Kandidatas į generalinius prokurorus apie pasiūlymą kalba nenoriai (papildyta, biografija)

Kandidatas į generalinius prokurorus Darius Valys patvirtina gavęs pasiūlymą vadovauti Generalinei prokuratūrai, tačiau pokalbio turinio neatskleidžia.

Apie pasiūlymą kalba nenoriai

„Kol kas negaliu nieko sakyti“, - pirmadienį portalui sakė 37 metų Akmenės rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Darius Valys, paklaustas, kada gavo pasiūlymą užimti generalinio prokuroro postą.

Jis tvirtino minėtos apylinkės vyriausiojo prokuroro pareigas einantis nuo 2001-ųjų metų, o iki tol nuo 1999 m. čia dirbęs prokuroru.

Kada, kokiomis aplinkybėmis ir kas jam pasiūlė vadovauti Generalinei prokuratūrai, D.Valys nesutiko atskleisti. „Atsiprašau, negaliu kalbėti“, - prokuroras suskubo baigti pokalbį.

L.Balsys: privalumas, kad žmogus iš šalies

„Šiandien Prezidentė susitinka su D.Valiu. Su juo įvyks pokalbis. Ir šiandien oficialiai bus pasirašytas dekretas, kuriuo Prezidentė siūlys D.Valį skirti generaliniu prokuroru“, - trečiadienį portalui sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys. Priminsime, kad generalį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

„Kaip vienas iš privalumų yra tai, kad tai yra žmogus iš šalies, o ne iš Generalinės prokuratūros. Jis nėra centrinio aparato dalis ir todėl galės kritiškiau vertinti esamą situaciją ir galbūt jam bus lengviau vykdyti reformas“, - kalbėjo L.Balsys.

Jis nurodė, kad Prezidentė tikisi, kad naujasis generalinis prokuroras vykdys būtinas generalinės prokuratūros reformas. Prioritetus ir pagrindines užduotis, pasak L.Balsio, reikės susikonkretinti pačiam prokurorui.

Palangos prokurorę pražudė liežuvis?

Prezidentūra pirmadienį įvardino kandidatą į generalinius prokurorus. Pirmąją savaitės darbo dieną Prezidentūros išplatintoje šalies vadovės darbotvarkėje nurodoma, kad Dalia Grybauskaitė 15 val. priims Akmenės rajono apylinkės vyriausiąjį prokurorą Darių Valį, kuris pranešime įvardytas kaip „kandidatas į generalinius prokurorus“.

Kaip portalas jau skelbė, kiek anksčiau užimti generalinio prokuroro postą buvo pasiūlyta Palangos vyriausiajai prokurorei Nijolei Požarskienei.

Daug metų Palangos miesto vyriausiąja prokurore dirbanti N.Požarskienė portalo klausiama neneigė sulaukusi tokio pasiūlymo.

„Nenorėčiau plačiai komentuoti, tačiau neneigsiu, kad toks pokalbis buvo", - portalui sakė N.Požarskienė. - Sutikti su tokiu siūlymu dabar labai sudėtinga. Taip pasielgti galėtų tik kamikadzė.“

Tuomet prokurorė nurodė, kad jai buvo duota laiko apsispręsti. Galutinio sprendimo, ar priimti pasiūlymą tuomet moteris tvirtino dar nepriėmusi.

Generalinį prokurorą 7 metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.  Vasario viduryje iš generalinio prokuroro pareigų atsistatydino Algimantas Valantinas. Šiuo metu generalinei prokuratūrai laikinai vadovauja Raimondas Petrauskas.

Kandidato D.Valio karjera:

1990-1994 m. studijavo Kauno technologijos universitete, įgijo elektronikos mokslo inžinerijos bakalauro laipsnį.

1995-1999 m. studijavo Vilniaus universitete, baigė Teisės fakultetą.

1996-1999 m. dirbo Akmenės rajono Policijos komisariato tardytoju.

1999-2001 m. Akmenės rajono apylinkės prokuroras.

Nuo 2001 m. Akmenės rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras.

 


Šiame straipsnyje: Valyskandidatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių