Klaipėdoje – dviračių žygis „Už organų donorystę! Už gyvenimą!“

Pasaulinės organų donorystės dienos proga šį šeštadienį asociacija „Gyvastis“ klaipėdiečius pakvietė į dviračių žygį „Už organų donorystę! Už gyvenimą!“.

Į donorystę propaguojančią akciją Atgimimo aikštėje susirinko per šimtą dalyvių, tarp jų ant dviračių sėdo ir žinomi klaipėdiečiai – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, aktorė Eglė Jackaitė, muzikos atlikėjas Andrius Rimiškis bei nuolat optimizmu trykštantis sportininkas Ramūnas Vyšniauskas.

Asociacija „Gyvastis“ jungia žmones, gyvenančius po kokio nors organo – inksto, širdies, kepenų, plaučių persodinimo operacijos taip pat laukiančius transplantacijos.Šį šeštadienį Klaipėdoje rengtoje akcijoje dalyvavo 35 tokias operacijas patyrę žmonės.

Trys akcijos dalyviai nepabūgo dviračių minti net ir su persodintomis širdimis.Vilnietis Rimvydas Vekerotas prisipažino, kad jo krūtinėje plaka persodinta širdis.

„Mes visi turime nepamiršti, kad tai gali nutikti bet kuriam. Mano ligos istorija prasidėjo nuo to, kad susirgau gripu. Kurį laiką vaikščiojau su temperatūra, o tik vėliau paaiškėjo, kad mano širdies raumuo išsiplėtė ir jis nebepajėgė, grubiai tariant, išmesti kraujo. Jei organizmas negauna kraujo, tavo egzistencija baigiasi“, – pasakojo donoro širdį turintis vyras.

Kurį laiką jo gyvybę palaikė vaistai. „Devynis mėnesius nešiojau dirbtinę širdį. Per tą laiką man gimė sūnus. Tuo metu, kai išgirdau, kad man nušvito šansas, aš laikiau sūnų ant rankų. Buvo labai daug noro gyventi. Tik iš ketvirto karto gavau širdį – vieno donoro artimieji atsisakė, kitą kartą širdies labiau prireikė kauniečiui“, – pasakojo R. Vekerotas.

Po sėkmingai atliktos operacijos vyro krūtinėje ne tik plakė donoro širdis, bet ir didžiulė viltis gyventi.„ Tačiau reikia nepamiršti, kad ne tik gyvenime mes tiek gerų darbų galime padaryti. Ir po mirties gali išgelbėti kam nors gyvybę. Mamai išgelbėti vaiką, sūnui ar dukrai – tėvą ar mamą“, – sakė R.Vekerotas.

Klaipėdos meras V.Grubliauskas tikino, kad dar dirbdamas Seime buvo pareiškęs norą tapti donoru.„Nors kortelės neturiu, tačiau manau, kad mano duomenis medikai išsaugojo ir esu sąrašuose. Organų donorystė mums visiems vis dar neatrastas dalykas. Sunku perlaužti žmonių sąmonę ir įtikinti, kad gali padėti kitam be jokių ypatingų pastangų. Po mirties gali dovanoti gyvybę kitam“, – kalbėjo V.Grubliauskas.

Klaipėdos meras ragino miestiečius prisijungti prie renginio.„Tokia akcija žmonės žadina žingeidumą, gerumą ir norą aukotis. Juk kiekvienas mūsų galime atsidurti toje vietoje, kai pačiam prireiks donoro“, – sakė V.Grubliauskas.

Dainininkas A.Rimiškis susijaudinęs kalbėjo apie skaudžių likimo smūgių paliestus žmones.„Aš pritariu donorystei. Man tie žmonės, kurie pasiryžta paaukoti savo organą – prilygsta didvyriams. Juk suteikiamas antras gyvenimas, todėl aš už tai ir esu čia. Mano artimieji žino mano apsisprendimą, aš juos esu perspėjęs“, – prisipažino atlikėjas.

Klaipėdietė aktorė E.Jackaitė į renginį atskubėjo su jauniausiu sūnumi ir tikino, kad taip pat yra neabejinga.„Aš esu už gyvenimą, už gyvybę ir noriu paraginti nebūti abejingiems. Kol neužklumpa liga, mes nesusimąstome. Jei jau išeini Anapilin, nei širdelės, nei inksto tau jau nebereikia. O gali juk padėti sergančiam“, – kalbėjo aktorė.

Akcijos dalyviai po vidurdienio dviračiais išsileido centrine miesto gatve nuo Atgimimo iki Lietuvininkų aikštės. Akcijos metu buvo platinami „Gyvasties“ organų donorystę propaguojantys lankstinukai, skrajutės, atvirukai. Taip pat buvo galima užpildyti anketą donoro kortelei gauti.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 600 žmonių po kokio nors organo (inksto, širdies, kepenų, plaučių, inksto-kasos komplekso) persodinimo operacijos. 2011 m. liepos 31 d. transplantacijų laukė 539 žmonės, tarp jų 11 vaikų.


Šiame straipsnyje: organų donorystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kritinė Masė Klaipėdoje

Kritinė Masė Klaipėdoje portretas
Spalio 28d., penktadienį, 18:00 prie prekybos centro Big'as įvyks šio mėnesio dviratininkų „Kritinė masė". Parodykim valdžiai ir automobilistams, kad dviratininkai yra pilnateisiai eismo dalyviai. kmklaipeda.tinkle.lt

Aha

Aha portretas
Vakar maciau kritine mase ir nustebau. Zmones vaziavo pazeidinedami taisykles. O jei ivyktu avarija jie gi dar ir kalti butu buve. Tai sakykite kur ziuri policija? Kai ivyks nelaime tik tuomt susiprotes?

x failas

x failas portretas
svarbiausiai visi dalyvave TIPO elitas,turi siokiu tokiu reikalu su prokuratura:-)))
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių