Lenktynėse pakeleivingomis mašinomis – pasaulio rekordas

Šeštadienį 88 vilniečiai išsirengė į dvi dienas trunkančias lenktynes autostopu po Lietuvą. Keliauninkai tvirtina, jog pagal dalyvių skaičių tokio pobūdžio lenktynėse pasiektas pasaulio rekordas. Iš viso dalyvauti lenktynėse buvo užsiregistravusios 54 poros.

Poromis traukiantiems jaunuoliams sudarytas nemenkas maršrutas, aprėpiantis ne tik didžiuosius Lietuos miestus, bet ir Baltarusijos bei Latvijos  apylinkes. 

Vairuotojų viliojimo gudrybės 

Pirmoji pora iš Vilniaus iškeliavo ankstų šeštadienio rytą, apie 8.45 val. Likusieji mankštino kojas, patogiau pakavosi daiktus. Akį traukė ne tik milžiniškos keliautojų kuprinės, bet ir  išskirtinė apranga. Mat keletas porų po Liepkalnio g. esančio prekybos centro aikštelę plaikstėsi su trispalvėmis ant galvų, ryškiomis dryžuotomis kojinėmis, net specialiu makiažu. 

„Tikimės atkreipti vairuotojų dėmesį, gal greičiau paims. Sako, kai veidą nusipieši, tai yra vilties, kad bent į bagažinę priims. Ir pačioms nuotaiką pakelia“, - šmaikštavo Inga ir Joana, mosuodamos Pepės Ilgakojinės kasomis.  Abi merginos prieš kelionę veidus išsimarginti didžiulėmis strazdanomis, nusipiešė milžiniškas blakstienas ir ryškiai raudonais dažais brūkštelėjo lūpas. 

Dviems dienoms pakeleivingus automobilius stabdyti pasiryžusios vilnietės pridūrė, kad neužmiršo ir saugumo. Ingos kuprinėje jau pūpsojo parengtas dujų balionėlis, o Joanos daiktuose saugiai apslėptas kiūtojo, jos žodžiais tariant, kelioninis peiliukas. 

„Va toks“, - rankomis, tarsi žvejė, iliustravo jos kelionės draugė Inga. Tarp merginos delnų lengvai tilptų 2 litrų talpos sulčių pakelis. „Ir dėl saugumo nesėdame į automobilį su „nauktu“ langu ir trimis „buduliais“, - kelionės autostopu subtilumus paaiškino mergina. 

Teks nakvoti pakelėje 

Kiti lenktynių dalyviai rūpinosi daugiau ne saugumo, o patogumais. Miglė ir Giedrius į dvi dienas truksiančią kelionę susikrovė visa, ko reikia puikia iškylai. Svarbiausia: palapinė, miegmaišiai, kilimėliai. 

„Teks nakvoti lauke. Ir pernai nakvojome, bet buvo bėda: visi nakvojome vienoje vietoje, grūdomės, nes palapinių trūko. Šiemet norėtume patogiai išsimiegoti, todėl imame viską savo“, - sakė Miglė. 

Tiesa, vienas svarbesnių atributų - šviesą atspindinčios liemenės arba prie rūbų matomoje vietoje prisegti atšvaitai. Be šių saugumo priemonių lenktynių organizatoriai į kelionę dalyvių neleido. 

Sunku patikėti, tačiau tarpe visų lenktynių dalyvių pasitaikė ir tokių, kurie į kelionę  be mylimo pliušinio žaislo netraukia. Patyrusiam autostopininkui Andžejui svarbiausia jo kelionės draugė - žaislinė varlė. Ši visu gražumu viepėsi įsprausta į kurpinės kišenę. 

„Čia Varlė Keliauninkė. Aš jos neimu, ji pati keliauja. Aš pradedu krautis daiktus kelionei, ir ji pati į kurpinę įšoka. Dažniausiai visur kartu ir keliaujame. Toliausiai nuo Lietuvos ji autostopu buvo išvykusi į Slovėniją“, - pasakojo Andžejus. 

„Tai čia kaip Ponas Bynas su savo meškučiu!”, - pastebėjo greta stovėjęs kolega. Tačiau Andžejui toks palyginimas nepatiko. 

Paskutinieji lenktynių dalyviai iš Vilniaus išvyko prieš pat vidurdienį. Taisyklės paprastos: kuo greičiau apkeliauti 7 punktus, išmėtytus po visą Lietuvą,  nelipti į visuomeninį transportą, netrukdyti kitiems lenktynių dalyviams, teisė tris kartus sustoti poilsiauti (bendra poilsio trukmė -10 val.) ir kuo skubiau grįžti į Vilnių. Nė viena lenktynėse dalyvaujanti pora maršruto iš anksto nežinojo. Lapai su punktais išdalyti likus vos 3 min. iki kelionės pradžios. 


Šiame straipsnyje: autostopas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių