Krepšininkams bus skirtos premijos ir valstybiniai apdovanojimai (dar papildyta 12.20 val.)

Kiekvienam pasaulio čempionate bronzą iškovojusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariui bus skirta premija po 15 tūkstančių litų.

Be to, rinktinės žaidėjai ir jos treneris pasidabins Prezidentės skirtais aukštais valstybės apdovanojimais.

Įteiks antradienį

Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką, pasaulio čempionatuose trečiąją vietą iškovojusiems sportininkams iš valstybės biudžeto turi būti skirta 15 tūkst. litų premija. Pasaulio čempionate laimėjus aukso medalį, sportininkui tenka 40 tūkst. litų, sidabro medalio laureatai paskatinami 25 tūkst. litų.

Vyriausybė pirmadienio pasitarime pritarė sprendimui dėl premijų skyrimo Lietuvos vyrų krepšinio komandos nariams, sekmadienį Turkijoje pasibaigusiame pasaulio čempionate įspūdingu žaidimu iškovojusiems bronzos medalius.

Nuolat taupyti raginantis premjeras Andrius Kubilius džiaugėsi krepšininkų pergale ir tvirtino, kad lėšų premijoms Vyriausybė nepristigs. "Ypač džiugu, kad mūsų jauni ir ambicingi vyrai įrodė, kad pinigai ne viską lemia. Sveikiname ir džiaugiamės kartu su visa Lietuva", - kalbėjo premjeras.

Anot jo, pagal nustatytą tvarką Vyriausybė paskirs kiekvienam krepšinio rinktinės nariui - sportininkams, treneriams ir gydytojams - po 15 tūkst. litų. Antradienį Vyriausybės rūmuose rengiamas krepšinio rinktinės priėmimas, kurio metu šios premijos ir turėtų būti įteiktos. "Sutiksim juos čia, šiuose rūmuose, pasveikinsim ir įvykdysim formalią pareigą, įteikdami tas premijas", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Nežino bendros sumos

A.Kubilius negalėjo pasakyti bendros sumos, kiek reikės skirti premijoms Lietuvos krepšininkams. "Nežinau, neskaičiavom. Bet galite neabejoti, kad bus paskirta visiems, kam priklauso. Tam lėšų tikrai visuomet atsiras", - kalbėjo jis.

Neoficialiais skaičiavimais, bendra premijų visiems krepšininkams, rinktinės treneriams ir gydytojams suma turėtų viršyti 200 tūkst. litų. Antradienį turėtų paaiškėti, kiek iš viso iš valstybės biudžeto bus atseikėta iš Turkijos bronzą atvežusiems krepšininkams.

Premijos bus skirtos iš Kūno kultūros ir sporto departamento iždo.

A.Kubilius dar praėjusią savaitę džiaugėsi Lietuvos krepšininkų sėkme ir žadėjo nepagailėtų lėšų, jei jie grįš su medaliais.  "Tam nepagailėsime lėšų pagal Vyriausybės nustatytą tvarką. Žinoma, širdžių šilumos ir mūsų džiaugsmo niekaip neįvertinsi, tačiau taip pat yra tvarka, kuri numato, kad už atitinkamus laimėjimus pasaulio, Europos čempionatuose yra įteikiamos piniginės premijos. Manau, kad šioje vietoje visi sutarsime, jog nereikėtų su pavydu žiūrėti į tai, kokius pinigus reikės skirti", – kalbėjo premjeras.

Apdovanos ordinais

Be to, Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo pasirašytu dekretu turėtų skirti Lietuvos krepšininkams valstybės apdovanojimus.

"Pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinės iškovota bronza - įsimintina ir istorinė. Lietuvos sporto istoriją šiemet papildė ir daug kitų išskirtinių pergalių. Lietuvos sportininkų ryžtas ir profesionalumas žavi pasaulį ir garsina mūsų valstybę. Kiekvienas jų vertas didžiausios pagarbos ir apdovanojimo", - pirmadienį išplatintame Prezidentūros pranešime cituojama Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Informuojama, kad spalio pirmąjį šeštadienį minima Lietuvos sporto diena. Šios dienos išvakarėse Prezidentūroje bus pagerbti ir valstybiniais apdovanojimais apdovanoti 2010 metų sportininkai, iškovoję pergales olimpiadose bei Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Kai kurie Turkijoje puikiai pasirodžiusios komandos nariai - Robertas Javtokas, Linas Kleiza, Simas Jasaitis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas - jau už ankstesnius pasiekimus turi ordinus "Už nuopelnus Lietuvai". Tačiau dalis jų komandos draugų bei naujasis rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra kol kas neturi valstybės apdovanojimų.

Pagal galiojančią tvarką, apdovanojimus jau turintiems asmenims gali būti įteikti aukštesnio rango ordinai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių