Kalbos apie įtampą tarp konservatorių nepadės opozicijai, sako premjeras

Socialdemokratai, rengdami interpeliaciją premjerui, neturėtų tikėtis, kad ją palaikys kurie nors Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai, nes frakcijoje įtampos iš tiesų nėra, tvirtina partijos vadovas ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Paklaustas, ar pagrįsti yra kai kurių politiko apžvalgininkų teiginiai, kad opozicija gali nuversti Vyriausybę pačių konservatorių rankomis dėl galimos įtampos TS-LKD frakcijoje, premjeras tvirtino, kad įtampos nei partijoje, nei frakcijoje nėra.

"Mano manymu, jeigu dėl tariamų įtampų opozicija organizuoja tokią interpeliaciją, tai jie labai apsirinka, nes tos įtampos yra spaudoje, o frakcija, partija normaliai diskutuoja, ir šioje vietoje tikrai opozicijos vietoje nedėčiau tiek daug vilčių", - interviu Žinių radijui teigė premjeras.

Ministras pirmininkas sakė, kad partijoje pasitaiko nesutarimų, tačiau jų nesureikšmino.

"Yra standartiniai nesutarimai, grupėje diskutuojama, ginčijamasi ir aiškinamasi. Gal ir šiek tiek politikuojama kartais tarpusavio sąskaita, bet tai yra normalūs dalykai", - tikino A.Kubilius.

Jis pakartojo jau anksčiau išsakytą nuomonę, kad opozicija interpeliaciją rengia veikiausiai ruošdamasi artėjantiems savivaldos rinkimams bei matydama dabartinius valdančiųjų nuveiktus darbus.

Socialdemokratai antradienį pareiškė teiksiantys interpeliaciją ministrui pirmininkui.

Anksčiau socialdemokratai buvo paskelbę rengiantys interpeliacijos tekstą Tautos prisikėlimo partijos deleguotam aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui, taip pat skelbė interpeliuosiantys konservatorių deleguotą energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, jeigu šis iki metų pabaigos nepateiks atsakymų į frakcijos narių jam pateiktus klausimus.

Seimo statutas numato, kad sesijos metu ne mažesnė kaip penktadalio - tai yra 29 iš 141 - Seimo narių grupė gali pateikti interpeliaciją ministrui pirmininkui ar ministrui, reikalaudama paaiškinti šių pareigūnų priimtų sprendimų motyvus.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro pirmininko ar ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės - 71 iš 141 - Seimo narių balsų dauguma.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras pirmininkas ar ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti. Jei ministras pirmininkas atsistatydina, privalo atsistatydinti visa Vyriausybė.


Šiame straipsnyje: interpeliacijaopozicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių