Liberalų sąjūdžio pirmininku perrinktas E.Masiulis (papildyta)

Valdančiojoje koalicijoje esančio Liberalų sąjūdžio pirmininku šeštadienį perrinktas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Partijos suvažiavime Vilniuje nuo 2008 metų Liberalų sąjūdžiui vadovaujantis E.Masiulis ryškia persvara aplenkė Kauno politikę Oną Balžekienę.

Sekmadienį 37-ąjį gimtadienį švenčiantis E.Masiulis sakė perrinkimą vertinantis kaip įpareigojimą skleisti liberalų idėjas visoje Lietuvoje.

“Šį balsavimą priimtu kaip įpareigojimą ir didelę atsakomybę veikti, kad liberalų žodis, liberalų idėja ir liberalų darbai pasklistų po visą Lietuvą", - kreipdamasis į partijos bendražygius sakė E.Masiulis.

Partijos pirmininko rinkimuose didelės intrigos nebuvo. Kėdainiečių iškelta buvusi Kauno apskrities viršininkė O.Balžekienė iš pat pradžių pripažino nesitikėjusi laimėti.

Rezultatai parodė, kad E.Masiulis sulaukė 441 balsą, O.Balžekienę palaikė 69 delegatai.
Liberalus atvykęs pasveikinti konservatorių lyderis, premjeras Andrius Kubilius linkėjo kartu skleisti vakarietiškas vertybes.

„Neblogai gyvena šalys, kurias valdo liberalai, dar geriau gyvena šalys, kurias valdo konservatoriai, kartais pasiseka neblogai gyventi, kai jas valdo ir socialdemokratai. Bet visos šios šalys pasižymi tuo, kad yra vakarietiškos. Blogai gyvena tos šalys, kurios vis dar gyvena su sovietiniu palikimu. Čia matau mūsų bendrą užduotį - vakarietišką, o ne sovietinę dvasią nešti į Lietuvą“, - kalbėjo A.Kubilius.

Suvažiavimo metu E.Masiulis sakė, kad Liberalų sąjūdis – vienintelė valdančiosios koalicijos partija, kuri būdama valdžioje neprarado rinkėjų paramos.
„Liberalų sąjūdis iš visų koalicijos partijų lieka vienintelė, kurios per buvimą valdžioje trejus metus rinkėjų palaikymas nesumenko“, - kalbėjo E.Masiulis.

Tarp partijos pasiekimų jis įvardijo aukštojo mokslo reformą, biurokratijos mažinimą, tačiau pripažino, kad valdžios sprendimai didinti mokesčius kirtosi su partijos ideologija.
„Darbas koalicijoje įpareigoja siekti kompromiso ir kai kurie kompromisai kirtosi su rinkimų programa – mokesčių padidininas, mokesčių administravimo griežtinimas siekiant išlaikyti valstybės finansų stabilumą buvo tie sprendimai, kurie kirtosi su mūsų pamatiniais įsitikinimais“, - kalbėjo E.Masiulis.

Jo teigimu, liberalai sieks, kad ateityje mažėtų pelno, pridėtinės vertės ir „Sodros“ mokesčiai.

Pasak E.Masiulio, Liberalų sąjūdis turi gerokai aktyviau veikti gindamas žmogaus teises.
“Ne visada liberalų balsas girdimas, kada ignoruojamos žmogaus teisės, kada kartojasi ksenofobiniai išpuoliai ar niekinama tolerancija. Čia mes turime veikti kur kas ryžtingiau", - sakė E.Masiulis.

„Valdžios bandymai teisės aktais suprojektuoti “teisingas“ šeimas yra smūgis žemiau juostos liberaliajai visuomenės daliai. Nuolatinis homofobijos, ksenofobijos apraiškos tapo Lietuvos viešojo gyvenimo norma. Kas, jei ne liberalai turi tarti tvirtą žodį už žmogaus apsisprendimo laisvę, už galimybę pačiam spręsti ir priimti atsakomybę už savo gyvenimą", - kalbėjo jis.

Suvažiavimo metu vėl buvo iškeltas klausimas dėl liberalių partijų vienijimosi Lietuvoje. Tokio žingsnio svarbą šeštadienį pabrėžė ir kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.
“Prezidentas V.Adamkus prašo ir kviečia jus labai rimtai apsvarstyti galimybes liberalams susiburti į vieningą liberalių jėgų grandį. To laukia Lietuvos dabartis ir ateitis”, - partijos suvažiavime sakė V.Adamkaus bendražygis Raimundas Mieželis.

Komentuodamas raginimus liberalams vienytis į bendrą partiją, E.Masiulis sakė esąs prieš mechanišką jungimą, tačiau už vienijimąsi idėjų pagrindu.

„Kalbos apie liberalų vienybę visada turi tik vieną vektorių: mechaniškai sujunkime veikiančias partijas, padalinkime partijų elitui kėdutes ir taburetes ir reikalai eisis kaip iš pypkės. Esu įsitikinęs, liberalai neišvengiamai bus vieningi. Ir tai įvyks tada, kai jie ims vienytis ne aplink partijas, o aplink idėjas. Pradėkime vienytis aplink bendras idėjas“, - sakė E.Masiulis.
Liberalų sąjūdis turi daugiau kaip 4,3 tūkst. narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Leftas

Leftas portretas
Kol stambieji buržua galvoja, jog Žemės rutulys - jų nuosavybė, dabartinė Lietuvos žiniasklaida ne tik nedrįsta nė cyptelt prieš juos, bet ir nuolankiai jiems pataikauja. Ši žiniasklaida, tai ištisa kapitalizmo apologetų armija, dalis kurios prieš 20-30 metų klegėjo apie „septynmylius žingsnius į komunizmą“ ir turėjo TSKP narių bilietus. Dalis šios politinių prostitučių armijos, susėdusi prie kompiuterių ekranų, bando įpiršti žmonėms savo perkurtą istoriją bei iškraipytą realybę. Lietuviškas internetas užterštas dešiniaisiais tinklapiais, sergančiais tarybofobija, rusofobija ir amerikanofilija. „Leftas“ – nepriklausomas marksistinis portalas. Mūsų tikslas – parodyti tikrąją pasaulio realybę, kur kas siaubingesnę nei rodo mūsų žiniasklaida; parodyti tikrąją istoriją, kuri dabar iškraipyta iki diametraliai priešingos; paneigti dabartinę buržuazinę ideologiją, kurios pagrindas - vadinamoji „demokratija“, virtusi dogmatišku ir demagogišku mitu; parodyti marksizmo gyvybingumą, nors ir bando tos pačios politinės prostitutės, tarybiniais laikais pasakojusios apie tiesų kelią į komunizmą, mums įteigti, kad marksizmas „atgyvenęs“. Mūsų tikslas - supažindinti Lietuvos publiką su progresyviais Vakarų, ir ne tik, publicistais, parodyti, kad Vakaruose taip pat yra žmonių, ne ką blogiau suprantančių, kokioje padėtyje atsidūrė žmonija, kai kapitalizmas, lyg vėžys, išsikerojo Žemėje. Mes ieškome naujų autorių, vertėjų ir pan., nesvarbu, iš kur jie bebūtų. Junkitės prie mūsų, jei norite išsisakyti ir neturite kur, ir, juolab, jei turite ką pasakyti paminėtomis temomis. Mes tikimės, kad „Leftas“ naujojoje XXI a. erdvėje – internete – taps ta ašimi, apie kurią ims konsoliduotis Lietuvos žmonės, neturintys pasišlykštėjimą keliančios parsidavėliškos psichologijos, mąstymo, užteršto dešiniosios ideologijos mitais, ir norintys tam priešintis. “Leftas” patalpintas užsienio serveryje, mat Lietuvoje karaliauja tokia didelė „demokratija“, kad VSD, jei tik jam kas nors nepatiks, Lietuvoje veikiantį tinklapį gali paprasčiausiai uždaryti. „Lefto“ niekas nefinansuoja, jis nepriklauso jokiai partijai, - palaikomas jo kūrėjų entuziazmu bei entuziazmu tų, kurie panorės prisijungti. „Lefto“ pažiūrų nenustato niekas, išskyrus jame dirbančius žmones. Jį kuria nedidelė jaunų žmonių grupė, linkusi žvelgti į pasaulį nepriklausomu žvilgsniu, marksistiškai, o ne pataikauti dabartinei dešiniajai ideologijai.

Masiuliui

Masiuliui portretas
Būk vyras, išjunk dieną DEBILLEMPES, baik tarnauti naftininkų, lempučių ir akumuliatorių pardavėjų klanams!

Pensininkas

Pensininkas portretas
Rinkit ka norit,bet liberalai baigia savo enesvarba už nesamoniu siūlimus.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių