J.Liesys vėl neišrinktas Seimo vicepirmininku (atnaujinta 13.10 val.)

Liberalcentristo Jono Liesio ketvirtadienį antrą kartą kovo mėnesį nepavyko išrinkti Seimo pirmininko pavaduotoju.

66 už, 66 prieš

Slaptojo balsavimo metu 66 Seimo nariai buvo už tai, kad J.Liesys taptų parlamento vadovės Irenos Degutienės penktuoju pavaduotoju. Prieš irgi buvo 66, bet sugadinti 5 biuleteniai. Iš viso balsavo 137 Seimo nariai.

Pagal Seimo statutą, kandidatas laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė balsavime dalyvavusių parlamentarų. Šiuo atveju daugiau kaip pusės balsų nesurinkta.

Baiminamasi, kad valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija gali sužlugti, J.Liesio antrąkart neišrinkus Seimo vicepirmininku, nors pati koalicija, turinti 70 balsų Seime iš 141, neigia tokią galimybę.

Siūlė antrąsyk

J.Liesys į Seimo pirmininko pavaduotojus pasiūlytas vietoje sveikatos apsaugos ministru paskirto kito liberalcentristo Raimondo Šukio. Tai buvo jau antrasis šios kandidatūros siūlymas į Seimo vicepirmininkus kovo 10-ąją prasidėjusioje parlamento pavasario sesijoje. Pirmąkart J.Liesys siūlytas pačioje sesijos pradžioje. Bet tuomet pritrūko balsų jį išrinkti – slapto balsavimo metu 59 Seimo nariai buvo už J.Liesį, 72 buvo prieš.

Ketvirtadienį pristatydama kandidatą I.Degutienė pakartojo pasitikinti J.Liesiu. „Aš pasitikiu juo pirmiausia kaip žmogumi, kuris turi kompetencijos, yra išlaikytas, santūrus ir komunikabilus, galintis priimti sprendimus be pykčio ir barnių. Turi valdymo patirties, nes ilgą laiką buvo Trakų rajono savivaldybės tarybos narys, mokyklos direktorius“, - teigė ji.

Siūlė pamiršti Seimo rinkimus

Seimo pirmininkė tvirtino neturinti jokios informacijos iš specialiųjų tarnybų apie prieš J.Liesį vykdomą ikiteisminį tyrimą dėl menamo „negarbingo jo poelgio per Seimo rinkimus“. Opozicinės Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė kaltino Trakų apygardoje jos priešininku buvusį ir rinkimus laimėjusį J.Liesį tuo, kad neva galėjo būti paperkami ir klaidinami rinkėjai.

„Turėjau kai kurios informacijos, kad galbūt buvo negarbingai J.Liesys pasielgė per rinkimus, bet patikrinau per specialiąsias tarnybas, tai tikrai jokios baudžiamosios atsakomybės ir joks ikiteisiminis tyrimas nevyksta“, - kalbėjo I.Degutienė.

„Ponia D.Mikutienė, rinkimai seniai baigėsi, jokių įrodymų tam šmeižtui, kurį skleidžiate, nėra. Reikia mokėti pralaimėti“, - sakė Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) narys Vytautas Bogušis.

J.Liesys iš Seimo tribūnos tvirtino esąs „komandos žmogus“. „Pasitikiu komandos žmonėmis, bet visada gerbiu ir vertinu priešininkus. Nesu nei geresnis, nei blogesnis nei visi jūs, esu vienas iš jūsų“, - kreipdamasis į Seimo narius sakė kandidatas.

Jau turi keturis pavaduotojus

Opozicijos atstovai tyčiojosi iš J.Liesio antrojo apsisprendimo siekti Seimo vicepirmininko posto. „Jeigu vėl nebūsite patvirtintas, kiek kartų dar kandidatuosite į tas pareigas – tris, penkis, dešimt, penkioliką kartų?“, - klausė Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Andrius Mazuronis. Panašų klausimą uždavė ir Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys.

„Jūs patys atsakysite į tai. Mano kandidatavimas yra koalicijos ir frakcijos apsisprendimas. Mano sutikimas irgi yra apsisprendimas. Viską spręsiu po to, kai balsavimas įvyks, nes šiandien Seime negali pasakyti, kas bus rytoj“, - atsakė J.Liesys.

Opozicija pasisakė prieš tai, kad I.Degutienė turėtų dar vieną pavaduotoją. „Neturime nieko prieš siūlomą kandidatą. Nieko blogo apie jį pasakyti negaliu tiek apie jį, tiek apie jo frakciją. Bet ar reikia dar vieno Seimo pirmininko pavaduotojo? Daug kur I.Degutienė deklaruoja, kad reikia taupyti, yra sunkmetis. Mūsų nuomone, tikrai užtenka esamų pavaduotojų ir jie tikrai atlieka visas funkcijas, kuris reikia atlikti. Mums tai atrodo nepriimtina ir neteisinga“, - pareiškė Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

Šiuo metu I.Degutienė turi keturis pavaduotojus – konservatorių Česlovą Stankevičių, socialdemokratą Česlovą Juršėną, Liberalų sąjūdžio atstovą Algį Kašėtą ir Darbo partijos narę Virginiją Baltraitienę. Pagal Statutą, Seimo vadovas gali turėti iki šešių pavaduotojų.

Kitos opozicinės Socialdemokratų frakcijos atstovas Juozas Olekas priminė, kad Seime formuojasi nauja dauguma. Todėl liberalcentristai paraginti prisidėti prie naujos valdančiosios koalicijos. „Šiandien Seime yra kita situacija ir todėl balsavimas yra kitoks“, - kalbėjo J.Olekas.

Apkaltino, kad kontroliuos balsai

Opozicijos lyderis Vytautas Gapšys tvirtino žinąs, kad dabartinė valdančioji koalicija planuoja pažeisti slapto balsavimo principą, reikalaudama savo atstovams spalvotais tušinukais žymėti balsavimo biuletenius, kad galėtų paskui sukontroliuoti balsavusius.

Bet liberalcentristas Artūras Melianas paneigė tai, tvirtindamas, kad opozicijos lyderiui nėra garbinga taip kalbėti ir „mėtytis tokiais įtarimais“.

Kol kas nėra jokių įrodymų, kad koalicija balsavimo metukokiu nors neteisėtu būdu kontroliuotų balsavusius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių