K.Betingis nuleistas į eilinius prokurorus (papildyta)

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį pažemino pareigose - jis paskirtas eiliniu prokuroru.

Pareigose K.Betingis pažeminamas nuo penktadienio. Tai ketvirtadienį spaudos konferencijoje pranešė pats R.Petrauskas. Jis teigė šį sprendimą derinęs ir su naujai paskirtu generaliniu prokuroru Dariumi Valiu, kuris pareigas pradės eiti kitą savaitę. Per mėnesį K.Betingis gali apskųsti šį sprendimą teismui.

"Aš tikrai nesakau, kad Kęstas Betingis yra blogas prokuroras, jis yra geras prokuroras, tačiau, kaip minėjau, vadovui turėtų būti keliami aukštesni reikalavimai, kai jisai teikia informaciją arba savo viešas mintis apie pačią instituciją", - teigė R.Petrauskas.

Nuobauda K.Betingiui skirta remiantis tarnybinio patikrinimo išvadomis. Jose buvo vertinami Kauno prokurorų veiksmai tiriant dviejų žmonių nužudymą, Drąsiaus Kedžio lavono radimo aplinkybes bei vykdant pirmąjį tarnybinį patikrinimą prokuratūroje.

Pagal antrojo tarnybinio patikrinimo išvadas, K.Betingis pažeidė prokurorų etikos kodeksą, tačiau nekonstatuoti pažeidimai vykdant ikiteisminius tyrimus. Kiti prokurorai pažeidimų pagal šias išvadas nepadarė.

K.Betingiui tarnybinės etikos pažeidimas buvo užfiksuotas todėl, kad esą vienos spaudos konferencijos metu jis išsakė savo nuomonę dėl blogybių prokuratūros sistemoje, prasitarė apie netvarką joje.

"Buvo pasiūlymas perduoti (K.Betingio klausimą - BNS) etikos komisijai. Aš, kaip laikinai einantis generalinio prokuroro pareigas, šiam sprendimui nepritariau, priėmiau sprendimą taikyti drausminę nuobaudą - t.y. perkelti į žemesnes pareigas", - spaudos konferencijoje sakė R.Petrauskas.

"Motyvai yra išdėstyti įsakyme - yra tai, kad, kaip aš visą laiką sakau - vieni reikalavimai taikomi paprastam prokurorui, kiti reikalavimai, ženkliai aukštesni, yra taikomi prokuratūros įstaigos vadovui. Aš manau, kad prokuratūros įstaigos vadovas skelbdamas tam tikrą informaciją turi laikytis tam tikrų principų. Suprantu, kad yra emocijos, bet tam ir yra vadovas, kad emocijas truputį turėtų užslopinti. Gal aš konkrečiai visko nevardinsiu, eina kalba apie tai, kad buvo pažeisti etikos kodekse numatyti įstatymų gerbimo, nešališkumo, solidarumo principai", - aiškino R.Petrauskas.

Pasak laikinojo generalinio prokuroro, ne visoms tarnybinio patikrinimo išvadoms pritarta.

"Tarnybinės išvados buvo iš 7 punktų, 5 punktai buvo patvirtinti išvadų, dėl dviejų buvo nesutikta (...) Ėjo kalba apie Kauno miesto apylinkės vyriausiąjį prokurorą (Algirdą - BNS) Čiurlį, aš manau, kad A.Čiurlys vis tik turėjo būti nubaustas, kai buvo daromas pirminis patikrinimas, tačiau jo atveju nebuvo atliekami jokie veiksmai. Būtent vienas iš pažeidimų, kurie buvo inkriminuojami pavaduotojai (Ritai - BNS) Čivinskaitei, praktiškai buvo padaryti prokuroro A.Čiurlio. Tačiau yra praėjęs šešių mėnesių terminas, per kurį galima skirti drausminę nuobaudą", - dėstė laikinasis generalinis prokuroras.

D.Kedys dingo praėjusių metų spalio 5 dieną, kai Kaune buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Balandžio 17 dieną netoli Kauno rasti D.Kedžio palaikai. Ekspertų duomenimis, jis mirė nesmurtine mirtimi - užspringęs.

D.Kedys J.Furmanavičių, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Mergaitės motiną Laimutę Stankūnaitę ir tetą V.Naruševičienę kaunietis kaltino sąvadavimu.

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui yra perdavusi vadinamąją Kauno pedofilijos bylą. Joje mergaitės tvirkinimu kaltinimas vienintelis A.Ūsas. Šią bylą ėmėsi nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismas.


Šiame straipsnyje: BetingisKedysPetrauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių