KT aiškinsis, ar Konstitucijai neprieštarauja tvarka dėl leidimo dirbti su slapta informacija panaikinimo

Konstitucinis Teismas (KT) pirmadienį priėmė nagrinėti prašymą, ar Konstitucijai neprieštarauja tvarka, kuria panaikinimas leidimas dirbti su slapta informacija.

Į KT dėl Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatos konstitucingumo kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Administracinis teismas abejoja, ar nuostata, pagal kurią leidimas dirbti su įslaptinta informacija panaikinamas, jeigu asmuo yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, arba dėl galimai tyčinės nusikalstamos veikos jo atžvilgiu atliekamas ikiteisminis ar operatyvinis tyrimas, neprieštarauja Konstitucijai.

Pareiškėjo teigimu, Konstitucijoje įtvirtina asmens nekaltumo prezumpcija, o tai, kad atliekamas ikiteisminis ar operatyvinis tyrimas, neįrodo asmens kaltės dėl jo nusikalstamos veikos padarymo, todėl ginčijama nuostata gali prieštarauti Konstitucijai.

KT pranešimu, Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo - privataus asmens skundą atsakovėms - Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai ir Vidaus reikalų ministerijai dėl sprendimų, pagal kuriuos panaikintas išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma "visiškai slaptai".

Leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba asmens patikimumo pažymėjimas asmeniui panaikintas pradėjus ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, vagystės, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir kurstymo padaryti vagystę.

Priėmus šį prašymą Konstituciniame Teisme nagrinėjimo laukia 86 prašymai, iš jų 4 - dėl Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatų.


Šiame straipsnyje: KTslapta informacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių