Kandidatams į valstybės tarnybą paruošti nauji testai

Kandidatų į valstybės tarnybą laukia nauji testai. Tikimasi, kad patobulinta testų duomenų bazė leis efektyviau patikrinti norinčiųjų dirbti valstybės tarnyboje žinias.

Testai, skirti kandidatams į valstybės tarnybą, yra sudaryti iš įvairių sričių teisės aktų, nes jų išmanymas būtinas kiekvienam valstybės tarnautojui, vykdančiam kasdienes savo pareigas.

„Recenzuojant ankstesnius testus, skirtus pretendentams į valstybės tarnybą, buvo pastebėta, kad dažnais atvejais jais tikrinamos neesminės žinios, klausimuose pasitaikydavo iš dalies teisingų atsakymų, pasikartodavo analogiška informacija, buvo pateikiamos sudėtingos formuluotės ir panašiai“, – vardijo aptiktas pagrindines duomenų bazės problemas Dalius Jarmalavičius, Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos testų rengimo grupės vadovas.

Testų rengimo grupės vyriausias specialistas Aistis Rusteika pažymėjo, kad ankstesni testai buvo per lengvi ir primityvūs, daugybė klausimų tikrino tik pretendentų mechaninį, per daug smulkmenišką teisės akto išmokimą mintinai, todėl tokių klausimų taip pat buvo atsisakyta arba jie buvo pakoreguoti. „Atnaujinus duomenų bazę, buvo įvesti ir situaciniai klausimai. Tai leis patikrinti ne tik kandidatų žinias, bet ir jų supratimą apie teisės aktą bei sugebėjimą jį taikyti“, – sakė A. Rusteika.

Atlikti pakeitimai yra sudedamoji projekto „Valstybės tarnautojų atrankos sistemos tobulinimas“ dalis – jį įgyvendina Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis.

Testų bazės atnaujinimo procese buvo panaudota ir užsienio šalių bei Lietuvos koordinuojamuose testų rengimo projektuose įgyta patirtis. Buvo dalyvauta testų rengimo procese Vokietijos Test-DaF institute. Taip pat daug testų rengimo grupės nariams yra padėjęs tarptautinis vertinimo ir egzaminavimo ekspertas Dr. Algirdas Zabulionis, kuris noriai perteikė savo žinias bei bazinius testų rengimo pagrindus.

Pašalinus testų rengimo trūkumus ir patobulinus duomenų bazę, taip pat buvo parengtos rekomendacijos dėl testų rengimo konkursus į valstybės tarnautojo pareigas organizuojančioms įstaigoms, kadangi pagal dabartinį reglamentavimą įstaigos rengia kiekvienam konkursui nuo 30 iki 50 testo klausimų. Tikimasi, kad testai, kaip sudėtinė egzamino dalis, objektyviai ir žymiai efektyviau prisidės prie pretendentų, verčiausių užimti valstybės tarnautojo pareigas, atrankos.

„Valstybės įstaigos, vykdydamos konkursą į valstybės tarnautojo pareigas privalo vykdyti egzaminą raštu ir žodžiu. Egzaminą raštu sudaro 100 klausimų iš kurių nuo 50 iki 70 klausimų būna paruošti Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos. Šie klausimai kiekvieno konkurso metu būna pateikiami viešai Vidaus reikalų ministerijos internetiniame puslapyje. Kompiuterinė sistema prieš kiekvieną konkursą automatiškai parenka klausimus ir juos įkelia į internetinį puslapį. Todėl ši atrankos dalis yra pati objektyviausia ir skaidriausia – niekas neturi net teorinių galimybių daryti jai įtakos ar „iš vakaro“ susižinoti, kokie bus klausimai“, – teigė A. Rusteika.


Šiame straipsnyje: valdininkaivalstybės tarnyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių