Kitų metų biudžete partijoms bus numatyta apie 20 mln. litų?

Vyriausybė pasirengusi biudžete numatyti partijoms skirti keturiskart didesnę sumą, jeigu būtų pritarta Prezidentės pasiūlymui drausti jas finansuoti verslui.

Apie tai užsiminė premjeras Andrius Kubilius trečiadienį tradiciniuose valdančiosios koalicijos atstovų pusryčiuose.

Seime svarstomame kitų metų biudžeto projekte numatyta dotacijoms partijoms skirti tiek pat, kiek ir šiemet – beveik 5,5 mln. litų. Tačiau Vyriausybės vadovas koalicijos partneriams leido suprasti, kad ši suma gali padidėti iki maždaug 20 mln. litų, jeigu būtų pritarta draudimui juridiniams asmenims finansuoti partijas.

Apie tai, kad partijoms reikėtų skirti gerokai daugiau lėšų iš valstybės biudžeto, jeigu būtų pritarta Prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktam pasiūlymui uždrausti verslininkams galimybes aukoti politikams, užsiminė ne vienas Seimo valdančiosios koalicijos ir opozicijos narys.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas irgi atkreipė dėmesį, kad 2012 metais vyks Seimo rinkimai, kurių kampanijai, kaip prognozuojama, partijos išleis apie 20-25 mln. litų. Todėl esą jeigu būtų atsisakyta juridinių asmenų teisės aukoti partijoms, jos turėtų būti kur kas gausiau finansuojamos iš valstybės biudžeto.

Valdančiosios koalicijos pusryčiuose dalyvavęs didžiausios Seime Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma pripažino, kad valdantieji kalbėjo apie partijų finansavimą. „Nedrįsčiau teigti, kad premjeras paminėjo kažkokią labai konkrečią sumą, turint galvoje, kad ne tik nuo jo priklauso kitų metų biudžeto skaičiai. Tai ir finansų ministrės, ir visos Vyriausybės, ir, pagaliau, Seimo atsakomybės klausimas. Tačiau kalbėta apie galimybę labai priartėti prie tos sumos, kurią partijos iš biudžeto gavo 2008 metais, dar prieš krizę. Žinoma, tuo atveju, jeigu būtų pritarta Prezidentės pasiūlymui uždrausti juridiniams asmenims aukoti partijoms“, - sakė J.Razma.

2008 metais partijoms iš biudžeto buvo skirta 20 mln. litų. „Atkreipčiau dėmesį, kad tokia suma buvo skirta tuomet, kai ir juridiniai asmenys galėjo aukoti partijoms“, - pabrėžė J.Razma.

Vėlesniais metais dotacijos partijoms dėl ekonominės krizės gerokai sumenko ir dabar siekia 5,498 mln. litų.

Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius patvirtino, kad kitąmet partijoms biudžete gali būti numatyta apie 20 mln. litų suma: „Ji bus apskaičiuota vadovaujantis pastarųjų kelerių metų partijų vidutinėmis pajamomis bei išlaidomis, įskaitant ir rinkimų kampanijoms. Kalbėti apie konkrečią sumą dar kiek anksti, nes ji priklausys nuo to, ar bus pritarta Prezidentės pasiūlytam projektui, taip pat kaip vyks kitų biudžeto eilučių dėlionė, tačiau preliminariai ši suma turėtų būti apie 20 mln. litų“.

Dotacijas gauna tik dešimt šalies politinių partijų, per pastaruosius kelerius rinkimus surinkusių ne mažiau kaip 3 procentus balsų.NAUJAUSI KOMENTARAI

none

none portretas
seniai laikas is viso nemoketi musu visu pinigu toms interesu konfliktuose paskendusioms grupuotems, kurios, ikvepimo pagautos, save skambiai vadina "partijomis". tai yra lobistines organizacijos, su neskaidria buhalterija, be jokios misijos ir vizijos, tikrai ne politiniu paziuru ar isitikinimu bendrumas juos suveda po tomis veliavomis. manau, kad is ju paciu ir tiktai is ju paciu kisenes ir turi buti finansuojama ta veikla.

Kauniete

Kauniete portretas
Bl bl, parazitu kompanija!!! Kaip jie sitaip drista!? Zmones neturi ka valgyti, uzdirbt neleidzia, vien minimumai, uz kuriuos neina pragyventi, ir minimumo niekaip nepakelia (per daug islaidu). Saudyt juos prie sienos!!!

jonas

jonas portretas
partijose turtingi zmones nejaugi jie negali rinkt nario mokescio ir is jo isilaikyt.krize pensijos sumazintos,kam partijom milijonai ka jie veikia su jais
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių