J.Shimkus: JAV santykiuose su Rusija turėtų labiau remtis Lietuva

Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narys Johnas Shimkus susitikime su JAV viešinčia Lietuvos Seimo pirmininke I.Degutiene pabrėžė, kad JAV santykiuose su Rusija turėtų labiau remtis tokiais ilgamečiais partneriais kaip Lietuva.

I.Degutienė trečiadienį JAV Atstovų rūmuose susitiko su lietuvių kilmės kongresmenu J.Shimkumi, skelbia Seimo pirmininkės sekretoriatas.

Lietuvos Parlamento vadovė padėkojo JAV kongresmenui už nuolatinę pagalbą Lietuvai: "Nuoširdžiai tikimės, kad ir ateityje jūs paremsite Lietuvos interesus visuomet, kai tik mūsų šaliai prireiks Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenų paramos ir pagalbos", - sakė I.Degutienė.

J.Shimkus pabrėžė, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra svarbūs ilgamečiai JAV partneriai Europoje, kuriais JAV turėtų labiau remtis santykiuose su Rusija.

I.Degutienė taip pat dalyvavo Baltijos ir Šiaurės šalių parlamentų pirmininkų diskusijoje "JAV, Šiaurės ir Baltijos valstybių partnerystės stiprinimas: parlamentinės perspektyvos". Čia ji pabrėžė, kad didžiųjų valstybių tarpusavio

susitarimai neturi būti vykdomi mažų valstybių, tokių kaip Lietuva, sąskaita.

Anot Seimo pirmininkės, Lietuva iš esmės remia naujų santykių su Rusija paieškos galimybes, tačiau dėl to nėra pasirengusi aukoti savo valstybės interesų.

"Nors Šiaurės ir Baltijos valstybės palaipsniui tampa vis labiau integruotu regionu, tačiau kiekvienas iš mūsų turi ir savo savitą saugumo problemų sampratą. Ir tai pirmiausia santykiai su Rusija. Iš karto noriu pabrėžti, kad Lietuva remia JAV santykių su Rusija "perkrovimo" iniciatyvą kaip Rusijos modernizacijos procesą", - kalbėjo ji.

Lietuvos parlamento vadovė kėlė klausimą, ar mes visi išties vienodai suprantame "modernizacijos" sąvoką, kuri dabar dažnai naudojama santykiams su Rusija apibūdinti.

"Tačiau ar mes vienodai suprantame modernizacijos procesus: mes, Šiaurės ir Baltijos valstybės, ir pati Rusija, ir, aišku, Amerika? Ir kaip aš matau: Rusija dalyvauja modernizacijos procese, bet ar ji pati prisiima įsipareigojimus? Ar Rusijos naudojama "modernizacijos" samprata nėra tik tam, kad būtų paskatintos inovacijos, jų ekonomikos pagerinimas, tačiau iš esmės, tradicine geopolitine prasme, ji niekuo nėra pasikeitusi", - kalbėjo I.Degutienė.

"Mes kalbame apie gilesnę modernizaciją, įskaitant struktūrines politines reformas, teisės viršenybės principo įgyvendinimą, pilietinės visuomenės plėtrą. Visa tai, kad Rusija eitų tuo pačiu demokratiniu keliu, kaip ir visos Vakarų Europos valstybės, ir tokiu pat keliu, kokiu ėjo Baltijos valstybės", - sakė ji.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad didžiosios valstybės neturėtų pamiršti ir mažesnių šalių, tokių kaip Lietuva, interesų.

"Ir Europos Sąjungos santykyje su Rusija, arba NATO santykiuose su Rusija, turėtų būti atsižvelgiama ir į mažųjų valstybių interesus", - sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė diskusijoje dalyvavusiems parlamentų pirmininkams perdavė šios šalies parlamento vadovo prašymą politiškai paremti Gruziją.

"Jiems reikia politinio palaikymo. Ne finansinio, bet būtent politinio palaikymo. Tiek Europos valstybių, tiek Jungtinių Amerikos Valstijų. Naudodamasi proga, kad čia yra Baltijos ir Šiaurės valstybių parlamentų pirmininkai, perduodu

ir Gruzijos Parlamento pirmininko prašymą aptartį šį klausimą savo valstybių parlamentuose priimant Gruziją palaikančias rezoliucijas. Mes Lietuvoje jau turime tokią rezoliuciją parengtą ir, kai grįšiu į Lietuvą, tikiuosi, kad ji bus priimta, nes ją pasirašė didžioji dauguma Lietuvos parlamento narių, palaikančių Gruziją" - sakė I.Degutienė.

Ketvirtadienį planuojamas I.Degutienės bei Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkų susitikimas su JAV Atstovų Rūmų pirmininke Nancy Pelosi (Nense Pelosi), Užsienio reikalų komiteto pirmininku Howard L. Bermanu (Hovardu Bermanu) ir komiteto nariais, Tarptautinio Respublikonų Instituto vadovais, kitais aukštais JAV pareigūnais.

Penktadienį Seimo pirmininkė iš Vašingtono išvyks į Lietuvą. Į Vilnių I.Degutienė grįš šeštadienį.


Šiame straipsnyje: shimkusJAVRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių