Kalbos barjeras lietuviams yra didelė kliūtis bylinėtis kitose ES šalyse

Kalbos barjeras Lietuvos gyventojams yra didelė kliūtis bylinėtis kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, rodo naujas tyrimas.

Pradėti teisines procedūras už valstybės ribų šalies gyventojams taip pat dažnai trukdo taikytinos teisės nežinojimas.

Eurobarometro apklausos duomenimis, kalbos barjerą kliūtimi laiko 42 proc. Lietuvos gyventojų - tai didžiausia dalis, lyginant su kitų ES šalių gyventojais.

Tyrimo duomenimis, trys iš keturių europiečių (73 proc.) nori, kad būtų imtasi veiksmų ir jiems būtų palengvintos sąlygos spręsti teisinius ginčus ir naudotis savo teisėmis kitose ES valstybėse narėse.

"Naudodamiesi laisvo judėjimo teisėmis vis daugiau europiečių gyvena, keliauja ir dirba kitose ES šalyse - daugiau negu bet kada. Laisvo judėjimo teisės europiečiams itin naudingos, tačiau dėl skirtingų teisės sistemų visoje ES jie vis dar susiduria su kliūtimis. Turime užtikrinti, kad, nors ir egzistuoja šie skirtumai, piliečiai turėtų tokią pačią galimybę kreiptis į teismą dėl civilinio teisingumo kitose valstybėse narėse, kokią turi savo šalyse", - pareiškė už teisingumą atsakinga ES Komisijos narė ir pirmininko pavaduotoja Viviane Reding.

Iš pirmadienį tyrimo matyti, jog 56 proc. europiečių mano, kad kitoje ES šalyje sunku kreiptis į teismą dėl civilinio teisingumo, o kad tai lengva, temano 14 proc.

Kalbant apie tarptautinę šeimos teisę, 68 proc. europiečių mano, kad ES turėtų turėti įtakos tam, kaip nacionalinės taisyklės taikomos tarptautinių skyrybų atvejais ir kai sprendžiami finansiniai sutuoktinių iš skirtingų ES šalių klausimai.

Iš tyrimo įdomu tai, kad, priešingai nei čekai (42 proc.), danai (46 proc.), švedai (47 proc.) ar britai (44 proc.), Lietuvos piliečiai (17 proc.) ne taip jaudintųsi dėl to, kiek kainuotų teisiniai veiksmai kitoje ES šalyje.


Šiame straipsnyje: kalbabylos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių