Kovo 11-osios akto signataras: renta buvo paskirta už riziką

Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Liudviko Narcizo Rasimavičiaus-Rasimo teigimu, renta jiems yra skirta už riziką, kurią signatarai prisiėmė dirbdami tuo metu parlamente, rašo „Lietuvos žinios“.

Jis tikino, kad demokratinių valstybių naujai neišrinkti į parlamentą ar atsisakę dalyvauti rinkimuose parlamentarai išmokas gauna, nes tai išplaukia iš teisinio lygių galimybių principo.

„Daugelyje demokratinių valstybių naujai neišrinkti į parlamentą ar atsisakę dalyvauti rinkimuose parlamentarai (Europos Sąjungoje - ir komisarai) gauna pinigines išmokas arba ir toliau jiems mokama tam nustatyta parlamentinio atlyginimo dalis. Tai išplaukia iš teisinio lygių galimybių principo, kad tie, kurie kuria įstatymus ar turi įstatymų priėmimo iniciatyvos teisę, tuo pat metu negali jais naudotis gausindami savo turtą ar pajamas“, - tvirtino pašnekovas.

„Kai parlamentarai dirbo svarbių istorinių lūžių, susijusių su rimtais pavojais, visokiausiais pavadinimais jiems mokamos neribotą laiką. Taigi ne mes nepriklausomybės atkūrimo darbą vertiname pinigais, o tie, kurie šiandien aiškina, kad mums mokama per daug. Juk ne mes patys tą parlamentarų atlyginimą, pavadintą Lietuvoje renta, sau pasiskyrėme ar jos dydį nustatėme (...) Paskirtas buvo po Seimo narių ilgų diskusijų, po diskusijų visuomenėje - ir ne už mūsų vieną parašą, o už riziką, už beveik trejų metų parlamentinį darbą tokiomis sunkiomis ir pavojingomis sąlygomis, kurių šiandieniniai parlamentarai net neįsivaizduoja“, - teigė signataras.

Jis teigė, kad sprendimas mažinti signatarų rentas yra politinis ir susijęs su kritika valdančiajai konservatorių partijos vadovybei, esą kitų partijų ar verslo atstovai dėl to nepykdavo.

"Taigi aš tokį žingsnį vertinu kaip akivaizdų Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybės politinį kerštą visiems signatarams už dalies signatarų aktyvią veiklą praeityje ir dabar (...) O va Andrius Kubilius, net būdamas opozicijos lyderiu, pyko. Prisimenu, kai kritikavome jį už "Leo LT" sukūrimą, įrodinėjome, kad ne elektros tinklai Lietuvoje yra vertybė, o geros sutartys, kokia elektra tais tinklais tekės, kad Lietuvos energetinę nepriklausomybę bet kada gali paversti niekais savanaudiškos ilgalaikės suktų "energetikų klano" atstovų sutartys, kas ir kokiais kiekiais naudosis tais tinklais, A Kubilius akivaizdžiai pyko, niūriai žiūrėjo į šalį ir tylėjo, kad susiprastume baigti ir išeiti", - tikino L.N.Rasimavičius - Rasimas.
Seimas praėjusį antradienį pritarė siūlymui sumažinti signatarų rentas.
Projektui, kuriuo nuo 50 iki 40 proc. Seimo nario atlyginimo būtų mažinama signataro renta, po pateikimo pritarta 48 Seimo narių balsavus už, 10 - prieš, 35 susilaikius. Projektas toliau bus svarstomas parlamentiniuos komitetuose.
Pataisos aiškinamos tuo, kad valstybinių rentų dydis nustatomas remiantis algos dydžiu neatskaičius mokesčių, tad realiai renta siekia daugiau kaip pusę į rankas gaunamo Seimo narių ar prezidento atlyginimo.
Seimo nario atlyginimas neatskaičius mokesčių šiuo metu su galiojančiais sumažinimais sudaro 6,9 tūkst. litų.


Šiame straipsnyje: rentossignatarai

NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
kas gi pagirs , jei ne patys save . nesunku buvo priskirti sau rentas , kai patys ir sedejote seime .o ar nerizikavo visa tauta stovedama prie seimo ? jus tai kaip ziurkes tunojate viduje ir buvo jau sukurti pabegimo planai , nereikia save taip aukstai ivertinti , jei butumete myleje Tevyne ,tai nefiguruotu ta pinigine israiska - renta . man geda ,kad /esu tremtiniu vaikas , tremtine / komunistiniai pakalikai uzurpavo visa Lietuva ir dar nori uz tai atlygio . i ka jus pavertete Lietuva ?

irgi rizikaves

irgi rizikaves portretas
Galvoju trys metai "didžiulės" rizikos tikrai verti atpildo. Tebūnie gauna "rentininkai" mūsų paprastų žmonių pensijų dydžio rentas, visi už tai bus gerbiami.

a

a portretas
niekseliai tai mokekit ir tiems kurie jus gyne kai jus visi siltai sedejot seime
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių