Kurorto visuomenės sveikatai – pinigų mažiau

Baigiantis pirmajam metų ketvirčiui, Palangos valdžia patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo programą, kuriai įgyvendinti skirta 168,3 tūkst. litų.

Pernai kurorto visuomenės sveikatai remti lėšų skirta net šešiolika tūkstančių litų daugiau. Pasak Palangos miesto savivaldybės gydytojos Linos Riaubaitės, sumažėjus miesto biudžetui, sumenko ir lėšos įvairioms sveikatos programoms finansuoti. Minėta specialioji programa finansuojama iš savivaldybės Aplinkos apsaugos specialiųjų lėšų - 69,9 tūkst. litų, Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto - 49,4 tūkst. litų bei Savivaldybės biudžeto - 49 tūkst. litų, rašo palangostiltas.lt.

Daugiausiai - mokyklų medikams

Kaip ir kasmet, ši programa yra įgyvendinama pagal numatytas priemones. Anot gydytojos, daugiausiai, net 63,1 tūkst. litų, skiriama sveikatos priežiūrai mokyklose. Šie pinigai iš esmės skiriami medicinos darbuotojoms, dirbančioms mokyklose, išlaikyti. Sveikatos priežiūros specialistės dažniausiai suteikia pirmąją medicinos pagalbą bei vykdo žalingų sveikatai faktorių profilaktiką ir prevenciją. Be to, nuolat stebima, kaip mokiniai maitinasi. Vaikų dantų ėduonies profilaktikai skirta 6 tūkst. litų. Programos įgyvendinimo metu Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro specialistai tikrina vaikų dantis bei suteikia informacijos ir praktinių įgūdžių burnos higienos klausimais.

Tęstiniai projektai

Vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo priemonei skirta 7,3 tūkst. litų. Įgyvendinant ikimokyklinių įstaigų projektą „Sveikatos keliu“, darželiuose vaikams organizuojamos įvairios trukmės ir formų sveikatinimo akcijos, įtvirtinančios sveikos gyvensenos nuostatas, mokančios higieninių įgūdžių. Taip pat jau keletą metų vykdomas tęstinis projektas „Sniego gniūžtė“. Jo metu mokiniams organizuojamos prevencinės vasaros stovyklos, mokymai, seminarai.

Iš paminėtinų tęstinių projektų, kuriuos vykdo visuomeninės organizacijos ir klubai, yra remiamos akcijos „Nedelsk“ bei cukrinio diabeto klubas „Diabetas“.

Dėmesys - užkrečiamoms ligoms

Nemažas dėmesys skiriamas užkrečiamų ligų profilaktikai ir kontrolei. Šiai priemonei numatyta 6 tūkst. litų. Už šias lėšas yra imami tuberkulino mėginiai septynerių metų amžiaus vaikams ir tiems vaikams, kuriems gresia rizika susirgti plaučių tuberkulioze.

Taip pat nemažai šios programos lėšų - 33 tūkst. litų - numatyta palangiškių nemokamoms dantų protezavimo paslaugoms teikti. Už šiuos pinigus yra dengiamos dantų protezavimo išlaidos pensininkams ir neįgaliesiems.

Stiprinama vaikų psichikos sveikata

Vaikų psichikos sveikatai stiprinti, anot L.Riaubaitės, numatyta 6 tūkst. litų. Tėvams, auginantiems dėmesio ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus, organizuojami praktiniai užsiėmimai, mokoma, kaip gerinti tarpusavio santykius šeimoje, kaip padėti vaikams prisitaikyti aplinkoje. Taip pat specialistai suteikia teorinių žinių. Šią priemonę vykdo Bendrosios praktikos gydytojo centre dirbantys medikai.

Vasaros sezono darbai

Savivaldybės gydytojos L. Riaubaitės teigimu, kitos svarbios sveikatinimo programos, kurios įgyvendinamos miesto savivaldybėje, yra nuolat vasaros sezono metu atliekami maudyklų vandens mikrobiologiniai ir fiziniai tyrimai. Šioms reikmėms šiemet skirta 15 tūkst. litų, o triukšmo prevencijai, kurios metu  matuojamas triukšmo lygis viešosiose kurorto vietose - 6 tūkst. litų. Už šiuos darbus atsakingas Klaipėdos Visuomenės sveikatos centro Palangos skyrius.

Pasak Savivaldybės gydytojos, lėšos programai vykdyti yra skiriamos iš įvairių finansavimo šaltinių, tad vertėtų anksčiau skirti pinigus programai finansuoti, nes praėjus beveik ketvirčiui, jau tampa sudėtinga įgyvendinti kai kurias sveikatinimo priemones.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių