Konkursus į valstybės tarnybą siūloma leisti vykdyti tik komisijoms

Konkursus į valstybės tarnybą siūloma leisti vykdyti tik trijų asmenų komisijoms vietoje anksčiau buvusio reikalavimo komisijose turėti nuo penkių iki septynių narių, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Tai numatyta Vidaus reikalų ministerijos parengtame nutarimo projekte. Be to, anot dienraščio, VRM sumanymu turėtų būti išgyvendinta ir iki šiol sprendžiant testą naudota kandidatų šifravimo sistema.

Jeigu Vyriausybė patvirtintų pakeitimus, kandidatas, prieš pradėdamas spręsti testo užduotis, kiekviename lape privalėtų užrašyti savo vardą ir pavardę.

Greta iki šiol komisijoje dalyvavusių įstaigos personalo administravimo tarnybos vadovo, tiesioginio būsimo valdininko vadovo į komisijos nario kėdę siūloma pasodinti ir užsienio kalbų ekspertą. Institucijos, neturinčios kvalifikuotų specialistų, galėtų jų pasikviesti iš kitų įstaigų. Jei ir šios nepadėtų, užsienio kalbų ekspertų paslaugas būtų galima pirkti iš privačių subjektų.

Kaip "Lietuvos žinioms" aiškino VRM Protokolo ir viešųjų ryšių skyriaus atstovai, pusėje visų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų dirba iki 10 valstybės tarnautojų, tad į konkursų komisiją esą sudėtinga sukviesti 5-7 narius.
„Komisijos narių nemažinama. Projekte siūloma sumažinti tik privalomą minimalų skaičių. Dėl maksimalaus skaičiaus paliekama galimybė apsispręsti įstaigos vadovui“, - aiškinama ministerijos atsakyme.

Šifravimo sistemos išgyvendinimą valdininkai motyvuoja įvedama naujove. Esą konkurse dalyvavęs asmuo gaus testo vertinimo pažymą, kurią paskui galės pateikti dalyvaudamas kitame konkurse, tad jo testo vertinimas bus užskaitytas. „Be testo rezultatų, pažymoje būtų nurodomi kandidato vardas ir pavardė. Juos protokole reikėtų įrašyti dar prieš šifrų atskleidimo procedūrą. Taigi šifro suteikimas netenka savo paskirties. Atsižvelgiant į tai projektu siūloma atsisakyti nuostatos, kad pretendentams būtų suteikiami šifrai“, - dėstė VRM atstovai.

Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas siūlomus pakeitimus įvertino neigiamai.

„Objektyviau ir skaidriau būna, kai komisijoje dalyvauja daugiau žmonių, nes tada asmenys, dėl kurių priėmimo iš anksto susitariama, sunkiau pereina atranką“, - dienraščiui sakė socialdemokratas.


Šiame straipsnyje: valstybės tarnyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių