Liberalai interpeliaciją susisiekimo ministrui skundžia etikos sargams

Liberalų sąjūdis opozicijos pateiktą interpeliaciją susisiekimo ministrui, partijos vadovui Eligijui Masiuliui skundžia Etikos ir procedūrų komisijai (EPK).

Komisijos prašoma atsakyti, ar rengiant interpeliaciją nenusižengta Seimo statutui - liberalams užkliuvo, jog interpeliacijos tekstas parengtas įmonės registruotu kompiuteriu.

Pasak kreipimosi autorių, patikrinus oficialioje Seimo dokumentų duomenų bazėje užregistruotą interpeliacijos tekstą matyti, kad kompiuteriniu formatu išsaugoto elektroninio dokumento autorius yra įmonė "IGM Consulting".

Remiantis Seimo statutu, parlamentui teikiamą svarstyti projektą ar pasiūlymą turi pasirašyti jo iniciatoriai. Kartu turi būti nurodomi ir pirminiai jo siūlytojai bei asmenys, dalyvavę rengiant ar tobulinant projektą.

Interpeliaciją ministrui E.Masiuliui pasirašė 44 Seimo nariai, tačiau jokie kiti dokumento iniciatoriai, siūlytojai ar šio teksto rengimo pagalbininkai nėra nurodomi.

Kreipimosi autoriai prašo išsiaiškinti, kas galėjo dalyvauti rengiant interpeliacijos susisiekimo ministrui E.Masiuliui tekstą ar daryti įtaką jos rengėjams.

Vienas interpeliacijos iniciatorių socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis yra viešai paskelbęs, jog interpeliacijos tekstą jis rengė naudodamasis sūnaus dovanotu ir įmonės vardu registruotu kompiuteriu.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė užregistravo Seimo narių grupės pateiktą interpeliaciją susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui ir perdavė ją ministrui bei parlamentarams.

Interpeliaciją, kurią inicijuoja parlamentinė opozicija, Seimo pirmininkė Irena Degutienė registravo praėjusią savaitę.

Susisiekimo ministrui teks aiškintis beveik dėl trijų dešimčių klausimų - pradedant nuo skandalo su buvusiu Lietuvos pašto vadovu Andriumi Urbonu, kuriam pateikti įtarimai dėl finansinių nusikaltimų, baigiant informacija, kam naudojamos "Lietuvos geležinkelių" reklamai skiriamos lėšos.

Kai interpeliacijos tekstas užregistruojamas Seime, ministras per dvi savaites Seimui turi pateikti atsakymus raštu, o vėliau - asmeniškai plenariniame posėdyje.

Atsakymus įvertina speciali parlamentarų grupė ir parengia nutarimo projektą - jeigu atsakymai netenkina, dėl ministro atstatydinimo balsuojama.

Slaptame balsavime ministro nušalinimui nuo pareigų turi pritarti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių - bent 71 parlamentaras.


Šiame straipsnyje: masiulisinterpeliacijaetikmat

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių