Lenktynėse pakeleivingomis mašinomis – pasaulio rekordas

Šeštadienį 88 vilniečiai išsirengė į dvi dienas trunkančias lenktynes autostopu po Lietuvą. Keliauninkai tvirtina, jog pagal dalyvių skaičių tokio pobūdžio lenktynėse pasiektas pasaulio rekordas. Iš viso dalyvauti lenktynėse buvo užsiregistravusios 54 poros.

Poromis traukiantiems jaunuoliams sudarytas nemenkas maršrutas, aprėpiantis ne tik didžiuosius Lietuos miestus, bet ir Baltarusijos bei Latvijos  apylinkes. 

Vairuotojų viliojimo gudrybės 

Pirmoji pora iš Vilniaus iškeliavo ankstų šeštadienio rytą, apie 8.45 val. Likusieji mankštino kojas, patogiau pakavosi daiktus. Akį traukė ne tik milžiniškos keliautojų kuprinės, bet ir  išskirtinė apranga. Mat keletas porų po Liepkalnio g. esančio prekybos centro aikštelę plaikstėsi su trispalvėmis ant galvų, ryškiomis dryžuotomis kojinėmis, net specialiu makiažu. 

„Tikimės atkreipti vairuotojų dėmesį, gal greičiau paims. Sako, kai veidą nusipieši, tai yra vilties, kad bent į bagažinę priims. Ir pačioms nuotaiką pakelia“, - šmaikštavo Inga ir Joana, mosuodamos Pepės Ilgakojinės kasomis.  Abi merginos prieš kelionę veidus išsimarginti didžiulėmis strazdanomis, nusipiešė milžiniškas blakstienas ir ryškiai raudonais dažais brūkštelėjo lūpas. 

Dviems dienoms pakeleivingus automobilius stabdyti pasiryžusios vilnietės pridūrė, kad neužmiršo ir saugumo. Ingos kuprinėje jau pūpsojo parengtas dujų balionėlis, o Joanos daiktuose saugiai apslėptas kiūtojo, jos žodžiais tariant, kelioninis peiliukas. 

„Va toks“, - rankomis, tarsi žvejė, iliustravo jos kelionės draugė Inga. Tarp merginos delnų lengvai tilptų 2 litrų talpos sulčių pakelis. „Ir dėl saugumo nesėdame į automobilį su „nauktu“ langu ir trimis „buduliais“, - kelionės autostopu subtilumus paaiškino mergina. 

Teks nakvoti pakelėje 

Kiti lenktynių dalyviai rūpinosi daugiau ne saugumo, o patogumais. Miglė ir Giedrius į dvi dienas truksiančią kelionę susikrovė visa, ko reikia puikia iškylai. Svarbiausia: palapinė, miegmaišiai, kilimėliai. 

„Teks nakvoti lauke. Ir pernai nakvojome, bet buvo bėda: visi nakvojome vienoje vietoje, grūdomės, nes palapinių trūko. Šiemet norėtume patogiai išsimiegoti, todėl imame viską savo“, - sakė Miglė. 

Tiesa, vienas svarbesnių atributų - šviesą atspindinčios liemenės arba prie rūbų matomoje vietoje prisegti atšvaitai. Be šių saugumo priemonių lenktynių organizatoriai į kelionę dalyvių neleido. 

Sunku patikėti, tačiau tarpe visų lenktynių dalyvių pasitaikė ir tokių, kurie į kelionę  be mylimo pliušinio žaislo netraukia. Patyrusiam autostopininkui Andžejui svarbiausia jo kelionės draugė - žaislinė varlė. Ši visu gražumu viepėsi įsprausta į kurpinės kišenę. 

„Čia Varlė Keliauninkė. Aš jos neimu, ji pati keliauja. Aš pradedu krautis daiktus kelionei, ir ji pati į kurpinę įšoka. Dažniausiai visur kartu ir keliaujame. Toliausiai nuo Lietuvos ji autostopu buvo išvykusi į Slovėniją“, - pasakojo Andžejus. 

„Tai čia kaip Ponas Bynas su savo meškučiu!”, - pastebėjo greta stovėjęs kolega. Tačiau Andžejui toks palyginimas nepatiko. 

Paskutinieji lenktynių dalyviai iš Vilniaus išvyko prieš pat vidurdienį. Taisyklės paprastos: kuo greičiau apkeliauti 7 punktus, išmėtytus po visą Lietuvą,  nelipti į visuomeninį transportą, netrukdyti kitiems lenktynių dalyviams, teisė tris kartus sustoti poilsiauti (bendra poilsio trukmė -10 val.) ir kuo skubiau grįžti į Vilnių. Nė viena lenktynėse dalyvaujanti pora maršruto iš anksto nežinojo. Lapai su punktais išdalyti likus vos 3 min. iki kelionės pradžios. 


Šiame straipsnyje: autostopas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos
  Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos

  Šią vasarą imta garsiai kalbėti apie sostinės gyventojų bei visų svečių pamėgtame Bernardinų sode įrengtas supynės vaikams, vadinamąjį paukščių lizdą. Pasirodo, nebe pirmus metus vaikai šiame „lizde“ patiria si...

 • Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška
  Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška

  Penktadienio vakarą Joniškio rajone iš kaimo kavinės voljero pabėgo meška, pranešė Bendrasis pagalbos centras. ...

  1
 • Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius
  Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius

  „Lietuvos geležinkeliai" kviečia keliauti ekologiškai ir atrasti kitokią Lietuvą. Keleiviams pristatomi maršrutai į penkis regioninius parkus, kuriuose – net 25 lankytinos vietos, o visomis šiomis kryptimis dvirači...

 • Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai
  Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai

  Lietuvių kalbos instituto mokslininkai pasiryžę įvertinti šalies vaikų ir jaunuolių raštingumo raidą. Jų tyrimo objektas – moksleivių  diktantai, rašinėliai, užrašyti nuo pat XX a. pradžios iki mūsų dienų. ...

 • Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės
  Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės

  Rugpjūčio 18 d. po sunkios ligos mirė ilgametė Lietuvos futbolo federacijos atstovė žiniasklaidai Vaiva Zizaitė. ...

 • Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai
  Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai

  Pakeitus higienos normą, kad paplūdimiuose savivaldybės turi numatyti zoną, kur būtų galima atsivesti šunis, neišvengiama nesusipratimų ir konfliktų. Gelbėtojai nespėja drausminti į oficialius pliažus besiveržiančių šeiminin...

 • Metų jūrininkas ramybės nemėgsta
  Metų jūrininkas ramybės nemėgsta

  Klaipėdietis jūrų kapitonas Juozas Liepuonius neseniai grįžo iš misijos prie Afrikos krantų – vadovavo karinei fregatai, saugančiai vienos Libijoje dirbančios korporacijos inžinierius. Ši šalis vis dar apimta sumaišti...

 • Laukia vėsokas savaitgalis
  Laukia vėsokas savaitgalis

  Šis savaitgalis maloniais orais pajūrio nelepins. Šeštadienį numatomi krituliai, tikėtina perkūnija, stiprokas vėjas. Sekmadienį lietus taip smarkiai nebemerks, tačiau išskirtinės šilumos sinoptikai nežada. ...

 • Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą
  Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą

  Penktadienį Kriminalinės policijos pareigūnai atliko kratą Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Danieliaus Kuprio kabinete - iš jo paimti dokumentai. ...

 • Vanduo švarus ne visose maudyklose
  Vanduo švarus ne visose maudyklose

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normų reikalavimus. ...

Daugiau straipsnių