Kituose miestuose priversti dirbti prokurorai pasiskundė teismui

Į Kaišiadorius ir Prienus priversti važinėti dirbti Alytaus prokurorai pasiskundė teismui. Prokurorų profesinės sąjungos ir trijų Alytaus prokurorų skundą dėl įsakymų panaikinimo pirmadienį išnagrinėjo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Pernai rugpjūtį priimtais generalinio prokuroro Dariaus Valio įsakymais du Alytaus rajono apylinkės prokuratūros prokurorai - Renalda Kučinskaitė ir Tomas Buškevičius - laikinai buvo perkelti dirbti į Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūrą.

Tos pačios prokuratūros prokurorė Rima Čitavičiūtė perkelta dirbti į Prienų rajono apylinkės prokuratūrą.

D.Valio įsakymuose buvo nurodyta, kad prokurorai perkeliami esant tarnybiniam reikalingumui. Šiais laikinais perkėlimais siekta suvienodinti darbo krūvius.
Generalinei prokuratūrai teisme atstovavusi prokurorė Daiva Alechnavičienė teismui sakė, kad pastaraisiais metais ėmė mažėti Alytuje dirbančių prokurorų darbo krūvis. Gali būti, kad tai susiję su mažėjančiu nusikalstamumu šiame mieste, tai atspindi oficiali policijos statistika. Tris Alytaus prokurorus nuspręsta perkelti į kitas prokuratūras.

Tuo tarpu perkeltieji prokurorai ir jiems atstovaujanti profesinė sąjunga mano, kad įsakymai buvo neteisėti. Advokatės Irinos Lemežytės padedami jie prašo panaikinti įsakymus ir iš prokuratūros priteisti jiems bylinėjimosi teisme išlaidas.

Pareiškėjai mano, kad įsakymuose nebuvo nurodyta, kodėl toks laikinas prokurorų perkėlimas buvo būtinas, darbdavys turėjo gerbti teisėtus lūkesčius ir interesus, jie buvo perkelti be sutikimo.

Prokurorų profesinė sąjunga yra kreipusis į Generalinę prokuratūrą, kad ši informuotų apie tolimesnius prokurorų perkėlimus, etatų naikinimus.

Pareiškėjai mano, kad, atsakovas, neinformuodamas profesinės sąjungos, pažeidė Darbo kodeksą. Įsakymuose dėl laikino perkėlimo nėra nurodytas sugaišto laiko vykstant kasdien į darbą apmokėjimas ir kompensavimas.

Prokuroras T.Buškevičius BNS pasakojo, kad, gyvendamas Alytuje, kasdien keliasi 6 val. ryto. Iš namų vyksta į prokuratūros garažą, kur pasiima prokuratūros tarnybinį automobilį ir juo, pasiėmęs, dar vieną laikinai perkeltą kolegą, vyksta į darbą Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūroje. Į darbą pirmyn ir atgal jis kasdien nuvažiuoja apie 140 kilometrų. Kelionė į darbą užtrunka apie valandą, atgal tiek pat.

Įsakymą dėl perkėlimo į kitą prokuratūrą T.Buškevičius teigė gavęs elektroniniu paštu, jame buvo nurodyta, kad naujajame dirbti jis turės po maždaug dviejų savaičių.
R.Čitavičiūtei tai taip pat skirtas tarnybinis automobilis, ji juo naudojasi.

Prokuratūros profesinė sąjunga ir advokatė mano, kad Vilniau apygardos administracinis teismas turėtų išaiškinti, kas yra tarnybinis būtinumas. Pareiškėjų atstovai kėlė mintį, kad dėl finansinio taupymo darbuotojų teisės negali būti pažeidžiamos, finansinis taupymas turi būti įgyvendinamas kitomis priemonėmis, bloginant sąlygas turi būti gaunamas darbuotojų sutikimas.

Laikinai perkeltųjų prokurorų interesams atstovaujanti advokatė I.Lemežytė teigė, kad atsakovas piktnaudžiavo savo teisėmis pablogino pareigūnų darbo sąlygas - šešiems mėnesiams perkėlė be jų sutikomo į kitas teritorines prokuratūras. Ji sakė, kad dėl šešių darbo kitame mieste neverta perkraustyti į nuomojamą būstą, perkraustyti šeimas, šeimų nariams ieškoti kitų darbų.

Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Stasys Kasiulis teisme sakė, kad ta metodika dėl darbo krūvio suvienodinimo prokuratūrose, buvo netobula, pats generalinis prokuroras yra pavedęs sudaryti naują skaičiavimo metodiką.

T.Buškevičius teismui aiškino, kad dėl tokio perkėlimo nėra aišku dėl socialinių garantijų - ar vykimo laikas nuo Alytaus į Kaišiadorių įskaičiuojamas į darbo laiką.
Tuo tarpu Generalinei prokuratūrai teisme atstovavusi D.Alechnavičienė teigė, kad teisinius santykius reguliuoja Prokuratūros įstatymas, priimant įsakymus dėl prokurorų perkėlimo galiojo jo sena redakcija.

„Priimdama ginčijamus įsakymus, prokuratūra nuostatų nepažeidė, jų sutikimas nebuvo reikalingas, pareiškėjai perkelti remiantis objektyviais kriterijais, tai laikinas perkėlimas į lygiavertes pareigas, kaip buvo apylinkių prokurorais taip ir liko. Liko darbo užmokestis, dėl važinėjimo nereikia gauti jų sutikimo. (...) Jie turi tarnybinius automobilius“, - sakė D.Alechnavičienė. Ji prašė teismo prokurorų skundą atmesti.
Teismas nutartį šioje byloje skelbs sausio 19 dieną.

D.Alechnavičienė BNS sakė, kad 2011 metais iš vienos prokuratūros į kitą buvo perkelti septyni prokurorai. Trys iš jų laikinus perkėlimus apskundė teismui. Prokurorai buvo perkelti iš Klaipėdos į Palangą, iš Ignalinos į Visaginą ir kitur.

Pagal dabar galiojančius prokuratūros teisės aktus, esant tarnybiniam reikalingumui, prokuroras gali būti perkeltas dirbti į  kitą prokuratūrą laikotarpiui iki vienų metų.
Skundą parašiusieji prokurorai prokuratūros sistemoje dirba neseniai, nė vienas perkėlimo metu neturėjo mažamečių vaikų.

Paklausta, ar racionaliai naudojamos prokuratūros lėšos, kai kasdien prokurorui tarnybiniu automobiliu į darbą reikia nuvažiuoti apie 140 kilometrų, D.Alechnavičienė siūlė klausimą adresuoti ne jai.

„Ne manęs klauskite“, - BNS atsakė D.Alchnavičienė.


Šiame straipsnyje: teismaiteisėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

VIJA

VIJA portretas
Aš tai juos visus išmaišyčiau - sakykim, gyvena Mažeikiuose, tegul važinėja į darbą į Šalčininkus. Tik taip galima užtikrinti bešališkumą.

tai

tai portretas
perkelkit į Prienus ir nesiskųs!

Visuomenė

Visuomenė portretas
Šiuo metu nėra žmonių paskirstymo. Visi specialistai susikoncentravę didžiuosiuose miestuose. Universitetai turi pilnai išspręsti kadrų klausimus ir leisti žmonėms įsitvirtinti visuomenėje. Diagnostikos ir prognostikos prieštarauja gyvenimo normoms. Mokomieji projektai nerealūs. Darbus diktuoja visuomeniniai poreikiai, o ne asmeninės svajonės.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių