K.Masiulis prašo teisėsaugos pradėti tyrimą dėl A.Ignoto

Konservatorius Kęstutis Masiulis, remdamasis kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus knygoje išdėstytais atsiminimais, prašo teisėsaugos pradėti tyrimą dėl buvusio ūkio ministerijos sekretoriaus Aniceto Ignoto galimai korupcinės veiklos.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimu, K.Masiulis tokį kreipimąsi adresavo Generalinei prokuratūrai, Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) bei Valstybės saugumo departamentui (VSD).

„Jeigu STT ir VSD turėjo informacijos apie pono Ignoto imamus kyšius, apie kenkimą valstybės interesams, tačiau nesiėmė jokių veiksmų - tai skandalinga. Jeigu tiesa, kad jis dirbo nežinia kieno interesams, gavo stambias pinigų sumas, sabotavo valstybinės reikšmės klausimus, tai kodėl niekas tam neužkirto kelio?“, - pranešime cituojamas Seimo narys.

V.Adamkus savo knygoje teigia buvęs šokiruotas specialiųjų tarnybų pateiktos informacijos apie buvusio Ūkio ministerijos sekretoriaus A.Ignoto galimai korupcinius ryšius su bendrove „Rubicon group“ (dabar koncernas „Icor“), kuri A. Ignotui esą pervesdavusi didžiules sumas.

Naujoje knygoje „Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai“ V.Adamkus rašo 2007 metų sausį susipažinęs su tuometinių Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo Povilo Malakausko ir Valstybės saugumo departamento vadovo Arvydo Pociaus pateiktu Ūkio ministerijos sekretoriaus A.Ignoto veiklos tyrimo protokolu.

„Stvėriausi už galvos. Akis bado jo neskaidrūs, net aiškiai korupciniai ryšiai su “Rubicon” bendrove nuo 2003 metų. A. Ignotui esą buvo mokamas nuolatinis atlygis. STT turi duomenų, kad nuo 2003 metų birželio “Rubicon” vadovas Andrius Janukonis A. Ignotui kas mėnesį mokėjo po 10 tūkstančių litų, o tų pačių metų sausio 23 dieną neva išmokėjo net 100 tūkst. litų. Ko gero, buvo įveltas ir ūkio ministras Vytas Navickas. Daryta įtaka “Lietuvos energijos” sprendimams. Matyt, atsidėkojant, A. Ignoto dukrai Aušrai perduota bendrovės “Vėjų spektras” 300 tūkst. litų vertės akcijų. Nustatyta, kad A. Ignotas savo ir žmonos vardu atidarė sąskaitą Latvijos banke “Unibank”, į kurią pervesta pusė milijono litų“, - rašo V.Adamkus.

Buvęs šalies vadovas teigia vos gavęs šią informaciją perdavęs tuometiniam ministrui pirmininkui Gediminui Kirkilui ir pareiškė, jog būtina nedelsiant reaguoti.

Pats A. Ignotas teigia, jog knygoje minimi faktai - prielaidos, kurias teisėsaugos institucijos ir mokesčių inspekcija yra tyrusios ir kurios, anot jo, nepasitvirtino.

„Visi šie epizodai buvo išnagrinėti teisėsaugos institucijų, ir Mokesčių inspekcija metus darė mokestinį tyrimą, ir visi šie dalykai yra netiesa. Buvo apklausos, buvo patikrinimai. Dėl “Rubicon„ mokėjimo buvau prokuratūroje, jie nieko nerado, ir dėl akcijų buvo patikrinta - išaiškėjo, kad jokių akcijų nebuvo. Jei būtų buvę parašyta taip, kaip yra parašyta - tai būtų buvę suformuluoti ir kaltinimai“, -BNS yra sakęs A. Ignotas.

Iš Ūkio ministerijos A. Ignotas buvo atleistas, pasikeitus Vyriausybei po pastarųjų Seimo rinkimų - reorganizuojant Ūkio ministeriją bei kuriant naują Energetikos ministeriją.
Vėliau jis buvo įsidarbinęs Energetikos ministerijai pavaldžioje Energetikos agentūroje vyriausiuoju ekspertu, tačiau ir iš jos pasitraukė šių metu vasarį, kai jo byla buvo perduota teismui.

A. Ignotui yra pateikti įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi - steigiant suskystintų dujų importo terminalo valdymo įmonę Gamtinių dujų terminalas, jis galėjo proteguoti verslininko Bronislovo Lubio valdytą koncerną „Achemos grupė“.


Šiame straipsnyje: Valdas AdamkusAnicetas Ignotas

NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
visos šios bėdos atsirado valdant Adamkui ir socdemui kirkilui. Reikėjo tada ir žiūrėti, bet labiau reikėjo sodrą išvogti, krizę pagilinti, o dabar stovėti renkamiausiųjų sąraše pirmaisiais numeriais. Jei juos rinksim, tada tikrai bus ir antra, ir trečia krizė, tik nebus ant ko loti...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių