I.Degutienė.

Kijeve Lietuvos parlamento vadovė lankosi Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko Volodomiro Litvino kvietimu.

I.Degutienė antradienį susitiks su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovičiumi ir ministru pirmininku Mikola Azarovu, stebės Ukrainos Aukščiausiosios Rados sesijos atidarymą, padės vainiką ant nežinomo kareivio kapo ir apsilankys Nacionaliniame muziejuje, skirtame 1932-1933 metų Ukrainos Golodomoro aukoms atminti.

Seimo vadovė Kijeve taip pat susitiks su Lietuvos garbės konsulais Ukrainoje ir lietuvių bendruomenės atstovais.

Į Vilnių I.Degutienė grįš antradienį vėlai vakare.


Šiame straipsnyje: Ukraina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių