Kitą savaitę laukiama V.Putino apsisprendimo, ar važiuoti į Vilnių (papildyta)

Kitą savaitę tikimasi sulaukti atsakymo, ar Rusijos premjeras Vladimiras Putinas birželio pradžioje apsilankys Vilniuje.

Birželio 1-2 dienomis Lietuvos sostinėje bus surengtas Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) šalių vyriausybių vadovų susitikimas. Į jį kviesti visų BJVT priklausančių valstybių vyriausybių vadovai, įskaitant Vokietijos, Rusijos, Švedijos, Danijos, Lenkijos bei kitų.

Iš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel jau kovo mėnesį buvo gautas teigiamas atsakymas dėl dalyvavimo Vilniaus forume. Be to, gautas ir Europos Komisijos vadovo Jose Manuelio Barroso sutikimas atvykti į Lietuvos sostinę. Europos Komisija irgi yra laikoma BJVT nare.

Dar pernai gruodį kvietimas dalyvauti Baltijos jūros šalių vyriausybių vadovų susitikime išsiųstas ir Rusijos faktiniu lyderiu vadinamam V.Putinui. Tačiau iki šiol iš Maskvos nėra gautas joks jo atsakymas.

Diplomatinių šaltinių teigimu, gali būti, kad V.Putinas teigiamai arba neigiamai atsakys kitą savaitę, likus vos kelioms dienoms iki Vilniaus forumo. Tikimasi jo teigiamo atsakymo, nes Lietuvos sostinėje lankysis A.Merkel, su kuria vokiškai laisvai kalbantis Rusijos premjeras palaiko draugiškus santykius.

Vokietijos kanclerė į Vilnių atvyks tik birželio 1-osios popietę. Ji tik susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Andriumi Kubiliumi ir padalyvaus Chodkevičių rūmuose rengiamoje forumo dalyvių vakarienėje. Tos pačios dienos vėlų vakarą A.Merkel išskris į Berlyną.

Neformali vyriausybių vadovų vakarienė Chodkevičių rūmuose yra laikoma vienu pagrindinių įvykių. Kitądien, birželio 2-ąją, Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas aukštų svečių plenarinis posėdis. Po jo numatomi premjerų pietūs Prezidentūroje su D.Grybauskaite. Europos Komisijos vadovas J.M.Barroso šiuose pietuose jau nedalyvaus, nes išskris į Briuselį. Beje, į Vilnių jis turėtų atvykti iš Rusijos Rostovo prie Dono miesto, kur rengiamas eilinis Europos Sąjungos ir Rusijos aukščiausiojo lygio susitikimas.

Į Baltijos jūros šalių vyriausybių vadovų susitikimą taip pat kviečiami Švedijos premjeras Fredrikas Reinfeldtas, Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas, kitų organizacijai priklausančių šalių - Danijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Islandijos - premjerai.

Tiesa, Danijos vyriausybės vadovas Larsas Rasmussenas jau pranešė negalėsiąs atvykti, todėl šiai šaliai greičiausiai atstovaus vicepremjerė. Švedų ir lenkų premjerai dar irgi neatsiuntė galutinių atsakymų, ar dalyvaus renginyje. Gali būti, kad šias šalis atstovaus vicepremjerai, kaip, beje, ir Rusiją, jeigu V.Putinas neatvyktų.

Lietuva dabar pirmininkauja BJVT, todėl jos teritorijoje šiemet ir yra rengiamas tradicinis, kas dvejus metus rengiamas šios organizacijos šalių vyriausybių vadovų susitikimas. Tuo pat metu Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre vyks ir Baltijos vystymo fondo konferencija. Joje sveikinimo kalbas turėtų pasakyti į Lietuvą suvažiavę aukšti svečiai.

2000-2008 metais Rusijos prezidentu buvęs, dabar šios šalies premjeras V.Putinas dar niekada nesilankė Lietuvoje kaip oficialus pareigūnas. Visuotinai pripažįstama, kad V.Putinas yra tikrasis Rusijos lyderis, kur kas įtakingesnis nei prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

1997-ųjų rugsėjį Lietuvoje lankėsi tuometis Rusijos vyriausybės vadovas Viktoras Černomyrdinas.

Šių metų vasarį Helsinkyje su V.Putinu buvo susitikusi Prezidentė D.Grybauskaitė, balandį Maskvoje - premjeras A.Kubilius. 


Šiame straipsnyje: Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių