Jonavos valdininkai gavo tryliktus atlyginimus ir didesnius priedus

Jonavos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį pritarė, kad 27 biudžetinių įstaigų vadovai iš sutaupytų darbo užmokesčio lėšų galėtų sau skirti vadinamuosius tryliktus atlyginimus.

Miesto vadovai tikisi, kad iš sutaupytų lėšų bus paskatinti ir eiliniai darbuotojai, bet dėl premijų jiems mokėjimo spręs patys įstaigų vadovai. Premijas leista išsimokėti mokyklų, vaikų darželių, įvairių socialinių įstaigų vadovams.

„Čia ne priedas, čia tokia kaip vienkartinė metinė premija. Jinai mokama iš esamo darbo užmokesčio fondo. Kitaip tariant, nė vienos iš įstaigų darbo užmokesčio fondas nėra didinamas. Premijos mokamos dėl vidinių sutaupymų: kai kurie žmonės sirgo, galbūt buvo neužpildytas etatų skaičius. Leidžiama išsimokėti ir vadovui vienkartinę išmoką, ir vadovas savo sprendimu galės paskirstyti darbuotojams vienkartines išmokas, kokios jos galėtų būti. Dėl darbuotojų sprendžia pats vadovas, o dėl vadovo - taryba“, - BNS ketvirtadienio vakarą sakė meras Mindaugas Sinkevičius.

Taryba taip pat sutarė, kad kitąmet 11 rajono biudžetinių įstaigų vadovų turėtų gauti didesnius kasmėnesinius priedus.

Mero teigimu, įstaigos sutaupė skirtingas sumas darbo užmokesčio fondo - tos sumos svyruoja nuo 1 tūkst. iki 10 tūkst. litų. Tuo metu priedų padidinimas, jo aiškinimu, kitąmet atsieis per 40 tūkst. litų. Pasak M.Sinkevičiaus, priedus savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai galės sau skirti iš per metus sutaupytų lėšų.

„Tiesą sakant, taryba tam pritarė vienbalsiai, gal tik koks vienas tarybos narys nebalsavo ar buvo susilaikęs. (...) Tarybos nariams buvo pateikta, kad priedų padidinimas visus metus kainuos šiek tiek daugiau nei 40 tūkst.“, - sakė jis.

Ketinimą 11 įstaigų vadovams nustatyti 20-35 proc. priedus prie atlyginimų 2012 metams meras aiškino didėjančia infliacija. Šis sprendimas daugiausiai paliestų socialinių, kultūros įstaigų, priešgaisrinės tarnybos vadovus. 

„Mes faktiškai tuo sprendimu atstatome 2008 metų situaciją. Gyvenimas keičiasi ir infliacija didėja, maisto kainos didėja, kiekvienas vadovas dvejus metus su tuo kriziniu variantu gyveno. Net ir krizės akivaizdoje, tai yra 2009, 2010 ir 2011 metais, jiems buvo mokami metiniai priedai, kurie sudarė 20, 10 ar 15 procentų. Dabar siūlome atstatyti į prieškrizinį laikotarpį“, - teigė M.Sinkevičius.

Jis tada aiškino nematantis nieko blogo, kad sutaupytos lėšos bus išmokėtos kaip priedai, ir pažymėjo, kad dalyje rajono įstaigų nebus mokamos premijos, nes jose nėra sutaupyta lėšų.

Pasak mero, Vyriausybės ne vieną kartą kartotus raginimus vengti premijų galima „įvairiai interpretuoti“. Grąžinus lėšas į biudžetą, esą nebūtų spėjama jas panaudoti. Apie lėšų grąžinimą į valstybės biudžetą jis kalbėjo dar skeptiškaiu: „Yra taip, kad iš tų savivaldybių, kurios sutaupė, paima ir atiduoda toms savivaldybėms, kurios neįvykdė suplanuoto biudžeto. Mūsų viršplaninių lėšų turėjimas atsirūgtų taip, kad į kitus metus tos lėšos neperkeliamos“.


Šiame straipsnyje: Jonavasavivaldybės

NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
nejuokinkit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!eiliniai tiklrai gaus premijas spygos pavidalu

paulius

paulius portretas
Jo, valdininkai tikrai skuba dalintis savo premijomis

remis

remis portretas
cia matyt nuo centrines aikstes rekonstrukcijos sutaupe.o trinkeles likusias irgi po lygiai pasidalinsit?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių