Kancleris: negalime uždrausti savivaldybėms mokėti kalėdinių premijų

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis teigia, kad rekomendacija metų gale nemokėti tryliktų atlyginimų galioja ir valstybės, ir savivaldybių institucijoms, tačiau pripažįsta, kad pastarosioms dėl to Vyriausybė įtakos neturi.

Komentuodamas Jonavos rajono savivaldybės ketinimus leisti 27 pavaldžių įstaigų vadovams išsimokėti tryliktus atlyginimus, D.Matulionis tai įvertino kaip solidarumo stoką.

„Aš manau, kad čia toks truputėlį savo kiemo interesų žiūrėjimas. Manau, kad visa valstybė yra gana sunkioje finansinėje padėtyje ir čia tam tikras solidarumas tikrai pasitarnautų bendrų Lietuvos problemų sprendimui“, - penktadienį BNS sakė kancleris.

Jonavos rajono savivaldybės taryba dėl leidimo iš sutaupytų lėšų išsimokėti premijas turėtų apsispręsti gruodžio pabaigoje. Taryba taip pat ketina kitąmet 11 rajono biudžetinių įstaigų pakelti kasmėnesinius priedus.

„Esame ir šiemet spalio mėnesį pareiškę raginimą nemokėti premijų. Be abejo, tai rekomendacinio pobūdžio raginimas, bet labai tikimės, kad bent jau valstybinės institucijos laikysis tos rekomendacijos. Turiu omeny visas mūsų ministerijas, prie ministerijų esančias įstaigas“, - dėstė D.Matulionis.

Jo teigimu, savivaldybių institucijoms tas raginimas taip pat galioja.

„Bet jos, be abejo, nėra pavaldžios Vyriausybei. Jie patys sprendžia. Čia savivaldybių reikalas, mes neturime jokios tiesioginės įtakos savivaldybėms. Nebent įstatymais uždraustume, bet tokio pasiūlymo neturime ir artimiausiu metu neketiname teikti“, - aiškino kancleris.

Premijas Jonavos savivaldybėje turėtų gauti mokyklų, vaikų darželių, įvairių socialinių įstaigų vadovai. Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus aiškinimu, priedus savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai galės sau skirti iš per metus sutaupytų lėšų.

Tarybos projektas, leisiantis gauti priedus, mero aiškinimu, parengtas siekiant įvertinti taupiai gyvenusių įstaigų vadovus.

„Čia ne priedas, čia tokia kaip vienkartinė metinė premija. Jinai mokama iš esamo darbo užmokesčio fondo. Kitaip tariant, nė vienos iš įstaigų darbo užmokesčio fondas nėra didinamas. Premijos mokamos dėl vidinių sutaupymų: kai kurie žmonės sirgo, galbūt buvo neužpildytas etatų skaičius. Leidžiama išsimokėti ir vadovui vienkartinę išmoką, ir vadovas savo sprendimu galės paskirstyti darbuotojams vienkartines išmokas, kokios jos galėtų būti. Dėl darbuotojų sprendžia pats vadovas, o dėl vadovo - taryba“, - BNS aiškino M.Sinkevičius.

Jis teigė nematantis nieko blogo, kad sutaupytos lėšos bus išmokėtos kaip priedai. Jis taip pat pažymėjo, kad dalyje rajono įstaigų nebus mokamos premijos, nes jose nėra sutaupyta lėšų.

„Yra daug institucijų ir nutarime jūs matote tik tas, kurios sutaupė. Kitaip tariant, jos ekonomiškai naudojo darbo užmokesčio fondus. Pavyzdžiui, viena iš gimnazijų papuolė, kita nepapuolė“, - dėstė jis.

Jo teigimu, Vyriausybės ne vieną kartą kartotus raginimus vengti premijų galima „įvairiai interpretuoti“. Grąžinus lėšas į biudžetą, esą nebūtų spėjama jas panaudoti.

„Visą laiką tokia situacija susidarydavo. Gal ir būtų galima sutaupytas lėšas persikelti ir kažką padaryti, bet galvokime logiškai - nei keliui nei gatvei, nei kažkam nebeskirsi, nei kažką sutvarkysi, nei kažką surenovuosi“, - svarstė meras.

Apie lėšų grąžinimą į valstybės biudžetą jis kalbėjo dar skeptiškiau: „Yra taip, kad iš tų savivaldybių, kurios sutaupė, paima ir atiduoda toms savivaldybėms, kurios neįvykdė suplanuoto biudžeto. Mūsų viršplaninių lėšų turėjimas atsirūgtų taip, kad į kitus metus tos lėšos neperkeliamos“.

Tuo metu ketinimą 11 įstaigų vadovams nustatyti 20-35 proc. priedus prie atlyginimų 2012 metams meras aiškino didėjančia infliacija. Šis sprendimas daugiauai paliestų socialinių, kultūros įstaigų, priešgaisrinės tarnybos vadovus.

„Mes faktiškai tuo sprendimu atstatome 2008 metų situaciją. Gyvenimas keičiasi ir infliacija didėja, maisto kainos didėja, kiekvienas vadovas dvejus metus su tuo kriziniu variantu gyveno. Net ir krizės akivaizdoje, tai yra 2009, 2010 ir 2011 metais, jiems buvo mokami metiniai priedai, kurie sudarė 20, 10 ar 15 procentų. Dabar siūlome atstatyti į prieškrizinį laikotarpį“, - teigė M.Sinkevičius.

Ir ankstesniais metais dalyje valstybės ir savivaldybių institucijų, nepaisant raginimų sunkmečiu neišlaidauti premijoms, buvo mokami vadinamieji tryliktieji atlyginimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Del 'Snoro' istatima sugebejo pakeisti , o del valdininku , nesuprantanciu esamos padietes , ne . /priminsiu idiotams , biudzete truksta vieno milijardo lt./

Adis

Adis portretas
Jei nesugebate ar nenorite tai padaryti,kada nera pinigu,tai eikite,eikite ir iseikiteir leiskite kas gales uzdrausti..kito Snoro Jums nieks neleis sukurti ir taip gyventi!

uz ka tas premijas

uz ka tas premijas portretas
dovanoti,ka gero nuveike,prasau surasyti pavardes ir kas ka padare ir kiek tam isleista ??? O antra,pirma ismokekit varguomenei nubrauktras pensijas ir leiskit mums gyventi karta ir visiems laikams,o jei nesugebat,--eikit sunims uodegu kilnoti,jus protuoliai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių