Koalicija apgynė Vyriausybę

Valdančioji koalicija pademonstravo turinti pakankamai pajėgumų, nes apgynė savo suformuotą Vyriausybę nuo opozicijos atakų.

Dauguma - už A.Kubilių

Ketvirtadienį Seimas balsų dauguma balsavo už rezoliuciją, kuria pritariama Andriaus Kubiliaus vadovaujamos keturių centro dešinės partijų koalicinės Vyriausybės veiklai. Už tokią Seimo rezoliuciją balsavo 68, prieš buvo 57.

Seimo narių dauguma pritarė ne opozicijos, bet valdančiųjų parengtai rezoliucijai dėl Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos įvertinimo. Tiesa, rezoliucijos projektas dar bus kelias dienas redaguojamas, tik tada galutinai balsuojama dėl jo priėmimo. Tačiau jau nebebus balsuojama dėl opozicijos pasiūlymo nepritarti Vyriausybės veiklai.

Valdantieji gynė, opozicija peikė

Vyriausybės metinė ataskaita parlamente audringai svarstyta prieš kelias dienas.

Ketvirtadienio plenariniame posėdyje valdantieji kartojo, kad Vyriausybė pernai dirbo labai gerai, o opozicija peikė koaliciją ir jos darbus.

„Rimtų argumentų prieš Vyriausybės darbą nebuvo pateikta, todėl galima drąsiai balsuoti dėl paramos jai“, - sakė valdančiosios Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

„Skaičiai ir situacija šalyje rodo, kad mes negalime vertinti pozityviai pateiktą ataskaitą ar Vyriausybės veiksmus praėjusiais metais“, - teigė opozicinių socialdemokratų atstovas Juozas Olekas.

Premjeras kaltino buvusius

Premjeras A.Kubilius pateikė į euro klubą dabar jau kviečiamos Estijos pavyzdį. „Ši šalis iki 2008 metų pabaigos vykdė protingą, išmintingą politiką, sukaupė rezervus, nešvaistė lėšų. Tuo mes ir skiriamės nuo Estijos, kad iki 2008 metų pabaigos valdę Lietuvą nepasižymėjo protinga politika, palikdami dabartinei Vyriausybei labai liūdną palikimą. Reikėjo imtis ryžtingų veiksmų, kurie padėtų bent išlaikyti finansinį stabilumą ir neleistų bankrutuoti šaliai. To ir buvo imtasi“, - tvirtino Vyriausybės vadovas.

Opozicijos parengtoje ir pasiūlytoje rezoliucijoje, kuria Vyriausybės ataskaitai siūlyta nepritarti, rašyta, kad „Seimas pažymi, jog tikroji padėtis Lietuvos ekonominėje, finansinėje, socialinėje, teisėtvarkos ir kitose svarbiausiose srityse pateikiama neobjektyviai, nesiūlomi realūs sudėtingų problemų sprendimo būdai“.

Bet šis dokumentas nesulaukė parlamentarų paramos.

Vardijami „atlikti darbai“

Pritarta valdančiosios koalicijos pasiūlytai rezoliucijai, kurioje konstatuojama, kad „Vyriausybės veiklą 2009 metais sąlygojo pasaulinės ekonominės ir finansinės krizės sukeltas staigus išorės rinkų susitraukimas, nuo jo priklausantis šalies ūkio nuosmukis ir dramatiškai didelis biudžeto deficitas, iš to išplaukianti reali grėsme šalies finansinės ir socialinės apsaugos sistemų stabilumui“.

Dokumente pažymima, kad „Vyriausybė kovą su krizinių veiksnių padariniais pagrįstai pasirinko 2009 metų veiklos prioritetu, palaikydama atvirą dialogą su socialiniais partneriais įgyvendino krizės įveikimo planą, viešųjų finansų stabilumui užtikrinti ėmėsi būtinų fiskalinės drausmės ir valstybės biudžeto išlaidų mažinimo priemonių“.

Seimas pripažino, kad Vyriausybės pasiekė „spartesnį ir efektyvesnį Europos Sąjungos struktūrinių fondų panaudojimą prioritetinių sričių plėtros ir sanglaudos tikslų įgyvendinimui“, taip pat „tinkamu būdu išsprendė „Leo LT“ problemą ir pasiekė apčiuopiamos pažangos vystant strateginius energetikos projektus, tokius kaip elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektai, kuriant bendrą Baltijos valstybių elektros energijos rinką, pagerinant monopolinių energijos kainų kontrolę“.

Rezoliucijoje įvertintos Vyriausybės pastangos „supaprastinti krizės paveiktų įmonių restruktūrizavimo ir darbo rinkos sąlygas, gerinti verslo aplinkos sąlygas, pertvarkyti mokesčių administravimo procedūras ir kitokiais būdais mažinti verslo riziką bei administracinę naštą verslui ir investicijoms“. Be to, Vyriausybė vykdė reformas sveikatos apsaugos ir švietimo bei mokslo srityse, taip pat tobulinant valstybės valdymo modelį, pradėjo mokslo ir studijų reformą.

Atsižvelgdamas į visa tai, Seimas nusiteikęs „pritarti Vyriausybės veiklos 2009 metų ataskaitai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių