Konservatorius užsimojo Lietuvoje sumažinti partijų skaičių

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Evaldas Jurkevičius siūlo šalyje sumažinti politinių partijų skaičių.

Jis parengė ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Politinių partijų įstatymo pataisą, siūlančią padidinti narių skaičių, reikalingų partijai įkurti.

Pagal jo projektą politinei partijai įsteigti būtų būtina, kad ji Lietuvos Respublikoje turėtų ne mažiau 6000 steigėjų iš viso ir ne mažiau kaip po 100 steigėjų iš kiekvienos savivaldybės.

Steigėjai turėtų būti deklaravę savo gyvenamąją vietą atitinkamoje savivaldybėje.

"Projekto rengimą paskatino dažni rinkėjų skundai, priekaištai dėl to, kad Lietuvoje yra per daug politinių partijų, jog politinę partiją įsteigti gali maža kuopelė žmonių, turinčių savanaudiškų tikslų", - aiškinamajame rašte teigia projekto autorius.

Jo teigimu, priėmus šią įstatymo pataisą, būtų atsižvelgta į visų savivaldybių gyventojų interesus, užkirstas kelias burtis smulkioms žmonių grupėms, siekiančioms savanaudiškų tikslų, sumažėtų politinių partijų skaičius.

Jeigu būtų priimtas šis pasiūlymas, Lietuvoje liktų maždaug penkios partijos. Užsidaryti būtų priverstos Liberalų sąjūdis, deklaravęs, kad praėjusių metų pabaigoje turėjo 2930 narių, Liberalų ir centro sąjunga su 4538 nariais, Tautos prisikėlimo partija su 1245 nariais, Valstiečių liaudininkų sąjunga su 3028 nariais ir kitos.

Pagal šių metų pradžioje Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktas partijų deklaracijas daugiau nei 6000 narių turi Naujoji sąjunga (6098), partija "Tvarka ir teisingumas" (8011), Darbo partija (12 598), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (16 534) ir Lietuvos socialdemokratų partija (16 920).

Šiuo metu Lietuvoje yra 40 politinių partijų.


Šiame straipsnyje: partijospartijų skaičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių