Kova su alkoholiu tik popierinė

Sostinės valdžia ir policija šią vasarą sutarė neleisti vilniečiams girtauti šalia pagrindinių vandens telkinių. Tačiau bandymas užtvenkti alkoholio upę primena kovą su vėjo malūnais, rašo „Vilniaus diena".

Bando atpratinti gerti

Policijos patruliai nusprendė daugiau dėmesio skirti pagrindiniams miesto paplūdimiams - Valakupiuose ant Neries kranto, prie Žaliųjų, Salotės bei Gilužio ežerų. Kad kuo mažiau atkreiptų į save dėmesio, pareigūnai nusprendė tvarką stebėti persirengę civiliais drabužiais.

„Kiekvienam vilniečiui aišku, kad miesto centre, visiems matomoje vietoje alkoholio nepaskanausi, tad jaunimas įprato traukti į parkus, skverus - ten, kur mažiau matomi. Vilniečiams jau tapo įprasta vasarą vykti prie vandens ir pasiimti alaus ar kito alkoholio", - sakė Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.

Anot savivaldybės specialisto, draudimas gerti alkoholį viešoje vietoje galioja dar nuo sovietinių laikų, tad net ir romantiškas porelės pasisėdėjimas prie skardinės sidro neturėtų būti toleruojamas, mat toks nebaudžiamumas gali būti paskata toliau nusižengti.

„Jaunimas paplūdimiuose alkoholį gurkšnoja tarsi namie, keikiasi, šiukšlina, o neretai padauginę alkoholio ir apsistumdo. Žinoma, ne visi poilsiautojai atvažiuoja pagerti, tad šūkaujančių asmenų elgesys atgrasus pailsėti su vaikais atvykusių miestiečių atžvilgiu", - sakė G.Tamošiūnas.

„Būtina žmones atpratinti gerti viešose vietose, nesvarbu, ar tai miesto centras, ar miesto pakraštys. Jei jau taip norisi puotauti gamtoje, siūlau išsinuomoti sodybą ir privačioje valdoje siausti kiek panorėjus", - patarė savivaldybės specialistas.

Pagal administracinių pažeidimų kodeksą pirmąkart sulaikytam neblaiviam ar alkoholį vartojančiam asmeniui gresia bauda nuo 30 iki 50 litų.

Giriasi rezultatais

Sostinės policija viešose vietose geriančių vilniečių ieško per specialius reidus rytais ir vakarais. Paplūdimiuose patruliuoja ne tik civiliais persirengę pareigūnai. Jeigu nėra iškvietimų, į paplūdimius siunčiami net policijos ekipažai. Kartais pareigūnams pavyksta užtikti pažeidėjų.

„Šventėme gimtadienį Kalnų parke. Turėjome tik šampano butelį, ir prisistatė pareigūnai. Tiesa, baudos nemokėjome, susitarėme gražiuoju", - guodėsi ne itin linksmai savo gimtadienį atšventusi Irma.

Policininkų katastrofiškai trūksta. Vienu metu sostinėje daugiausia budi 50 pareigūnų. Tad visur tvarkos palaikyti jie nespėja.

„Kol kas neturime statistikos, tačiau galiu tvirtai pasakyti, kad rezultatai pakankamai geri. Pats praėjusį savaitgalį lankiausi Valakupių paplūdimyje ir įsitikinau, kad žmonės tikrai prisibijo pareigūnų, o ir geriančių - vos vienas kitas", - tvirtino Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Realybė kitokia

Gal šis savaitgalis buvo kitoks, tačiau „Vilniaus dienos" žurnalistai Valakupių paplūdimyje vietoj šachmatais žaidžiančių pensininkų pamatė degtinės, martinio ir kitų gėrimų nukrautus stalus. Buvo matyti, kad „poilsiautojai" čia užsuko ne penkioms minutėms ir nebijo būti nubausti.

Nepaisant policijos pažadų nesigailėti ir bausti visus net už menkiausią pažeidimą, savaitgalį Vilniuje geriančių buvo apstu. Žmones, įsitvėrusius alaus butelius, pavyko išvysti ne tik prie paplūdimių, bet ir pačiame Vilniaus centre.

Vakar dieną prisėdę dešiniajame Neries krante du jaunuoliai nesidrovėdami gėrė alų iš plastikinių butelių. Toliau nuo centro girtaujančio jaunimo tik daugėjo. Policininkų skelbiama informacija negąsdino mažesnėmis ar didesnėmis grupelėmis medžių paunksnėje prisėdusiųjų.

„O kodėl turiu kažko bijoti? Kiek tų policininkų yra? Nė karto jų nemačiau. Šiaip iš tikrųjų dažniausiai geriu namie, be to, gyvenu čia pat. Tačiau kai draugai atvažiuoja, kodėl nenuėjus prie ežero?" - aiškino netoli Balsio ežero gyvenantis Artūras.

Niekas nepasikeitė

Balandžio 26 d. „Vilniaus diena" straipsnyje „Vilnius - girtųjų rojus" rašė, kad policija nesugeba sutramdyti viešose vietose girtaujančių žmonių.

Tuomet „Vilniaus dienos" žurnalistas viešai gėrė alų Vokiečių gatvėje, prie prezidentūros, Pilies gatvėje, Gedimino prospekte. Per beveik valandą, kol vyko eksperimentas, pavyko susidurti tik su vienu policijos patruliu.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių