KAM nerado priežasčių nestatutiniams santykiams Karo akademijoje

Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės sudaryta darbo grupė nerado sisteminių priežasčių, galinčių sudaryti sąlygas Lietuvos karo akademijoje (LKA) atsirasti nestatutiniams santykiams, antradienį pareiškė darbo grupės pirmininkas brigados generolas Almantas Leika.

„Atliktas vertinimas ir gauti analizės rezultatai leidžia daryti šias išvadas: darbo grupė nerado sisteminių priežasčių, kurios būtų sudariusios sąlygas nestatutiniams santykiams Lietuvos karo akademijoje“, - žurnalistams sakė KAM pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius A.Leika.

„Tačiau buvo nustatyta, kad atranka, lyderio ugdymas, jungtinių studijų programų įgyvendinimas ir tarnybos organizavimas yra tobulintini“, - teigė karininkas.

Pasak jo, ir LKA, ir krašto apsaugos sistema pripažino, kad trūkumų rengiant būsimiuosius karininkus yra. A.Leika pažymėjo, kad darbo grupė rekomendavo tobulinti atranką priimant jaunuolius į LKA. Jis taip pat sakė, kad Akademijoje turi būti vykdoma ir „tęstinė atranka“ siekiant sukurti sąlygas, kad iš LKA galėtų pasitraukti jaunuoliai, supratę, kad pasirinko netinkamą profesiją.

„Kad nebūtų mums ir tam žmogui, kuris galbūt nelabai tinkamas karininko profesijai, dideli suvaržymai, (...) kad tai nesudarytų labai didelių finansinių pasekmių tam žmogui. Ne visi galbūt atitinka, ne visi gal turi to charakterio stiprumo, pradinių savybių“, - kalbėjo A.Leika.

Grupės rekomendacijose teigiama, kad yra siektina protingumo ir abipusiškumo pagrindu sukurti „tinkamą materialinės atskaitomybės už studijas ir pragyvenimą studijų laikotarpiu mechanizmą“. Siūloma, kad kariūnui nutraukus studijas, materialinė atsakomybę prisiimtų ir kariūnas, ir LKA.

Teigiama, kad parengti karininką LKA kainuoja apie 100 tūkst. litų, karo pilotą - dar daugiau.

Darbo grupė taip pat rekomendavo peržiūrėti lyderio ugdymo programą.
„Lyderių ugdymo programa turėtų būti labai aiškiai orientuota, kad kariūnai turėtų pakankamai žinių, kad susiformuotų pradinius įgūdžius tapti Lietuvos kariuomenės karininkais ir lyderiu, kuris galėtų vadovauti jam patikėtiems žmonėms, kariams“, - aiškino A.Leika.

Jo teigimu, kariūnus rengiančių LKA specialistų dalykinės savybės galėtų būti geresnės.
R.Juknevičienės įsakymu sudaryta speciali darbo grupė padėtį LKA aiškinosi po to kai iš šios karo mokyklos spalio pabaigoje pasišalino du kariūnai. Po dviejų savaičių slapstymosi kariūnai grįžo, jiems pareikšti įtarimai dėl dezertyravimo.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ buvo paskelbęs dingusių kariūnų - Antano Gasparavičiaus ir Dariaus Šaduikio - laiškus, kuriuose jie pasakojo apie Karo akademijoje esą įsišaknijusią netvarką. Anot kariūnų, šioje aukštojoje mokykloje esama nestatutinių santykių, patyčių, nuolat žeminami silpnesni ir jaunesni kolegos, dažnai girtuokliaujama, iš pinigų lošiama kortomis. Apie negeroves jie pranešė kariuomenės Generalinei inspekcijai, tačiau ši konstatavo nurodytų pažeidimų neaptikusi.


Šiame straipsnyje: kariūnaikaro akademija

NAUJAUSI KOMENTARAI

na taip

na taip portretas
nerado ir neras.

pilietis

pilietis portretas
nerado priežasčių nestatutiniams santykiams...., bet kodel nekalba apie pacius nestatutinius santykius.

Juodas realistas

Juodas realistas portretas
Kaip ten toje Krylovo pasakėčioje: Kas bus, jei kepėjas ims batus taisyt, o pyragus ims kepti batsiuvys... Tai tą ir turime, kai provincijos gydytoja bando lįsti į kariškus reikalus. Ar neteks mūsų generolams nešioti sijonus (kaip škotai).
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių