Komisija ketina balsuoti dėl nepasitikėjimo K.Komskiu

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį ketina balsuoti dėl nepasitikėjimo jos pirmininku „tvarkiečiu“ Kęstu Komskiu.

Tai antradienį po pasitarimo pas parlamento pirmininkę Ireną Degutienę žurnalistams pranešė komisijos vicepirmininkė konservatorė Agnė Bilotaitė.
„Rytoj bus keliamas pasitikėjimo K.Komskiu klausimas“, - sakė ji.

K.Komskio atstatydinimo klausimas vėl kilo po Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) sprendimo, kuriuo K.Komskio elgesys pripažintas neetišku.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė anksčiau kreipėsi į Antikorupcijos komisijos narius, prašydama įvertinti K.Komskio tinkamumą eiti komisijos pirmininko pareigas.
EPK praėjusią savaitę pripažino, kad K.Komskis kišosi į ikiteisminius tyrimus, viršijo įgaliojimus ir kaip oficialius pateikė komisijos darbo grupės be kvorumo priimtus sprendimus.

"Manome, kad turime reaguoti į tuos sprendimus", - teigė A.Bilotaitė.
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko postas priklauso parlamento opozicijai. Anot A.Bilotaitės, opozicija kol kas laikosi nuomonės, kad komisijos pirmininkas tinkamas.

„Bet kaip parodė EPK sprendimas, tai jau yra rimti pažeidimai, ir, manau, kad atsižvelgiant į tai, reikia daryti atitinkamas išvadas ir daryti atitinkamus sprendimus. Tai yra labai rimta komisija, kuri užsiima parlamentine kontrole ir antikorupcinė veikla yra viena iš prioritetinių sričių“, - kalbėjo komisijos vicepirmininkė.

Ji stebėjosi, kad K.Komskis į trečiadienio komisijos posėdžio darbotvarkę yra įtraukęs balsavimą, jog EPK priimtas sprendimas jo atžvilgiu būtų laikomas negaliojančiu.
A.Bilotaitė pabrėžė, kad ir šis K.Komskio siūlymas yra antistatutinis ir teisiškai negaliojantis.

Seimo pirmininkė I.Degutienė ne kartą kėlė K.Komskio tinkamumą eiti Antikorupcijos komisijos vadovo pareigas. Ji argumentavo, kad K.Komskis turi netinkamą reputaciją, mat ne kartą kilo abejonių dėl jo veiklos skaidrumo ir legalumo.

2007 metais K.Komskiui būnant Pagėgių savivaldybės meru dėl šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų buvo anuliuoti savivaldos rinkimų rezultatai Pagėgių savivaldybėje, taip pat kad 2006 metais Pagėgių meras K.Komskis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos buvo pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, naudojosi tarnybine padėtimi asmeniniams tikslams siekti.

Taip pat I.Degutienė priminė 2003 metais išslaptintą Valstybės saugumo departamento pažymą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui, kurioje tuometinis Pagėgių meras K.Komskis sietas artimais ryšiais su nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje paskelbtu Anzoriu Aksentjevu Kikališviliu.

Opozicija vis atmesdavo visus Seimo pirmininkės argumentus ir komisijoje klausimas dėl K.Komskio atstatydinimo nebuvo keliamas.
Tačiau rugsėjį valdantieji komisijoje sustiprino savo pozicijas. Jos nariu tapo konservatorius Naglis Puteikis. Iš 17 vietų komisijoje dabar devynios priklauso valdantiesiems.


Šiame straipsnyje: Kęstas Komskis

NAUJAUSI KOMENTARAI

PK

PK portretas
na ir tvarka Lietuvoje: atskeidi konservatoriams neparankius faktus apie jų remiamus veikėjus - lauk iš pareigų. Jei K. Komskis bus atstatydintas ir vietoj jo paskirtas ne Tvarkos ir teisingumo atstovas tai galėsime žinoti, kuri iš opozicinių partijų jau lenda konservatoriams patys žinot kur. O kad kito tvarkiečio neleis - akivaizdu, gi jie dirba tam, kad korupcija Lietuvoje mažėtų, o valdatiesiems, tas akivaizdžiai neparanku. Ir iš viso situacija juokinga, kai didesnę dalį komisijos sudaro valdantieji, kurie iš esmės gali tol keisti tuos pirmininkus, kol parankų sau atras
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių