K.Michailovo advokatas: byloje nėra duomenų, kad ginamasis buvo Medininkuose žudynių metu

1991 metais įvykdytų Medininkų žudynių byloje kaltinamo Konstantino Michailovo (buvusio Nikulino) advokatas trečiadienį pareiškė, kad byloje nėra jokių duomenų, kurie įrodytų, kad jo ginamasis nusikaltimo metu buvo Medininkuose.

Prokurorai tikina turintys pakankamai duomenų, kurie pagrindžia, kad 2007 metais Latvijoje sulaikytas ir Lietuvai perduotas buvęs OMON pareigūnas K.Michailovas galėjo dalyvauti 1991 metais nužudant septynis neseniai nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pareigūnus.

Lietuvos apeliacinio teismo (AT) posėdyje, kuriame nagrinėtas kaltinamojo tolesnio suėmimo klausimas, advokatas Arūnas Marcinkevičius tvirtino, kad Generalinė prokuratūra netinkamai ištyrė bylą.

Jis tikino, kad Vilniaus apygardos teismo nagrinėjamoje byloje nėra jokių duomenų, parodančių, kad K.Michailovas iš tiesų yra nužudęs Lietuvos pareigūnus.

"Šių metų spalio 27 dieną bus treji metai, kai žmogus yra nekaltai ir visiškai neteisėtai laikomas suimtas (...) Mes jau treji metai prašome pateikti bent vieną duomenį, kad žmogus bent buvo Medininkuose", - posėdyje tvirtino advokatas.

AT buvo nagrinėjamas K.Michailovo bei jo atstovų skundas dėl spalio 27 dieną priimtos VAT nutarties pratęsti kaltinamajam suėmimą 3 mėnesiams. Advokatai prašė, kad kaltinamasis nedelsiant būtų paleistas, jam būtų paskirta kita kardomoji priemonė.

A.Marcinkevičius tikino, kad daugiau nei 100 apklaustų liudytojų nepateikė jokių duomenų, kad K.Michailovas dalyvavo vykdant nusikaltimus, be to tvirtino, esą įslaptintų liudytojų teiginiai protokoluose visiški atitinka anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusius teiginius.

Advokatas taip pat sakė esąs pasipiktinęs bylą nagrinėjančiu teismu, nes jis nepatenkino kaltinamojo prašymu iškviesti medicinos pagalbą dėl sveikatos problemų.

Posėdžio metu K.Michailovas skundėsi sveikata ir paprašė teismo, kad galėtų posėdyje nedalyvauti. AT jo prašymą patenkino ir vyras buvo išvežtas.

Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius advokatų argumentus atmetė ir tvirtino, kad suėmimas reikalingas, nes K.Michailovas gali bėgti ir slėptis.

"Švelnesne kardomąja priemone negalima pasiekti Baudži?mojo proceso kodekse numatytų tikslų", - teigė teisėsaugininkas.

Be to, prokuroras tvirtino, kad byloje pakanka duomenų teigti, kad K.Michailovas galėjo dalyvauti Medininkų žudynėse - tai esą paliudija tiek įvairūs dokumentai, tiek liudytojai.

Savo verdiktą dėl tolesnio suėmimo AT skelbs lapkričio 26 dieną.

Buvęs Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) pareigūnas K.Michailovas kaltinamas dalyvavęs Lietuvos pareigūnų žudynėse Medininkuose 1991 metų liepos 31 dieną.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, "Aro" pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas.

Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas R.Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas buvęs muitininkas Tomas Šernas.

Kitus Lietuvos teisėsaugos nustatytus įtariamuosius Rusija atsisako išduoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių