Kas suinteresuotas D.Kedžio mirtimi? (papildyta 16.20 val.)

Drąsius Kedys tikrai būtų pasistengęs paviešinti papildomą informaciją apie vadinamąjį „pedofilų klaną“, jeigu būtų tokią turėjęs.

Tai antradienį Seime pareiškė laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas.

Nežadėjo daug informacijos

Iškviestas į parlamento posėdį pateikti informacijos apie D.Kedžio mirties ir vadinamosios Kauno pedofilijos bylos tyrimo aplinkybes, R.Petrauskas iškart pabrėžė negalįs daug informacijos pateikti, nes tyrimas tęsiamas, o posėdis nėra uždaras ir jame dalyvauja daug žiniasklaidos atstovų. „Kadangi posėdis viešas, daug ko jums nepasakosiu“, - įspėjo pareigūnas.

Vis dėlto, tam tikrą informaciją jis pateikė, atsakė į kai kuriuos Seimo narių klausimus.

Laikinasis generalinis prokuroras pareiškė, kad D.Kedžio mirtis niekam nebuvo naudinga. „Atvirai pasakius, aš nerandu atsakymo, kam naudinga ta mirtis. Ji niekam nėra naudinga - nei artimiesiems, nei tuo labiau mums. Ta mirtis mums buvo smūgis, nes mes turėjome jam labai daug klausimų paruošę. Dabar tas darbas yra apsunkintas“, - kalbėjo laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas.

Paklaustas, ar D.Kedžio mirtis nėra naudinga pedofilų klanui, prieš kurį jis kovojo, R.Petrauskas atsakė: „Labai skambiai dabar kalbama apie tą vadinamąjį pedofilų klaną. Bet jeigu D.Kedys būtų turėjęs daugiau informacijos apie kažką tokio, jis tikrai būtų ją paskleidęs. Tikrai nelaikytų savyje. Manau, kad jis tą informaciją stumtų į viešumą, nesaugotų kažkur paslėpęs. Todėl ir sakau - neįsivaizduoju, kam naudinga ta mirtis“.

Vyksta vidiniai patikrinimai

Laikinai einantis generalinio prokuroro pareigas teigė manąs, kad buvo imtasi pakankamų priemonių, ieškant pasislėpusio D.Kedžio. „Manau, buvo atliekamos pakankamos operatyvios priemonės“, - sakė R.Petrauskas.

Kita vertus, anot jo, tiek policijoje, tiek prokuratūroje šiuo metu atliekami vidiniai tarnybiniai patikrinimai, ar tiriant vadinamąją Kauno pedofilijos bylą ir ieškant D.Kedžio viskas buvo daroma gerai.

Paklaustas, ar pats tiki ekspertų išvada, jog prieš savaitę šalia Kauno rastas D.Kedys galėjo mirti užspringęs skrandžio turiniu, nemenką prokuroro patirtį turintis R.Petrauskas atsakė: „Esu matęs tokių atvejų savo praktikoje. Ir ne vieną“.

Jis tvirtino neturįs pagrindo netikėti ekspertų išvada, tuo labiau, kad ekspertizė buvo kruopščiai protokoluojama, visas procesas filmuojamas ir fotografuojamas. Be to, buvo paskirta penkių ekspertų komisija, nors paprastai dirba vienas ekspertas.

Giminaičiai įsiveržė į morgą

„Balandžio 17 dieną, šeštadienį, kūną rado žvejys. Pradėta kūno apžiūra, atliekami standartiniai procesiniai veiksmai. Kūnas buvo daktiloskopuotas. Savaitgaliais morgai nelabai dirba. Todėl visi kiti tiriamieji darbai buvo atliekami nuo pirmadienio. Planuota, kad antradienį bus atliktas skrodimas. Kad tai yra D.Kedys kilo įtarimų iš pat pradžių. Bet atpažinti nebuvo taip lengva, patikėkit. Nesu medikas specialistas, todėl remiuosi specialistų pateiktomis išvadomis. Galiu pasakyti, ką aš mačiau jo veide - įdrėskimas šalia akies ir nubėgę kraujo. Bet tai negalėjo tapti mirties priežastimi. Tas įbrėžimas atsirado ar nukritus kūnui, ar užsikabinus už kokios šakelės“, - pasakojo R.Petrauskas.

Laikinai einantis generalinio prokuroro pareigas sakė buvęs informuotas, kad dar pirmadienį, „kai tik buvo ruošiamasi atlikti tam tikrus kūno atpažinimui būtinus procesus, į morgo patalpas įsiveržė giminaičiai, pareiškę, kad D.Kedys čia guli“. R.Petrauskas pastebėjo, kad giminaičiai D.Kedį atpažino iš dantų, iš apgamo, iš tatuiruotės, „bet niekas nesakė, kad atpažino iš veido“.

Sodo namelis patikrintas rudenį

Laikinasis prokuratūros vadovas negalėjo patvirtinti, kad D.Kedys visus septynis mėnesius nuo praėjusių metų spalio, kai buvo ieškomas, slapstėsi kur nors netoli Kauno arba netoli tos vietos, kur buvo rastas jo kūnas, nors netoliese yra jo dėdės sodo namelis. „Nenorėčiau čia visų detalių minėti. Bet negaliu garantuoti, kad tas asmuo visus septynis mėnesius prabuvo netoli tos vietos, kur buvo rastas. Šalies sienos dabar atviros, laisviau galima išvažiuoti ir atvažiuoti“, - pastebėjo jis.

Krata dėdės sodo namelyje laiku nebuvo įvykdyta, nes, pasak prokuroro, D.Kedžio giminės iškvietė žurnalistus. Tačiau tas namelis buvo teisėsaugos patikrintas pernai rudenį, kai tik įsiliepsnojo su D.Kedžiu susijęs skandalas ir šis pasislėpė.

Laikinasis prokuratūros vadovas pripažino, kad tyrimui kenkia aktyvus gausybės viešų versijų apie D.Kedžio mirties aplinkybes kėlimas. „Informacijos viešojoje erdvėje yra labai daug, galbūt netgi per daug. Tai gąsdina net ir pareigūnus, nes jie sako, kad nenori tirti, nes vistiek bus kuo nors apkaltinti. Aktyvus kišimasis į bylą jau kenkia. Prokurorai, tyrėjai jaučia labai didelį spaudimą. Jeigu tyrimo metu reikės imtis kokių nors nepopuliarių veiksmų, net nežinau, kas čia bus“, - kalbėjo R.Petrauskas. „Bet tyrimas vyksta“, - patikino jis.

Netiki, kad D.Kedys buvo profesionalus žudikas

R.Petrauskas negalėjo garantuoti, kad visi daiktai, rasti šalia kūno, priklauso D.Kedžiui. „Tas pusiau nugertas butelis degtinės, šokolado plytelė ir kiti daiktai nebūtinai priklauso D.Kedžiui. Mes surinkome viską aplinkui. Bet gal tas butelis gulėjo iš anksčiau“, - sakė pareigūnas.

Tačiau šalia kūno rastas ginklas, iš kurio pernai rudenį Kaune buvo nužudytas teisėjas ir D.Kedžio buvusios sugyventinės sesuo, kuriuos D.Kedys kaltino prisidėjus prie pedofilijos.

„Taip, ginklas buvo šalia kūno. Dabar madinga teikti versijas. Tai ir aš galiu pateikti savo versiją - kai žmogus gyvena nuolatinėje įtampoje, kai jo visi ieško visi, jam, aišku, labai sunku. Tą įtampą reikia malšinti. Nors ir jausdamasis teisus, bet jeigu esi gaudomas asmuo, gali nešiotis ginklą savo rankose. Negaliu teigti, kad taip ir buvo. Bet labai daug dabar versijų. Aš manau, kad tiesą turi nustatyti teismas“, - kalbėjo R.Petrauskas.

„Jeigu D.Kedys būtų profesionalus žudikas, jis iškart atsikratytų tuo ginklu. Bet aš netikiu, kad D.Kedys buvo profesionalus žudikas. Nenoriu atskleisti tyrimo niuansų kai kurių. Bet yra kaip yra - ginklas rastas prie kūno“, - pridūrė jis.

Prokuroras pripažino galbūt klydęs, kad per daug bendravęs su žiniasklaida, per daug prišnekėjęs. „Aš pats esu už tai, kad informaciją reikia teikti, kai yra aiškūs įrodymai ir aiškios versijos. Bet šiuo atveju situacija yra nestandartinė. Galbūt padariau klaidą, kad per daug bendravau su žiniasklaida, teikiau informaciją, kurią galbūt turėjau teikti tik po kelių savaičių, kai gaučiau tyrimų išvadas, patikrintą ir patvirtintą medžiagą. Bet ar tai būtų geriau?“, - retoriškai klausė prokuratūros vadovas.

Iškvietė opozicija

Parlamentarai laikinąjį Generalinės prokuratūros vadovą pasikvietė dėl praėjusią savaitę negyvo šalia Kauno rasto D.Kedžio mirties aplinkybių.

Iškviesti generalinį prokurorą į Seimą praėjusį ketvirtadienį pasiūlė partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos narys Julius Veselka.

Anot jo, Generalinės prokuratūros vadovas turėtų ateiti ir paaiškinti, kodėl vėl „prokuratūros darbas viešai blogai atrodo“. „Tiesiog žemina valstybės darbą“, - piktinosi parlamentaras.

Tokią reakciją sukėlė praėjusį antradienį D.Kedžio artimųjų Kauno morge atpažinti palaikai. Kūnas keletą dienų morge gulėjo kaip neatpažintas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitikusi su laikinuoju generaliniu prokuroru R.Petrausku bei generaliniu policijos komisaru Vizgirdu Telyčėnu paragino pareigūnus kuo viešiau, atviriau, profesionaliau ir nešališkiau tirti Kauno įvykių bylas ir pateikti visuomenei išsamius atsakymus.

Visuomenėje netyla aistros dėl Kauno pedofilijos bylos, kuri, manoma, lėmė dviejų žmonių nužudymą pernai spalį. Pagrindinis įtariamasis žmogžudystėmis šioje byloje D.Kedys balandžio 17 dieną buvo rastas negyvas Kauno rajone. Ekspertai nustatė, kad jo mirtis buvo nesmurtinė, esą D.Kedys užspringo skrandžio turiniu.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių