Komiteto vadovas nori efektyvesnio informavimo apie gresiančias audras (papildyta)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas pageidauja, kad būtų kuo sparčiau įgyvendintas efektyvaus gyventojų informavimo apie gresiančias gamtos stichijas projektas.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovas įsitikinęs, kad vienas efektyviausių ir pigiausių gyventojų informavimo tokiais atvejais būdų galėtų būti operatyvūs pranešimai per Lietuvos radiją. Tačiau tam pirmiausia reikėtų atnaujinti naktines radijo transliacijas.

Pageidauja informuoti SMS žinutėmis

NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas pirmadienį susitiko su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotoju vidaus tarnybos pulkininku Vytu Kaziliūnu ir gavo informaciją apie padėtį po savaitgalį per Lietuvą praūžusios vėtros, atnešusios milijoninius nuostolius, taip pat žmonių aukų ir sužeistųjų.

A.Anušausko nuomone, PAGD pareigūnai atliko "didelį darbą šalindami savaitgalio  vėtros padarinius".

Susitikimo metu buvo pažymėta, kad reikalingos efektyvios prevencinės priemonės – pirmiausia gyventojų informavimas apie gresiantį pavojų laiku. A.Anušausko nuomone, "reikia kuo skubiau realizuoti gyventojų informavimo apie gresiančius pavojus trumposiomis žinutėmis (SMS) projektą, už kurio vykdymą atsakingas PAGD".

Anot komiteto vadovo, pirmi žingsniai, siekiant įdiegti naują sistemą, padaryti, bet reikia kuo skubiau išspręsti kai kuriuos iškilusius teisinius ginčus. "Šiuo metu apie grėsmes įspėjančių sovietinių sirenų kaimų gyventojai tikrai niekada negirdėjo ir neišgirs", - pastebėjo A.Anušauskas.

Tikisi, kad bus įvertintos rizikos

"Taip pat reikėtų įvertinti galiojančius teisės aktus, kuriais remiantis nustatytos elektros perdavimo linijų apsaugos zonos ir vykdoma jų priežiūra, apsirūpinama rezerviniais elektros generatoriais", - įsitikinęs NSGK vadovas.

Jo nuomone, "Rytų ir Vakarų skirstomųjų tinklų darbuotojai daug padarė ir dar daug daro šalindami vėtros padarinius bei atkurdami elektros tiekimą gyventojams".

Tačiau A.Anušauskas tikisi, kad bus tinkamai įvertintos galimos rizikos bei iš anksto imtasi visų prevencinių priemonių užkertant kelią elektros linijų pažeidimams. "Jei tam trukdė ar trukdo netobuli teisės aktai, koordinuotų veiksmų su savivaldybėmis ar miškų savininkais stoka – atsakingos institucijos bei valstybinės įmonės turėtų tai aiškiai įvardyti, kad padėtis būtų taisoma", - tvirtino NSGK vadovas.

Norėtų atnaujinti naktines radijo transliacijas

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius pirmadienį portalui pakartojo savo anksčiau skelbtą mintį, kad vienas efektyviausių, greičiausių ir pigiausių būdų informuoti gyventojus apie gresiančias įvairaus pobūdžio nelaimes, įskaitant ir gamtos stichijas, galėtų būti PAGD ar kitų institucijų parengti prevenciniai pranešimai per nacionalinį radiją.

Tačiau norint pasiekti didžiausią tokių pranešimų sklaidą ir efektyvumą, derėtų atnaujinti nacionalinio radijo naktines transliacijas, kurios šiemet buvo nutrauktos dėl nepakankamo LRT finansavimo.

A.Siaurusevičiaus nuomone, kaimo žmonės nėra pakankamai apsirūpinę mobiliaisiais telefonais, o radijo imtuvus turi visi. Be to, SMS žinučių siuntimo projekto įgyvendinimas kainuotų valstybei kur kas brangiau nei naktinių radijo transliacijų atnaujinimas ir jų tinkamas finansavimas, taip pat PAGD ir kitų su civiline sauga susijusių institucijų tamprus bendradarbiavimas su LRT.


Šiame straipsnyje: Anušauskasaudra

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių