Kitais metais ilgųjų savaitgalių sumažės

Vyriausybė žada atsisakyti praktikos kilnoti darbo dienas, kai jos įsiterpia tarp šventinių dienų ir savaitgalių. T.y. jei šventinė diena išpuola antradienį, tai neverta tikėtis, kad darbo diena iš pirmadienio bus perkelta į kurį nors šeštadienį, o žmonės galės džiaugtis ilgu savaitgaliu.

Teks laukti Velykų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) vakar išplatino pranešimą apie 2012-aisiais laukiančius ilguosius savaitgalius. Pranešime be kita ko pabrėžta, kad pirmasis ilgasis savaitgalis kitąmet laukia tik per Velykas balandžio 8-9 d. Tuomet, kaip tradiciškai būna per Velykas, bus trys nedarbo dienos – Didysis šeštadienis, pirmoji Velykų dieną (sekmadienis) ir antroji Velykų diena (pirmadienis).

Tačiau ministerija nepriskyrė prie ilgųjų savaitgalių Vasario 16-osios šventės, nors ji kitąmet bus ketvirtadienį. SADM atstovai patvirtino, kad penktadienio, vasario 17-osios, neketinama skelbti laisvadieniu, kartu nustatant, kad už ją bus atidirbta kurį nors šeštadienį.

Be to, kitais metais gegužės 1-osios šventė bus antradienį, tačiau balandžio 30 d., pirmadienis, nebus laisvadienis, už kurį tektų atidirbti kurį nors šeštadienį.

Tas pats ir su ketvirtadienį išpuolančia lapkričio 1-ąja. Penktadienis, lapkričio 2-oji, irgi netaps laisvadieniu.

Atsisako ilgametės praktikos

„Mus konsultavę ministerijos specialistai patvirtino, kad ketinama atsisakyti praktikos į kuriuos nors šeštadienius kilnoti darbo dienas, įsiterpiančius tarp šventinių dienų ir savaitgalių“, - teigė SADM viešųjų ryšių specialistė Liubovė Zaiceva.

Kodėl toks sprendimas priimtas, ji nepaaiškino. Tačiau atkreipė dėmesį, kad žmonės nebeplanuotų, jog jau po trijų mėnesių – kitų metų vasario viduryje – jie turės ilgąjį keturių dienų savaitgalį.

Lietuvoje daugybę metų apie Kalėdas Vyriausybė priimdavo nutarimus dėl poilsio dienų perkėlimo kitais metais. Šiais nutarimais būdavo prailginami kai kurie savaitgaliai, darbo dieną, įsiterpiančią tarp savaitgalių ir šventinių dienų, perkeliant į kurį nors šeštadienį.

Paskutinis toks atvejis buvo visai neseniai – šiemet lapkričio 1-oji buvo antradienis, todėl spalio 31 d., pirmadienis, buvo paskelbta poilsio diena, taip suformuojant ilgąjį keturių dienų savaitgalį. Už spalio 31-ąją buvo atidirbta praėjusį savaitgalį, lapkričio 5 d., šeštadienį.

Priėmus galiojantį Darbo kodeksą 2001 m. Lietuvoje kurį laiką buvo atsisakyta kilnoti poilsio dienas. Tačiau po kelerių metų kodeksas buvo pakoreguotas ir prie šios praktikos buvo sugrįžta.

Kalėdos – net 5 dienos

SADM savo pranešime pabrėžė, kad kitąmet kelios šventinės dienos sutaps su sekmadieniais, tačiau 2012-ųjų Kalėdas švęsime net penkias dienas.

„Vieną gražiausių pavasario švenčių Šv. Velykas kitąmet švęsim balandžio 8-9 d. (trys nedarbo dienos, šventinė diena taip pat ir pirmadienis) – tai yra pirmasis ilgasis savaitgalis kitų metų kalendoriuje. Vasarą kiek ilgiau ilsėsimės liepos 6 d. – minint Valstybės dieną (trys poilsio dienos, šventinė diena – penktadienis). Metų gale, gruodžio 24-26 d., išpuola net penkios poilsio dienos, per kurias švęsime Kūčias ir Šv. Kalėdas (šventinės dienos – nuo pirmadienio iki trečiadienio)“, - rašo ministerija.

Kai kurios šventinės dienos sutaps su savaitgaliais. Pavyzdžiui, sausio 1-oji, kovo 11 d. bei birželio 24 d. bus sekmadieniais, todėl papildomų poilsio dienų nebus.NAUJAUSI KOMENTARAI

juodburnis

juodburnis portretas
Nieko nuostabaus, kad 70 proc. gyventojų pasiruošę iš čia emigruoti...

nieko naujo

nieko naujo portretas
nieko naujo. Viskas daroma, kad tik žmonėms blogiau būtų. Tikiuosi opozicija per rinkimus valdantiesiems tai primins

pritariu

pritariu portretas
Tikrai kažkokia nesąmonė su tais kilnojimais, viskas turi būti savo vietoje.Dar ,kad laiko nesukinėtų tai iš viso gyventi būtų pakenčiama. galėjo palikti ir laiką kaip buvo ...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių