Laikinoji komisija ketvirtadienį spręs dėl V.Babiliaus teisinio imuniteto

Seimo laikinoji komisija ketvirtadienį planuoja balsuoti, ar rekomenduoti Seimui panaikinti Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos nario Vinco Babiliaus teisinę neliečiamybę. Prieš tai nutarta išklausyti Generalinės prokuratūros atstovą ir patį Seimo narį.

Trečiadienį į parengiamąjį posėdį susirinkusi laikinojo komisija nusprendė, kad parlamentaro padarytas nusižengimas - elementarus, todėl neverta delsti ir dėl generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymo panaikinti V.Babiliaus teisinį imunitetą.

"Rytoj bus priimtas galutinis sprendimas, antradienį jis turėtų būtų pateiktas Seimui. Jokios politikos, jokių šou darymo. Kuo skubiau pabaigsime, tuo geriau bus", - trečiadienį žurnalistams sakė laikinosios komisijos vadovas "tvarkietis" Remigijus Žemaitaitis.

Anot jo, komisijos nariai išanalizavo du įstatymus, pagal kuriuos asmenys gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn ir taikomas administracinis areštas.

"(Pasvarstėme - BNS), ar tai toks pažeidimas, dėl kurio būtų galima panaikinti neliečiamybę ir taikyti areštą. Tuo labiau, kad pirmosios dvi dalys įstatyme numato ir baudų skyrimą", - sakė R.Žemaitaitis.

Ketvirtadienį į komisijos posėdį kviečiami generalinis prokuroras D.Valys ir kelių eismo taisykles pažeidęs Seimo narys V.Babilius.

Be to, komisija paprašė prokurorų pateikti papildomos medžiagos apie V.Babiliaus anksčiau gautas administracines nuobaudas.

"Kadangi generalinio prokuroro rašte teigiama, kad be šio pažeidimo Seimo narys yra padaręs dar keturis pažeidimus, kadangi mes neturime informacijos, kokie tie pažeidimai, tik iš pačio Seimo nario spaudoje girdėjome, mums trūksta įrodymų, paprašėme, kad šiandien iki darbo pabaigos pateiktų protokolų kopijas. Pažiūrėsime, kokie tie pažeidimai, kokio rimtumo ir komisijos narius supažindinsime", - dėstė R.Žemaitaitis.

Į Seimą, prašydamas panaikinti parlamentaro V.Babiliaus teisinį imunitetą administracinių teisės pažeidimų byloje dėl greičio viršijimo, kreipėsi generalinis prokuroras D.Valys.

Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Kadangi už V.Babiliaus padarytą pažeidimą numatomas ir areštas, būtinas Seimo sutikimas panaikinti parlamentaro teisinį imunitetą, kad administracinė byla būtų perduota nagrinėti teismui.

Prokuroro teigimu, V.Babilius liepos 9 dieną keliu Vilnius-Klaipėda savo automobiliu "Volkswagen Touareg" važiavo 165 kilometrų per valandą greičiu, 65 kilometrais per valandą viršydamas leistiną greitį.

Tuo pačiu D.Valys informavo, kad V.Babilius praeityje yra ne kartą baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimą ir turi 4 galiojančias nuobaudas.

Pats V.Babilius antradienį atsiprašė kolegų už padarytą nusižengimą ir ragino balsuoti už jo teisinės neliečiamybės panaikinimą.

Už greičio viršijimą parlamentarui gresia nuo 1000 iki 1500 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo 1 iki 3 mėnesių arba 7 parų administracinis areštas su teisės vairuoti atėmimu 6 mėnesiams.

Pagal Seimo statutą, išklausius generalinio prokuroro pranešimą dėl prašymo panaikinti Seimo nario teisinį imunitetą, Seimas sudaro komisiją, kuri turi parengtų rezoliucijos projektą dėl sutikimo ar nesutikimo leisti suvaržyti parlamentaro laisvę.

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.


Šiame straipsnyje: Vincas Babilius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių