Kas turi kompensuoti nuostolius už nugriautus pastatus Juodkrantėje?

Žalą už nugriautus pastatus Juodkrantėje turi atlyginti valdininkai, kurie išdavė leidimus statyti, įsitikinęs aplinkos ministras. Pasak Valentino Mazuronio, nors Neringos savivaldybė prašo Vyriausybės negriauti pastatų, teismo sprendimus reikia vykdyti.

„Neringos planas ne taip seniai padarytas, ir ten tų pastatų nėra (numatytų plane - BNS). Toks yra teismo sprendimas. Aš manau, kad šis sprendimas turi būti vykdomas iki galo - iš pradžių savivaldybės institucijos turėtų padengti nuostolius ir po to visus tuos nuostolius išsireikalauti iš tų, kurie sudėjo antspaudus, suderino ir padarė nusižengimus“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė V. Mazuronis.

Pasak jo, negriauti pastatų galima tuo atveju, jei atlikus korekcijas, jie atitiktų teritorijų planavimo dokumentus ir dėl jų nebūtų teismo sprendimo.

„Mūsų ministerijos pozicija paprasta. Tose vietose, kur galima padaryti namuose pataisymus taip, kad jie atitiktų teritorijų planavimo dokumentus, (...) mes rašomės tokiems statiniams taikos sutartį ir negriauname. Tie statiniai, kurie pagal teritorijų planavimą negali būti ir yra teismo sprendimas, kad jie turi būti nugriauti, jie turi būti nugriauti“, - sakė V.Mazuronis, paklaustas, ką mano apie Neringos savivaldybės kreipimąsį į Vyriausybę negriauti neteisėtų statinių.

Pasak advokatų kontoros „Tark, Grunte, Sutkienė“ vadovaujančios partnerės Eugenijos Sutkienės teigia, kad valstybė turės atlyginti žalą dėl pastatų savininkams, nes statiniai neteisėtais pripažinti ne dėl jų kaltės.

„Asmuo, gavęs valstybinės institucijos išduotą oficialų dokumentą, neturi pareigos tikrinti jo teisėtumo ir pagrįstai pasitiki valstybės institucijose dirbančių asmenų kompetencija bei tinkamu pareigų atlikimu, būtent taip elgėsi ir minimų statinių savininkai“, - pranešime spaudai teigė E.Sutkienė.

Neringos savivaldybės taryba trečiadienį kreipėsi į premjerą ir Vyriausybę, prašydama ieškoti taikių sprendimo būdų dėl griautinais pripažintų pastatų Kuršių nerijoje.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis BNS sakė, kad tam, kad pastatai liktų, neprieštarauja ne tik Neringos savivaldybė, bet ir vietos gyventojai. Pasak jo, vien trijų pastatų Juodkrantėje griovimas valstybei gali kainuoti 20 mln. litų - tiek žalos ji turėtų kompensuoti.

Praėjusią savaitę pastatų savininkas - Verslo investicijų projektų centras - pats pradėjo griauti restoraną Juodrantėje.

Pernai centras kreipėsi į teismą, reikalaudamas, kad valstybė padengtų daugiau kaip 9,5 mln. litų žalą dėl sprendimo nugriauti įmonei priklausančius pastatus Juodkrantėje.

Praėjusių metų birželį Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad nugriovus bendrovei priklausančius pastatus, įmonė patirs žalos, tačiau kol pastatai nenugriauti, nėra pagrindo jos atlyginti.

Praėjusių metų birželio 6 dieną Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Pagal jį, iš galbūt neteisėtai pastatytų 40 objektų UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje numatyta nugriauti šešis, dėl dar vieno objekto griovimo į teismą kol kas nesikreipta. Kitus statinius siūloma tobulinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

manau

manau portretas
tas kuris padejo parasa,statybos leidimui.

Temide.

Temide. portretas
Jau galvoju nerasysiu komentaro.Bet kaip neparasysi jeigu teisesaugai kyla klausimas kas turi atlyginti zala?Mielieji tik tas kas dejo parasus ir leido statyti.O prie ko cia mes.

vaiva

vaiva portretas
Žalą turi atlyginti visi tie, kurie dėjo parašą ant statybų leidimo...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių