Kad Joninių netemdytų nelaimės

Šiemet Lietuvos ugniagesiai jau 113 kartų vyko ieškoti skenduolių. Nuo metų pradžios vien tik ugniagesiai gelbėtojai įvairiuose vandens telkiniuose surado ir ištraukė 80 nuskendusių žmonių, tarp jų ir du vaikus. 20 kartų jiems teko skubėti gelbėti skęstančiųjų, atlikti 67 gelbėjimo darbus vandenyje ir po vandeniu, kurių metu suspėta išgelbėti 12 žmonių. Ypač padaugėjo skęstančiųjų atšilus orams.

Vien per šį birželio mėnesį ugniagesiai gelbėtojai jau ištraukė devynis skenduolius. Nuskendusių žmonių yra daugiau, nes be ugniagesių skenduolius ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai. Todėl ugniagesiai su nerimu laukia artėjančio ilgojo savaitgalio, kai žmonės plūstels į gamtą pailsėti ir švęsti Joninių.

Kad išvengtume skaudžių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kaip elgtis prie vandens telkinių.
Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų.

Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais. Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.

Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas tel. 112 arba 01. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, kad gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Prašome gyventojų būti atsargiems su ugnimi gamtoje, nepalikti neužgesintų laužų, juos kurti tik tam skirtose vietose, nes šiemet atvirose teritorijose jau kilo beveik 3800 gaisrų, išdeginusių daugiau kaip 5 tūkstančius hektarų plotų. Dėl šalyje tvyrojusios sausros dar neatšaukta nuo birželio 10 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovybės paskelbta sustiprinta parengtis visose apskričių priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose ir priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose.

Šiuo sausros periodu atidėtos mokomosios ugniagesių pratybos, pasitelkta gaisrų gesinimo rezervinė priešgaisrinė technika, budi daugiau ugniagesių gelbėtojų. Dėl šios priežasties būti atidesniems per Joninių ilgąjį savaitgalį ugniagesiams gelbėtojams nurodė ir Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila.

Šiemet Lietuvoje jau kilo 8844 gaisrai, kurių metu žuvo 144 žmonės, o 118 gyventojų buvo traumuoti. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių