„Kelių erelis“ V.Babilius turi keturias galiojančias nuobaudas (papildyta 16.15 val.)

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti greitį kelyje smarkiai viršijusio parlamentaro Vinco Babiliaus teisinę neliečiamybę.

Šį klausimą dabar nagrinės specialioji Seimo komisija, kuri turės per savaitę pateikti atsakymą, ar generalinio prokuroro pašymas tenkintinas. Komisijos išvadą dar turės patvirtinti visas Seimas.

D.Valys informavo, kad šių metų liepos 9 dieną 12 val. 45 min. užfiksuota, kad V.Babilius kelyje Vilnius-Klaipėda gerokai viršijo greitį. Dar liepos pabaigoje policija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad jos vadovas kreiptųsi į Seimą dėl valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos frakcijos nario V.Babiliaus.

„Kelių ereliu“ jau pramintas Seimo narys liepą greitkelyje lėkė net 165 kilometrų per valandą greičiu. V.Babilius tuomet aiškino neva labai skubėjęs pas odontologą.

Prasižengusiam parlamentarui gresia ne tik bauda bei netekti vairuotojo pažymėjimo, bet ir areštas. Todėl, pasak generalinio prokuroro D.Valio, Seimas turi svarstyti, ar leisti suvaržyti V.Babiliaus laisvę administracinės teisės pažeidimo byloje.

Prokuratūros vadovas pranešė, kad Seimo narys jau turi keturias galiojančias nuobaudas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo. „Todėl Seimo narys turi teisme atsakyti už naują prasižengimą“, - aiškino D.Valys.

Paprašęs žodžio V.Babilius atsiprašė kolegų Seimo narių dėl jų gaišinamo laiko. „Esu pasiruošęs atsakyti pagal visus įstatymo reikalavimus. Seimo nario mandatas neturi būti priedanga įstatymo pažeidimams. Todėl prašau visų balsuoti už generalinio prokuroro teikimą“, - sakė jis Seimo posėdyje.

V.Babilius tikino, kad visos kitos jo gautos nuobaudos už kelių eismo taisyklių pažeidinus esančios labai smulkios.

"Aš jau net neatsimenu jų", - sakė jis ir vardijo, kad nuobaudų yra gavęs už tai, kad greitį viršijo 10 kilometrų per valandą, subraižęs automobilį bei netvarkingai jį pastatęs", -  teigė V.Babilius.

"Ir ten (pas odontologą - red. past.) nulėkiau reikalo prispirtas, tokiomis žmogiškomis aplinkybėmis", - tikino parlamentaras.

Antradienį sudaryta speciali dvylikos Seimo narių komisija, vadovaujama opozicinės Tvarkos ir teisingumo frakcijos nario Remigijaus Žemaitaičio, kuri iki rugsėjo 20 dienos spręs dėl generalinio prokuroro teikimo panaikinti V.Babiliaus teisinę neliečiamybę. Paskui visas Seimas turės balsuoti, ar patvirtinti komisijos išvadą.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas siūlė parlamentarams pataisyti įstatymą taip, kad visam Seimui nereikėtų gaišti laiko dėl tokių klausimų, kaip parlamentaro vairuotojo viršytas greitis. "Užuot skyrę prasižengusiam parlamentarui kokia 1500 litų bauda papildyti valstybės biudžetą, prokurorai kreipiasi į Seimą ir mes išleisime apie 80 tūkstančių litų vien svarstydami Seime, ar leisti apriboti jo laisvę. Tai vieną kartą pataisykime įstatymą taip, kad kiekvienu tokiu atveju galėtų būti skiriama bauda ir nereikėtų Seime svarstyti klausimo, ar apriboti prasižengusio parlamentaro laisvę", - sakė K.Glaveckas.

Seimas ne visuomet sutinka panaikinti parlamentarų neliečiamybę.

Nepanaikinus neliečiamybės birželį nuo bausmės už viešosios tvarkos pažeidimus išsisuko per homoseksualų paradą neramumus kėlę Petras Gražulis ir Kazimieras Uoka.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių